صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > حشمت الله طبرزدی به دادسرای اوین احضار شد

حشمت الله طبرزدی به دادسرای اوین احضار شد

يكشنبه 13 مارس 2016

خبرگزاری هرانا – حشمت‌ الله طبرزدی، فعال سیاسی و زندانی سیاسی پیشین به دادسرای اوین احضار شده و باید صبح چهارشنبه ۲۶ اسفند خود را به شعبه ۲ این بازپرسی معرفی کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، آقای طبرزدی با اعلام این خبر در صفحاتش در شبکه‌های اجتماعی نوشته است: «امروز دوباره زنگ در خانه را زدند. دو نفر موتور سوار و با ریش و هیئت شناخته شده برای همه ی ما. گفتند از دادستانی ویژه مقدس واقع در زندان اوین امده ایم. برای حشمت طبرزدی احضاریه داریم. گفتم بگذارید پشت در و بروید، من نمی شناسم کی هستید و این در باز نمی شود.»

آقای طبرزدی نوشته است که از باز کردن در و پذیرش و امضای احضاریه خودداری کرده ولی آنها گفته اند که باید صبح چهارشنبه ساعت ۹ صبح در دادسرا حاضر شود.

در گفته های مأموران اشاره ای به اتهامات و دلایل احضار نشده است ولی آقای طبرزدی نوشته است: “چه در بازپرسی حاضر شوم چه نشوم، اما حرف نخواهم زد. هیچ وثیقه و کفالت نخواهم گذاشت. اگر بازداشت کنند، از همان لحظه اول اعتصاب غذا خواهم بود.”

حشمت اله طبرزدی، دبیر کل جبهه دموکراتیک ایران از فعالان سیاسی منتقد حکومت ایران است که طی سا‌های گذشته به طور متناوب بازداشت و زندانی شده است.

آقای طبرزدی در آخرین مورد بازداشت، نهم تیرماه پس از حدود ۵ سال و نیم حبس از زندان رجایی‌شهر کرج آزاد شده و پس از آزادی نیز به فعالیت‌های سیاسی خود ادامه داده است.


دوباره تهدید،دوباره زندان،دوباره پشت در خانه طبرزدی!؟.

امروز دوباره زنگ در خانه را زدند. دو نفر موتور سوار و با ریش و هیئت شناخته شده برای همه ی ما.گفتند از دادستانی ویژه مقدس واقع در زندان اوین امده ایم.برای حشمت طبرزدی احضاریه داریم.گفتم بگذارید پشت در و بروید،من نمی شناسم کی هستید و این در باز نمی شود.

گفتند، باید بیایی تحویل بگیری و امضا بدهی. نپذیرفتم و نرفتم. مدتی گذشت و باز به رسم طلبکار ها شروع کردند به زنگ زدن. گفتند صبح 4 شنبه ساعت 9 صبح در شعبه 2 بازپرسی مقدس حاضر شو.عدم حضور جلب است. گفتم ما سال ها است که جلب می شویم. موتور را سوار شدند و ظاهرا رفتند.

چه در باز پرسی حاضر شوم چه نشوم، اما حرف نخواهم زد. هیچ وثیقه و کفالت نخواهم گذاشت.اگر بازداشت کنند،از همان لحظه اول اعتصاب غذا خواهم بود.
ازاد باشم یا نباشم از حق انسانی خود استفاده می کنم.

اری من حرف می زنم. من علیه ستم،استبداد،تبعیض،رانت خواری،تجاوز به حقوق دیگران،سخن خواهم گفت. من از ازادی بیان،مذهب،حزب،میتینگ و انتخابات ازاد دفاع خواهم کرد.از حقوق زندانیان سیاسی وعقیدتی و جنبش های اجتماعی حمایت می کنم. اری منم طبرزدی که مفتخرم صدای همه ی ایرانیان ستمکشیده هستم.ما را از زندان و شکنجه و کشتن نترسانید. من سالیانی است،دست از همه چیز شسته ام اما خواب خوش شما را نیز اشفته کرده ام.

من از این که شرکت کنندگان تهرانی دلواپسان و جیم را رد صلاحیت کردند بسیار خوشحال هستم. من از حوزههای انتخابی که به دور دوم رفتند،دعوت می کنم،دلواپس های قدرت و ثروت را رد صلاحیت کنند.

من از همین حالا اعلام می کنم برای ریاست جمهوری اینده،اعلام کاندیداتوری می کنم و در چارچوب برنامه های همبستگی،به رقابت دموکراتیک برای انتخاباتی ازاد ،خواهم پرداخت.

من از کمپین معیشت(فریاد گرسنگان) پشتیبانی می کنم.زندان باشم یا ازاد،چنین خواهم کرد.

حشمت اله طبرزدی-دبیر کل جبهه دموکراتیک ایران و سخنگوی همبستگی و کمپین معیشت(فریاد گرسنگان)

کپی رایت © 2023 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0