صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > کمپین معیشت(فریاد گرسنگان)

کمپین معیشت(فریاد گرسنگان)

پنج شنبه 10 مارس 2016

آقای روحانی ما گرسنه‌ایم

خط فقر در کشور سه و نيم میلیون تومان برای هر خانوار چهار نفره است، درحالى که حداقل دستمزد سال اینده 812 هزارتومان تعیین شده است؛ آیا هیچ وقت خودتان یا اعضای دولت یا سایر مقامات کشور، سعی کرده‌اید با ماهی ۷۱۲ هزار تومان زندگی کنید تا ببینید چگونه درخجالت خانواده می‌مانید؟ البته اگر خوشبخت باشید و کاری به دست بیاورید و یا از کار فعلی‌ تان اخراج نشوید.

ما امضاء کنندگان این نامه از شما می خواهیم که:

۱ـ حداقل دستمزد برای تمامی حقوق بگیران اعم ازکارگر وکارمند را درسال ۹۵، متناسب با حداقل هاى تضمین کننده رفاه خانواده ایرانی از محل دارايى ها، درآمدها و سرمایه های غنی متعلق به کشور مان ايران، تثبیت کنید؛ از ياد نبريد كه خط فقر سه و نیم میلیون تومان است.

۲ـ اشتغال زايى نموده و به داد لشكر بیکاران کشور برسید؛ ازکارخانه‌ ها وموسسات فعال کشور حمایت و مانع از ورشکستگی واحدهای تولیدی کوچک و پیشه وران و شر کت هاى کوچک شويد که به واسطه هیولاهای اقتصادی انحصارطلب نابود می شوند، تا بدين وسيله جلوی توقف آنان و از بین رفتن اشتغال موجود گرفته شود. آقای روحانی ما صدقه و پول مفت نمی خواهیم ، ما کار
شرافتمندانه با دستمزد منصفانه می‌خواهیم؛ ما حق بهره مندی از دارايى و سرمایه میهنمان را داریم.

۳ـ همچون بسیاری از کشورها، صندوق بیکاری کارآمد و صندوق حمایت از مشاغل درست کنید تا امنیت شغلی ایجاد شود و ترس و نگرانی هر روزه ما از بیکاری و گرسنگی رفع شود.

۴ـ فعالین صنفی مدافع حقوق کارگران ومعلمان و سایر فعالان مدنی و زندانیان سیاسی و عقیدتی را آزاد کنید و امکان انتخابات آزاد تشکل‌ هاى هر بخش را فراهم کنید تا نمایندگان واقعی آن ها بتوانند در تشکل هاى مربوطه ، نقش واقعی اجتماعی و مدنی خود را ایفا نمایند.

همانگونه كه اطلاع داريد، سفیر جمهوری اسلامی در لبنان گفته است که به خانواده هر فلسطینی کشته شده ۷ هزار دلار (۲۱ میلیون تومان) و برای هر خانه خراب شده ۳۰هزار دلار (۹۰ میلیون تومان) می پردازند، توقع زیادی نیست که بگوییم فقط نصف این مبلغ را به هر خانوار زحمتکش ایرانی بدهید، چراكه حداقل خواسته خود را مطرح كرده ايم. برای نمونه به زندگی یک کولبر مرزی به ویژه در کوردستان نگاه کنید که برای یک زندگی بخور و نمیر جان خود را در کف دست می گیرد و از این خیل گرسنگان،سالیانه چند تن مورد شلیک قرار می گیرند.

نگویید دولت پول ندارد، پول در کشور موجود است. ۱۵۰ میلیارد دلار آزاد شده پس از برجام و نهادها و بانک‌ها و صدها شرکت زیر نظر افراد و نهاد های غیر پاسخگو، بیش از ۳۰۰ هزار میلیارد تومان (یک تریلیون دلار) از ثروت کشور را دراختیار دارند. بیش از نیمی از کل تولید ناخالص ملی درکنترل همین نهادهایی است که از هر نظارتی هم بیرون هستند و این اموال ملت را با رانت‌های حکومتی و زور ، مصادره و تصاحب کرده اند.

نگوييد قدرت قانونگذارى ندارید، لایحه‌ای به مجلس بدهید و این موسسه‌ها و هر موسسه‌ای که به نوعی با استفاده از امکانات ورانت‌ هاى حکومتی تصرف شده و درآمدهای آنچنانى به دست آورده‌ را ملی نمایید و از ثروت انباشته شده در آن‌ها در جهت تحقق چهار خواسته گفته شده در بالا و به نفع محرومان جامعه استفاده نمایید. اکنون که خوشبختانه مردم اکثریت مجلس را هم به شما داده‌اند، دیگر مانعی برای خدمت به آنها وجود ندارد.

دعوت می کنیم به کمپین معیشت (فریاد گرسنگان) بپیوندید.

http://telegram.me/joinchat/BA3MQTyL-9p8OUPx2SuJJQ
d.

كارنامه

کپی رایت © 2023 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0