صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > نامه سرگشاده محمود صالحی

نامه سرگشاده محمود صالحی

جمعه 16 اكتبر 2015

• محمود صالحی از فعالین کارگری در نامه ی سرگشاده ای ضمن تشریح برخورد نیروهای امنیتی حکومت اسلامی با خود تاکید کرده این گونه برخوردها کارگران را از مبارزه در راه حقوق خود منصرف نخواهد کرد ...

اخبار روز: محمود صالحی از فعالین کارگری شناخته شده کشور در نامه ی سرگشاده ای ضمن تشریح برخورد نیروهای امنیتی حکومت اسلامی با خود تاکید کرده است این گونه برخوردها کارگران را از مبارزه در راه حقوق خود منصرف نخواهد کرد.

اینجانب محمود صالحی توسط نیروهای اداره اطلاعات شهر سقز به نیابت از وزارت اطلاعات استان کردستان در منزل مسکونی خود بدون اینکه جرمی مرتکب شده باشم، دستگیر شدم. بعد از یک ساعت نگهداری در سلولهای انفرادی اطلاعات سقز به سنندج منتقل شدم.

خانواده ام از سرنوشت من هیچ اطلاعی نداشتند به این دلیل به ستاد خبری سقز مراجعه می کنند. ستاد خبری به استحضار خانواده ام می رساند که محمود صالحی را به سنندج منتقل کرده اند.

خانواده من به همراه خانواده عثمان اسماعیلی طی یک نامه از دادستان درخواست ملاقات می کنند. دادستان به صحبت خانواده ها گوش می دهد و به آنان می گوید که "ما هیچ گونه نقشی در بازداشت محمود صالحی نداشتیم، شورای تامین سقز و تعدادی از کارفرمایان از او شاکی هستند ما تنها نیابت بازداشت او را داشتیم".

بنابه اظهارات دادستان وقت شهرستان سقز شورای تامین شهر و جمعی از کارفرمایان از من شاکی هستند و به همین دلیل بازداشت شده ام. بعد از سپری کردن ٣۲ روز زندان در انفرادی با قرار کفالت از زندان آزاد شدم. در تاریخ های ۱۷/۵/۹۴ و ۲۹/۵/۹۴ در شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی سنندج با ریاست قاضی سعیدی محاکمه شدم و در نهایت به ۹ سال حبس تعزیری محکوم شده ام.

به استناد ماده ۶۴ قانون آیین دادرسی کیفری
جهات قانونی شروع به تعقیب.

الف – شکایت شاکی یا مدعی خصوصی.

ب – اعلام و اخبار ضابطان دادگستری مقامات رسمی یا اشخاص موثق و مطمئن.
پ – وقوع جرم مشهود، در برابر دادستان یا بازپرس.

ت – اظهارات و اقرار متهم.

ث – اطلاع دادستان از وقوع جرم به طریق قانونی دیگر.
هر گاه کسی اعلام کند که خود ناظر وقوع جرمی بوده و جرم مذکور از جرائم غیر قابل گذشت باشد. در صورتی که قرائن و اماراتی مبتنی بر نادرستی اظهارات وی وجود نداشته باشد. این اظهار برای شروع به تعقیب کافی است. هر چند قرائن و امارات دیگری برای تعقیب موجود نباشد، اما اگر اعلام کننده شاهد قضیه نبوده به صرف اعلام نمی توان شروع به تعقیب کرد. مگر انکه دلیلی بر صحت ادعا وجود داشته باشد یا جرم از جرائم علیه امنیت داخلی یا خارجی باشد.

به استناد این قانون باید کسانی که از من شاکی هستند در دادگاه حضور پیدا کنند.
اگر جرائم من علیه امنیت داخلی و یا خارجی کشور است باید نماینده دادستان محترم در جلسه دادگاه حضور پیدا می کرد و از مستنداتی که وزارت اطلاعات استان کردستان به دادگاه ارائه داده است از آن دفاع می کرد.

اما با کمال تعجب نه نماینده محترم دادستان، نه نماینده محترم وزارت اطلاعات، نه نماینده محترم شورای تامین سقز و نه نماینده محترم کارفرمایان سقز هیچ کدام در دادگاهی که من را به ۹ سال زندان محکوم کرده است حضور پیدا نکردند.

بنابراین مدارک و مستندات وزارت اطلاعات استان کردستان که در دادنامه به آن اشاره شده، هیچ گونه وجاهت قانونی ندارد و صرفا" برای مرعوب کردن طبقه کارگر و چراغ سبز نشان دادن به سرمایه داران غربی وحمایت از کارفرمایان چیز دیگری نیست.

اینجانب محمود صالحی در همین نوشته اعلام می نمایم و اماده هستم تا با نماینده آن نهادها در میان مردم و یا هر رسانه ای که انان تعیین کنند مناظره کنم و مردم در مورد هر کدام از ما قضاوت نمایند.

تعدادی ازکارفرمایان شهر سقز و مسئولان ادارات مربوطه سالهاست که به نفع کارفرمایان علیه کارگران این شهرستان پرونده سازی می کنند و ما تجربه سالهای اول انقلاب را داریم و مسئولان امنیتی هم از آنان دفاع می نمایند.

مسئولان امنیتی با دستگیر کردن کارگران معترض می خواهند به دنیای غرب بگویند که ما می توانیم کارگران معترض را سرکوب کنیم. چرا شما غربی ها اقدام به سرمایه گذاری در کشور ما نمی کنید. ما اماده هستیم تا کارگر رام شده تحویل شما غربی ها دهیم.

اگر امروز شاهرخ زمانی در زندان به دلیل فشار های روحی و روانی سکته مغزی می کند. ده ها شاهرخ دیگر متولد خواهند شد.

اگر مسئولان امنیتی فکر می کنند با دستگیر کردن کارگران معترض و محکوم کردن آنان به حبس های سنگین راه را برای سرمایه داران غربی هموار می کنند تا کارگران را استثمار نمایند. این خواب وخیالی باطل است. کارگران معترض در زندان هم سکوت نخواهند کرد، اگر امروز ده ها کارگر را به جرم دفاع از هم طبقه هایشان بازداشت و یا به حبس های سنگین محکوم کرده اند. هزاران کارگر دیگر که از وضعیت فلاکت بارشان جان به لبشان رسیده، وارد میدان مبارزه خواهند شد.

محمود صالحی مورخ ۲٣/۷/۹۴

کپی رایت © 2023 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0