صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > ادامه ی حمایت های جهانی از جعفر عظیم زاده

ادامه ی حمایت های جهانی از جعفر عظیم زاده

سه شنبه 21 ژوئن 2016

• پیام های همبستگی تشکل های کارگری از کشورهای مختلف به جعفر عظیم زاده و مقامات ایران، که خواست آزادی فوری او در آن ها مطرح شده است، ادامه دارد ...

جعفر عظیم زاده، رئیس هیات مدیره اتحادیه ی آزاد کارگران ایران بعد از بیش از پنجاه روز اعتصاب غذا در بیمارستان سینا بستری شده است. خواست اصلی او در این اعتصاب غذای طولانی، برداشته شدن اتهام های امنیتی از اعتصابات و فعالیت های سندیکایی، کارگری و اجتماعی است. اعتصاب غذای عظیم زاده با موج گسترده ای از حمایت های داخلی و بین المللی همراه شده و علیرغم آن کماکان با بی اعتنایی کامل مقامات قضایی کشور مواجه است.

در زیر پیام های همبستگی تعدادی از تشکل های کارگری از کشورهای مختلف به جعفر عظیم زاده و مقامات ایران، که خواست آزادی فوری او در آن ها مطرح شده است، را به نقل از سایت اتحادیه ی آزاد کارگران ایران می خوانید:

نامه رئیس شورای کارگری ونکوور و حومه در کانادا به جعفر عظیم زاده

برادر عزیزم عظیم زاده

موضوع: اعتصاب غذا

از جانب شورای اتحادیه های کارگری ونکوور و حومه که یک فدراسیون اتحادیه ای کاناداست این نامه را برایت مینویسم. ما طی سالهای زیادی در همبستگی و پیوند با تشکلهای کارگری و فعالین حقوق انسانی و فعالین سیاسی ایران فعالیت داشته ایم. همین هفته گذشته نامه ای به مقامات ایران و آی ال او فرستادیم و فراخوان قبلی خود را در مورد اقدام سریع در باره زندانیان سیاسی در ایران و پرونده خود تو را مورد تاکید قرار دادیم.
ما بعلاوه در جریان هستیم که اعتصاب غذای تو که از ٢٩ آوریل شروع شد موفق شده است توجه بین المللی را به پایمال شدن حقوق انسانی در ایران جلب کند. از خود گذشتگی تو تاثیرات زیادی داشته است. اما اینکه شندیم وضعیت جسمی ات خوب نیست، ما را بسیار نگران کرده است.

ما از تو میخواهیم که با توجه به نقش زیادی که داری، اعتصاب غذیت را پایان دهی که بدنت بتواند شروع به بازسازی کند و بتوانی فعالیتها و رهبریت را برای تغییراتی که میخواهی، از سر بگیری.

با ارادت

جوی هارتمن

رئیس شورای کارگری ونکوور و حومه

نامه ی ولفگانگ لمب عضو هیئت اجرایی اتحادیه متال آلمان

ولفگانگ لمب عضو هیئت اجرایی اتحادیه متال آلمان در نامه ای خطاب به آقای خامنه ای و روحانی نوشت:

”من از طرف دو میلیون و دویست و سی هزار اعضای صنایع متال، پارچه و لباس و چوب آلمان، این نامه را برای شما مینویسم. ما بزرگترین تشکل اتحادیه ای در جهان هستیم و ریاست اتحادیه جهانی ایندستری آل “IndustriALL” را در اختیار داریم که ۵٠ میلیون کارگر را نمایندگی میکند. ما عمیقا درمورد پایمال کردن حقوق کارگران در ایران نگران هستیم.

