صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > گسترش حمایت های دانشجویی از اعتصاب سراسری ۲۵ اردیبهشت

گسترش حمایت های دانشجویی از اعتصاب سراسری ۲۵ اردیبهشت

جمعه 6 مه 2011

• به دنبال فراخوان دانشجویان دانشگاه های تهران و پلی تکنیک در اعتراض سراسری به تشدید سرکوب و اختناق در دانشگاه ها، گروه های دانشجویی بیشتری از این فراخوان به اعتصاب حمایت کرده اند ...

اخبار روز - گزارش دریافتی: به دنبال فراخوان دانشجویان دانشگاه های تهران و پلی تکنیک در اعتراض سراسری به تشدید سرکوب و اختناق در دانشگاه ها، گروه های دانشجویی بیشتری از این فراخوان به اعتصاب حمایت کرده اند.

دانشجویان سبز دانشگاه آزاد لاهیجان و همچنین انجمن اسلامی دانشگاه آزاد پیشوا - ورامین از جمله گروه های دانشجویی هستند که اعلام کرده اند به این حرکت اعتراضی می پیوندند.
پیش از این و طی روزهای اخیر، جمعی از اعضای انجمن اسلامی دانشگاه تهران، دانشجویان سبز دانشگاه امیر کبیر، بوعلی همدان، گیلان، آزاد ساری، آزاد رباط کریم برای برگزاری اعتصاب و تجمعات اعتراضی ۲۵ اردیبهشت ماه در دانشگاههای خود با صدور بیانیه هایی مختلف اعلام آمادگی نموده بودند.

به گزارش صفحه فیس بوک ۲۵ اردیبهشت، دانشجویان سبز دانشگاه آزاد لاهیجان با صدور بیانیه ای ضمن حمایت از اعتصاب سراسری ۲۵ اردیبهشت در دانشگاه های کشور از دانشجویان دانشگاه خود خواسته اند تا روز ۲۵ اردیبهشت علاوه بر تعطیلی کلاس های خود راس ساعت یازده مقابل ساختمان فنی و مهندسی دانشگاه تجمع نمایند متن این بیانه به شرح ذیل می باشد:

به نام یزدان پاک

به نام آزادی و به خون شهیدان و مظلومیت اسرای دربند

جنبش دانشجویی بارها و بارها ثابت کرده است که پرچمدار مبارزان بر علیه ظلم و جور صورت گرفته بر جامعه است و در این راه از دادن هر گونه هزینه ای ترسی ندارد، از این رو ما دانشجویان سبز دانشگاه آزاد لاهیجان همبستگی خود را با برادران و خواهران خود در سایر دانشگاه ها و برای مقابله با جو امنیتی و ظلم های رفته بر دانشجویان، در روز ۲۵ اردیبشهت ماه نارضایتی خود را از وضع موجود فریاد خواهیم زد.

بنابراین از اساتید و دانشجویان عزیز در خواست می شود، در روز یکشنبه ۲۵ اردیبهشت از حضور در کلاس ها ممانعت به عمل آورده و در تجمع دانشجویی ساعت ۱۱ مقابل ساختمان فنی و مهندسی (میدان اصلی دانشگاه) شرکت نمایند.

ما سر از تن جا کرده ایم/ دل خود به نابودی ره داده ایم

جمعی از فعالان دانشجویی دانشگاه آزاد لاهیجان

همچنین بنا بر این گزارش، انجمن اسلامی دانشگاه آزاد پیشوا - ورامین طی بیانیه ای حمایت خود را از این حرکت سراسری اعلام نموده است. متن این بیانیه به شرح ذیل می باشد

بسم الله الرحمن الرحیم

موضوع بیانیه: فراخوان حمایت از اعتراض سراسری ۲۵ اردیبهشت
در پی اقدام غیر قانونی و غیر شرعی حاکمیت در برخورد با دانشجویان به بهانه اسلامی سازی دانشگاه ها، انجمن اسلامی دانشگاه آزاد واحد پیشوا- ورامین از کلیه دانشجویانی که می کوشند غرور ایرانی به دست جاهلان و قدرت طلبان حاکم لگد مال نشود دعوت به عمل می آورد تا در این اعتراض سراسری که توسط انجمن اسلامی دانشگاه تهران رقم خورده است شرکت نموده و در روز ۲۵ اردیبهشت ماه در سر کلاس های دانشگاه های خود حضور نیابند.

به امید آمدن روزیکه هویت و شخصیت دانشجویان ایران عزیز لکه دار نشود

انجمن اسلامی دانشگاه پیشوا- ورامین

۱۵ /اردیبهشت / ۹۰

فراخوان دانشجویان سبز دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات تهران

همچنین در ادامه اعلام حمایت دانشگاه های کشور از فراخوان فعالان دانشجویی دانشگاه های تهران و امیرکبیر برای برگزاری اعتصاب سراسری و اعتراض همزمان در روز ۲۵ اردیبهشت، دانشجویان سبز دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات تهران، در طی بیانیه ای جداگانه به این حرکت اعتراضی پیوستند.

به گزارش صفحه فیس بوک ۲۵ اردیبهشت دانشجویان دانشجویان سبز دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات تهران از دانشجویان این دانشگاه خواسته اند که برای پایان دادن به وضعیت امنیتی دانشگاه ها، در روز یکشنبه مورخ اردیبهشت ماه، با تعطیلی کلیه کلاس های درسی خود و حضور در مقابل درب دانشکده علوم انسانی در ساعت ۱۲، همدلی و اعتراض خود را نشان دهند.

متن بیانیه به شرح زیر می باشد:

به نام آزادی

همراه شو عزیز....

ما دانشجویان سبز دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات تهران، همبستگی خود را در راستای حمایت از بیانیه های دیگر یاران دبستانیمان اعلام می داریم و از کلیه دانشجویان آزادی خواه در سراسر میهن عزیزمان می خواهیم اراده و یکپارچگی خود را بار دیگر به رخ بد طینتان دورو بکشانند ... وقت است که برخیزیم، دستان بر افشانیم.....
از این رو برای رسیدن به حقوق پایمال شده ی دانشجویی و پایان دادن به وضعیت امنیتی دانشگاه ها، در روز یکشنبه مورخ ۲۵ اردیبهشت ماه، با تعطیلی کلیه کلاس های درسی خود و حضور در مقابل در مقابل درب دانشکده علوم انسانی در ساعت ۱۲، همدلی و اعتراض خود را نشان می دهیم

از دشمنان برند شکایت به دوستان چون دوست دشمن است شکایت کجا بریم

۱۵ اردیبهشت ۱٣۹۰

جمعی از دانشجویان سبز دانشگاه علوم و تحقیقات تهران

کپی رایت © 2020 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0