صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > تجمع مردمی در بیمارستان سینا!

تجمع مردمی در بیمارستان سینا!

سه شنبه 28 ژوئن 2016

• به دنبال انتشار خبر بیهوشی جعفر عظیم زاده در شصتمین روز اعتصاب غذا، تعداد زیادی از مردم از شهرهای مختلف در بیمارستان سینا حضور یافتند و با این فعال کارگری اعلام همبستگی کردند ...

ازده روز قبل با انتقال جعفر عظیم زاده از زندان اوین به بیمارستان، که در پی وخامت شدید جسمانی اش صورت گرفت، همه روزه شاهد حضور کارگران و معلمان و دوستان و شخصیتهای سیاسی و اجتماعی و فرهنگی در کنار تخت جعفر عظیم زاده هستیم. این ملاقات ها علیرغم محدودیتهای تیم پلیس مراقبت صورت می گیرد.

پس از انتشار خبر بیهوش شدن ناگهانی جعفر عظیم زاده در ساعت چهار بامداد روز گذشته و احیای مجدد او پس از یکساعت تلاش کادر پزشکی، و با بالاگرفتن موج نگرانی ها، روز دوشنبه هفتم تیرماه پیش از ساعت ۲ بعدازظهر یعنی قبل از آغاز ساعت ملاقات، با استفاده از فرصت روز تعطیلی، تعداد زیادی از معلمان، کارگران، دوستان دور و نزدیک، شخصیت ها و افراد مختلف به دیدار جعفر عظیم زاده شتافتند.

به گزارش سایت اتحادیه ی آزاد کارگران ایران، ازدحام ملاقات کنندگان که فضای ورودی طبقه چهارم بیمارستان را پر کرده بود موجب واکنش و مداخله مامورین مراقبت اعزامی از زندان اوین گردید.

مداخله مکرر این مامورین باعث گردید که بعضی از مراجعین نتوانستند با جعفر عظیم زاده ملاقات کنند.

جعفر عظیم زاده علیرغم ضعف و بیحالی شدید، مدت کوتاهی به راهروی بیمارستاان آمد و با جمع بیشتری از کسانی که برای ملاقات او آمده بودند، دیدار کرد.

برخی از ملاقات کنندگان عبارت بودند از:

- جمعی از اعضای کانون صنفی معلمان گیلان (از صبح زود ازشمال به تهران آمدند)

- جمعی از اعضای کانون صنفی معلمان تهران، اسلامشهر و الیگودرز

- تعدادی از کارگران ایران خودرو و سایپا، کیان تایر، سندیکای واحد اتوبوسرانی تهران،
کارگران پارس جنوبی و جمعی از کارگران ساختمانی، جمعی از بازنشستگان تامین اجتماعی و صنعت نفت

- طیف وسیعی از دانشجویان تهران، کرمانشاه و ساوه.

- تعدادی از کارگران از کرج و اصفهان.

- تعدادی از اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکلهای کارگری

- تعدادی از فعالین جنبش های مدنی و اجتماعی

- جمعی از مادران دهه شصت همچنین مادران پارک لاله

- جمعی از فعالین جنبش زنان وخانواده ها و شخصیت های مستقل

این گزارش می افزاید: حضور گسترده و چشمگیر مردم در بیمارستان سینا به خاطر ملاقات به جعفر عظیم زاده، عملا به یک گردهمایی اعتراضی ناشی از نگرانی شدید برای سلامت جعفرعظیم زاده پس از ۶۰ روز اعتصاب غذا تبدیل شد. این فعال کارگری در روزهای اخیر تنها با تزریق مستمر و ۲۴ ساعته سرم ها زنده نگهداشته شده و قوه قضاییه همچنان نسبت به وضعیت او بی توجهی کامل نشان می دهد.

ملاقات کنندگان که پس از پایان ساعت رسمی ملاقات همچنان در محوطه بیمارستان تجمع کرده بودند، حمایت خود را از خواسته عمومی جعفر عظیم زاده که در بیانیه مشترک با اسماعیل عبدی اعلام شده بود بیان میکردند و خواستار اقدام فوری و اضطراری قوه قضائیه برای پایان دادن به این اعتصاب بمنظور جلوگیری از یک فاجعه قریب الوقوع بودند.

کپی رایت © 2023 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0