صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > نیاز به پشتیبانی داریم : حشمت اله طبرزدی

نیاز به پشتیبانی داریم : حشمت اله طبرزدی

سه شنبه 12 ژانويه 2016

هم میهنان گرامی! با درود های گرم.

5تن از اعضای همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران،در فرمانداری تهران حاضر شده و برای انتخابات مجلس شورا ،ثبت نام کردند اما در اعتراض به شرایط غیر قانونی اعلام شده از سوی رژیم حاکم،حاضر به تحویل مدارک یا پاسخ های مغایر با انتخابات ازاد و دموکراتیک نشدند.

به این لحاظ از دیدگاه حکومتی ها، ثبت نام این 5 تن، قابل قبول نبوده است و غیر قانونی ،نام ما را حذف کرده اند. اما ما خود را کاندیدای مردم می دانیم و به همین دلیل ثبت نام کردیم.

از انجا که به فرایند انتصابات حکومتی ، اعتماد نداریم، اقدام به جمع اوری ارای حمایتی نمودیم.تا کنون صد ها تن به ،،فراخوان حامیان کاندیداهای همبستگی ،،رای داده و این روند به سرعت در حال انجام است. همچنین در سراسر کشور، کاندیداهایی که در چارچوب ضوابط حکومت اقدام به ثبت نام کرده بودند اما ظالمانه رد صلاحیت اعلام شده اند در حال جمع اوری ارای حمایتی هستند.

در شرایط کنونی که خامنه ای از روی استیصال، نیاز خود به حضور رای دهندگان، حتا مخالفین رژیم ، در پای صندوق های رای را اعلام کرده است، چرا نباید مخالفین انتصابات حکومتی،و حامی مبارزات دموکراتیک، در پشتیبانی از کاندیداهای همبستگی و افراد نزدیک به مواضع ان،رای خود را اعلام ننماید!؟
اگر میلیون ها ایرانی مخالف و منتقد در سراسر جهان، همت کرده و فقط بخشی از ارای حمایتی خود را به کاندیداهای همبستگی اعلام کنند، در انصورت،به نیروی اجتماعی و مدنی قدرتمندی تبدیل خواهد شد تا بتواند در برابر انتصابات حکومتی قد علم کند.

خوشبختانه دهها تن از شخصیت های مبارز، با امضای کمپینی مخالفت خود را با نظارت استصوابی اعلام کردند اما این اقدام کافی نیست.در شرایط کنونی 5 تن از اعضای همبستگی، اقایان هرمیداس باوند، عیساخان حاتمی، کورش زعیم، اسماعیل مفتی زاده و اینجانب، ثبت نام کرده و هر خطری را به جان خریده و افتخار می کنیم برای مردم بزرگ ایران جان خود را نیز تقدیم کنیم. اما بدون پشتوانه ی مردمی، قادر به انجام هیچ کاری نیستیم.
من دست خود را به علامت نیاز به پشتیبانی به سوی همه ی شما عزیزان دراز می کنم و از شما دعوت می کنم تا با همت خود ما را یاری دهید.

قرار نیست همواره در زندان باشیم یا سرکوب شویم و در فقر و زیر ستم بمانیم. بیایید تا با حضور قدرتمند خود، اینبار از موضع قدرتمندی، رژیم سرکوبگر و رانت خوار و فاسد را به انزوا برانیم.

هم میهن عزیزم، بی تفاوت نباش،بد بین نباش، مایوس نباش. شما که نمی خواهید در انتصابات حکومتی شرکت کنید یا رای خود را به نفع دیکتاتور در صندوق های حکومتی بیندازید، نام خود را به نام فرزندان خود ثبت کنید تا برای نمایندگی خواسته های به حق شما از هر عقیده، قومیت، جنسیت، طبقه ، مذهب و مطابق اعلامیه ی جهانی حقوق بشر،قدرت مردمی به دست اورده و نیروی مخالف اما ساکت را به جنبش بزرگ و فعال اجتماعی تبدیل نمایند.