من در مورد وضعیت سلامتی یکی از زندانیان سیاسی، جعفر عظیم زاده برایتان مینویسم که یک فعال کارگری شناخته شده و یکی از هماهنگ کنندگان طومار ۴٠ هزار امضا برای افزایش دستمزدهاست. او و اسماعیل عبدی یکی از فعالین شناخته شده معلمان، طی بیانیه مشترکی به مسائلی از قبیل امنیتی کردن و جرم محسوب شدن فعالیتهای اتحادیه ای و صنفی و تجمع و اعتصاب توسط کارگران و معلمان، اعتراض کردند. آقای عبدی با وثیقه آزاد شد، اما آقای عظیم زاده که از نوامبر گذشته دستگیر شده، فقط بخاطر فعالیتهای مسالمت آمیز و مشروع کارگری به شش سال زندان محکوم شده و محکومیت خودرا میگذراند. او دست به اعتصاب غذای نامحدود برای عملی کردن خواستهایش زده است که در راس آنها بررسی مجدد پرونده او و رد اتهام اقدام علیه امنیت ملی قرار دارد…”
” از شما میخواهیم که با ازادی همه این زندانیان سیاسی، به حقوق پایه ای کارگران و مردم، به حق کارگران برای متشکل شدن در تشکلها و اتحادیه های مورد نظر خود، حق قرار داد جمعی، و حق اعتصاب برای بهبود شرایط خود احترام بگذارید. کارگران و همه مردم کارکن بدون قید و شرط دارای حق تشکل، حق اعتصاب، حق اعتراض، و تشکل برای مقابله با ظلم و بی حقوقی و فقر میباشند”.

نامه اتحادیه پست کانادا در حمایت از جعفر عظیم زاده و خواستهایش

از: اتحادیه سراسری پست کانادا

به :علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی، حسن روحانی رئیس جمهور، مقامات قضایی جمهوری اسلامی و نماینده جمهوری اسلامی در سازمان ملل

به نمایندگی ٥٢ هزار عضو اتحادیه کارگران پست کانادا، این نامه را مینویسم تا بار دیگر نگرانی خود را در باره نقض حقوق کارگران در ایران اعلام کنم. ما با توجه به وضعیت سلامتی جعفر عظیم زاده فعال کارگری ای که ٥ هفته است در زندان اوین در اعتصاب غذا بسر میبرد، این نامه را مینویسیم.

این اولین بار نیست که اتحادیه کارگران پست کانادا در اعتراض به زندانی شدن فعالین کارگری در ایران و وضعیت جعفر عظیم زاده برای شما نامه میدهد. در نامه ای در اول دسامبر ٢٠١٥ اتحادیه پست برای شما نوشت: .. یک موضوع دیگر جعفر عظیم زاده کسی است بخاطر اینکه در دفاع از حقوق کارگران و برای داشتن یک زندانی بهتر با دستمزدهای بهتر مبارزه کرده است، ٦ سال حکم زندان گرفته است. و خواستار آزاد فوری او شدیم.

عظیم زاده بخاطر خواستهایش دست به اعتصاب غذا زده است . اولین خواست او لغو اتهامات تحت عنوان اقدام علیه امنیت ملی از پرونده های فعالین کارگری و خود اوست. ما از خواسته های او پشتیبانی میکنیم و به شما اطمینان میدهیم که ما همچنان وضعیت حقوق کارگران در ایران را دنبال میکنیم.

مایک پارلک

دبیر کل اتحادیه پست کانادا

نامه اتحادیه کارگران خدماتی بریتیش کلمبیا در کانادا در حمایت از جعفر عظیم زاده

از: اتحادیه کارگران خدماتی بریتیش کلمبیا در کانادا

به: رهبر جمهوری اسلامی، علی خامنه ای

حسن روحانی، رئیس جمهوری

در باره کارگران زندانی

من از جانب ٧٠ هزار عضو اتحادیه کارگران خدمات بریتیش کلمبیا در کانادا این نامه را با تاکید بر خواست آزادی فوری و بدون قید و شرط کارگران زندانی و همه زندانیان سیاسی درایران به شما مینویسم.

ما همبستگی خود را با کارگر زندانی، جعفر عظیم زاده و خواستهایش اعلام میکنیم. او باید فورا و بدون قید و شرط آزاد شود. ما همبستگی خود را با کارگران ایران اعلام کرده و خواستار آزادی فوری و بدون قید شرط کارگران زندانی و همه زندانیان سیاسی در ایران هستیم. احکام زندان برای کارگران زندانی و همه فعالین سیاسی باید لغو شود. و هر نوع تهدید و پرونده سازی امنیتی باید فورا متوقف شود.

ما اذیت و آزار فعالین کارگری و فعالین سیاسی در ایران را محکوم میکنیم. ما از مبارزات کارگران و مردم ایران برای آزادی، حق تشکل، حق اعتصاب و داشتن یک زندگی خوب و برابر و عادلانه و انسانی حمایت میکنیم.

ما از حکومت شما انتظار احترام به انسانیت و حقوق پایه ای کارگران و همه مردم را داریم.

با احترام

استفانی اسمیت

کپی رایت © 2023 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0