صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > تهدید و پرونده سازی جدید علیه حشمت‌الله طبرزدی در زندان به دلیل شکایت از آیت‌الله (...)

تهدید و پرونده سازی جدید علیه حشمت‌الله طبرزدی در زندان به دلیل شکایت از آیت‌الله خامنه‌ای

چهار شنبه 4 مه 2011

کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی: در ادامه اعمال فشار و پرونده‌سازی بر علیه زندانیان سیاسی محبوس در زندان‌های جمهوری اسلامی، مقامات امنیتی-قضایی با احضار مهندس حشمت‌الله طبرزدی دبیرکل جبهه دمکراتیک ایران به بازپرسی زندان اوین اتهامات جدیدی را به وی تفهیم کردند.

به گزارش کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی (komitedefa.com)، مهندس حشمت‌الله طبرزدی دبیرکل جبهه دمکراتیک ایران که هم اکنون دوران محکومیت خود را در زندان رجایی شهر کرج (گوهردشت) سپری می‌کند، روز یکشنبه یازدهم اردیبهشت ماه و همزمان با آغاز دور سوم اعتصاب غذای زندانیان سیاسی بند ویژه امنیتی این زندان، که او نیز در میان اعتصاب کنندگان است، به بازپرسی شعبه 4 مقدس واقع در زندان اوین اعزام، و با اتهامات جدیدی تحت عنوان نشر اکاذیب توسط بازپرس جعفری روبرو شد.

بنا بر اطلاعات دریافتی کمیته دفاع، اسناد اصلی این اتهام، مواردی از "متن دفاعیه" ایشان در سال گذشته که در آن گفته بود دادگاه انقلاب یک دادگاه امنیتی نظامی است و صلاحیت رسیدگی به جرایم سیاسی را ندارد، و همچنین "شکایت مهندس طبرزدی از آیت الله علی خامنه ای" به مراجع حقوقی جهانی بود.

شایان ذکر است این بازپرسی و پرونده‌سازی جدید به دستور دادستان تهران صورت گرفته است که پیش از این نیز گفته بود دو نفر (منظور آقایان طبرزدی و سحرخیر) که دفاعیه‌های خود را منتشر کرده‌اند تحت تعقیب قرار خواهند گرفت.

در پی این پرونده‌سازی جدید، مهندس طبرزدی که به عنوان سخنگوی طیف سکولار دموکرات های جنبش مردم ایران و جنبش سبز شناخته شده است، خطاب به بازپرس گفت: «ادعای مصاحبه من با یک خبرگزاری آن‌هم در زمانی که در زندان بودم کذب محض است. موارد اتهامی را از لایحه دفاعی من که نزد قاضی پیرعباس بوده است اخذ کرده اید. در عین حال من بیشتر از 7 سال حبس گذرانده ام، اینک نیز به هشت سال دیگر محکوم شده ام و اگر دوست داشتید ده سال دیگر هم اضافه کنید ولی من دادگاه‌های شما را قبول ندارم و به همین دلیل هیچ چیزی نخواهم گفت و نخواهم نوشت.»

حسن زارع زاده اردشیر سخنگوی برون مرزی کمیته دفاع، از آمریکای شمالی در مورد این پرونده‌سازی گفت: جمهوری اسلامی از چهره‌های تاثیرگذاری مانند آقای طبرزدی واهمه دارد و مقامات تلاش می‌کنند به هر طریقی او را به سکوت وادارند. آقای طبرزدی در زندان دست به اعتصاب غذا زده و از طرفی فعالیت‌هایش در داخل زندان را ادامه می دهد.

به گفته ی زارع زاده، واضح است که مقامات امنیتی همواره دنبال بهانه برای برخورد با او هستند. و این بار شکایت قانونی از شخص آیت‌الله خامنه ای و بیان واقعیت در مورد دادگاه‌های انقلاب اتهام جدید علیه آقای طبرزدی است.

این در حالی است که این روزها پرونده سازی علیه زندانیان سیاسی در حال گسترش است. ابوالفضل عابدینی فعال حقوق بشری و نیز سه رهبر دانشجویی بهاره هدایت، مهدیه گلرو و مجید توکلی با اتهامات و احکام جدیدی روبرو شدند.

کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی بر این باور است که مقامات جمهوری اسلامی بدعت جدیدی بنیان گذاشته‌اند تا پرونده سازی و اعمال فشارهای مضاعف بر زندانیان سیاسی را به امری عادی مبدل سازند. این زندانیان تنها به دلیل ابراز عقیده و بیان نظرات‌شان زندانی شده‌اند و باید هر چه زودتر آزاد شوند.

کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی

www.komitedefa.com

کپی رایت © 2020 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0