صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > بیانیه‌ها > تروريسم در هر شکل و در هر کجا مردود است : بيانيه جبهه ملی ايران- اروپا و (...)

تروريسم در هر شکل و در هر کجا مردود است : بيانيه جبهه ملی ايران- اروپا و آمريکا!

پنج شنبه 19 نوامبر 2015

هم ميهنان آزاده

پس از کشتار کارکنان و نويسندگان نشريه «شارلی ابدو» در پاريس، بازهم ترور وحشيانه داعش ( دولت اسلامی) عامل انزجار جهان متمدن گرديد. جبهه ملی ايران که همواره به مبارزات مسالمت آميز اعتقاد داشته و در مبارزات و تنازعات سياسی خشونت را محکوم و ضد انسانی دانسته است،کشتار پاريس را قويا محکوم مينمايد.

مابرآنیم که مشکل تروريسم با محکوم کردن و کشتن تروريست ها از بين نخواهد رفت و در چهرهای گوناگون بازهم ادامه خواهد داشت. اظهار نظر وزير خارجه عربستان در آخرين نشست وين مبنی بر اينکه "اگر اسد نرود، ما کماکان به مخالفان وی کمک خواهيم کرد" بروشنی نشان ميدهد که عربستان سعودی از تروریستهای مستقر در سوریه و عراق حمایت مالی می کند. افزون بر این دیگر بر کسی پوشیده نیست که هدف رجب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، عضو ناتو و «گروه کشورهای۲۰» دلال فروش نفت داعش و مسؤل کشتار کردهای ترکيه، پايدار نگاه داشتن اکثريت دست نشاندگانش در پارلمان ترکيه است. دستکم این دو مثال، ابعاد مشخص و قابل لمسی از تروریسم دولتی را چشمگیر می نمایند.

تروريسم منحصر به خاور ميانه نیست که زندگی و امنيت مردم این منطقه را به تباهی می کشاند، بلکه به صور گوناگون در سراسر جهان ظاهر ميگردد. وجه مشترک همه اين اعمال تروريستی استمرار قدرت و ثروت طلبی و باورها و مسلک های تنگنظرانه مذهبی ميباشند که در تمام ادوار تاريخ سرچشمه کشتار بوده و هنوز هم می باشد. تروريسم دولتی در کشور هايی مانند کره شمالی، ايران(کشتار زندانيان سياسی در دهه 60، قتل های زنجيره ای ، کشتار بیش از ۱۰۰ نفر از جنبش سبز و اعدام هاي روزانه به بهانه های گوناگون)، همراه با تروريسم مذهبی داعش، بوکو حرام، و کشتار مسلمانان در ميانمار از سويی و حمايتهای کجدار مریض و فرصت طلبانه کشورها و قدرت های نسبتن دموکرات را از سوی دیگر، نميتوان به هيچ عنوان نادیده گرفت.

جبهه ملی، همراه با ملت ايران، همدردی خود را با بازماندگان داغديده ترور در سراسر جهان، و بویژه در پاريس را به مردم آزاده و فرهيخته فرانسه با اين آرزو اعلام ميدارد که بشريت با کوشش همه آزادگان و آزادانديشان جهان هر چه زودتر بر تاريک انديشی، کوته فکری، قدرت طلبی و ثروت اندوزی به بهای خون انسان های بی گناه چيره گردد.

پاینده ایران

زنده باد آزادی و آزاداندیشی

جبهه ملی ایران- اروپا و آمریکا

۲۷ آبان ۱۳۹۴

http://jebhe.info/

کپی رایت © 2023 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0