حشمت اله طبرزدی

20/دیماه/1394 خورشیدی.


-
صندوق های همبستگی به موازات صندوق های تحت اشغال، تدارک دیده شده ودر مخالفت مدنی با انتصابات اسلامی، فعالیت می کند.هر یک از ما یک ستاد انتخاباتی برای همبستگی و علیه انتصابات اسلامی باشیم.

انها که به صندوق رای تحت اشغال رژیم اعتماد ندارند.

یاران عزیز و وفادار همبستگی.

ثبت نام ما به معنای شرکت در انتخابات استصوابی و غیر ازاد و غیر دموکراتیک نیست.
در گام اول، ثبت نام کردیم تا نشان بدهیم که انتخابات ازاد حق ما است اما ،رژیم استبدادی مذهبی حاکم، به صورت سیستماتیک این حق را سلب کرده و ما به این سلب حق، اعتراض داریم.

ما ثبت نام کردیم اما به دلیل عدم تمکین به شرایط غیر دموکراتیک ، از دیدگاه انها ، ثبت نام اعضای همبستگی، نا تمام بود و در نتیجه در لیست ثبت نامی های حکومتی ، ثبت نکردند .اما از دیدگاه همبستگی، ثبت نام کرده ایم و همگان از طریق رسانه ها شاهد این ثبت نام بودید.
مطابق عرف بین الملل،اگر یکهزارم از شهروندان صاحب حق رای در حوزه انتخابیه ی مربوطه، که برای تهران 500 رای است،از فردی حمایت کنند، حق دارد کاندیدا باشد.

اینک در گام دوم بی اعتنا به اقدامات ضد قانونی حکومت،به هم میهنان در سراسر جهان فراخوان داده ایم تا رای حمایتی خود را اعلام کنند.این اقدام نه به منظور شرکت در انتخابات غیر دموکراتیک و گرفتن تایید از رژیم است.بلکه در مرحله اول، دریافت حمایت هم میهنان، تداوم جنبش اعتراضی به اقدامات غیر قانونی جمهوری اسلامی و در مرحله دوم، ارایه ی این ارا به سازمان های بین المللی و در خواست پشتیبانی از انها برای وادار سازی رژیم به تمکین قانون است.
هم میهن گرامی، اگر پشتوانه ی قدرتمند، به واسطه ارای شما داشته باشیم، قادر خواهیم بود،گام به گام رژیم را به عقب رانده و به دنیا نشان بدهیم میلیون ها ایرانی، به صندوق های تحت اشغال رژیم باور ندارند اما به کاندیداهای مخالف، که از سوی حکومت اسلامی، حذف شده تلقی می شوند،اعتماد دارند.
برای انجام چنین کار مهم، دو برنامه تدارک دیده شده است. مراجعه مستقیم به ایرانیان در هر کجا که هستند و ثبت ؛ نام،نام خانوادگی، نام پدر و نام شهر محل سکونت است. با ثبت نام این شهروندان ،می توانید لیست ان را به کاندیدا های همبستگی ارایه دهید تا در کمپین انتخاباتی ثبت و به نحو مقتضی انتشار داده شود یا به مراکز بین المللی ارایه شود.در همین زمینه از طریقpc با ما مرتبط شوید.

به موازات این ثبت نام حضوری، ثبت نام از طریق صندوق مجازی تدارک دیده شده که می توانید با ثبت نام اینترنتی، ارای خود را برای کاندیداهای همبستگی بریزید.

بنابر این ،صندوق های همبستگی به موازات صندوق های تحت اشغال، تدارک دیده شده ودر مخالفت مدنی با انتصابات اسلامی، فعالیت می کند.هر یک از ما یک ستاد انتخاباتی برای همبستگی و علیه انتصابات اسلامی باشیم.

کپی رایت © 2023 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0