صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > پیام جبهه ملی ایران به مناسبت درگذشت هنرمند آزاده عباس کیارستمی

پیام جبهه ملی ایران به مناسبت درگذشت هنرمند آزاده عباس کیارستمی

پنج شنبه 7 ژوئيه 2016

به یاد هنرمند و اندیشمند فرزانه
عباس کیارستمی

هنر و اندیشه دو ستون بنیادین فرهنگ تاریخی ایران و بی شک از آن جوامع صاحب فرهنگهای خلاقه و پویا بوده است. در این رهگذر هنرمندان، ادبا، شعرا و عرفای ایران تجلی بخش این دو ارزش والا و حافظ، استمرار بخش و پویایی آن بوده اند.

کیارستمی هنرمند متفکر و نواندیش نیز در این راستا در پرتوی آفرینندگیهای هنری اش که نماد و نمودی از روح ناشناخته طبیعت و زیباییهای مستتر در آن و ندای دوستی، انسانیت، صلح ، یگانگی و آزادی ناشی از آن را به جهانیان عرضه داشته است.

جبهه ملی ایران همراه با تمامی هنردوستان، نواندیشان، آزادی خواهان و طالبان زیست سرافراز، خود را در سوگ در گذشت این هنرمند فرزانه شریک می داند. بی تردید نام، یاد و آثار هنریاش جاودانه و الهام بخش آیندگان خواهد بود.

هرمیداس باوند

سخنگوی جبهه ملی ایران


تسلیت به ملت بزرگ ایران

در دورانی که سخت گیری و خشونت و سرکوب جائی بایسته برای حضور فعالان سیاسی میهن دوست و آزادیخواه در صحنه باقی نگذاشته است. و در زمانی که تحول طلبان و مدافعان حقوق بشر با احضار و محاکمه و زندان و سایر مصائب روبرو هستند. و در جائی که آزادی بیان و قلم و حقوق اساسی شهروندان هر روز پایمال می شود . صدا و زبان جادوئی هنر می تواند چون جرقه ای درخشان، سیاهی شب را بشکند و جامعه را به ساحل امن و آرام همراه با صلح و آزادی و انسانیت سوق دهد .

عباس کیا رستمی هنرمند فیلمساز، عکاس، شاعر و فیلم نامه نویس مستقل، تا آن جا که مقدور بود و میتوانست از زبان هنر برای آموختن مدنیت و ارزش های انسانی به هموطنان خود بهره گرفت .

جبهه ملی ایران فقدان این هنرمند مردمی را به ملت بزرگ ایران به ویژه به جامعه هنرمندان کشور تسلیت می گوید.

تــهران – هفدهم تیرماه 1395

شورای مرکزی جبهه ملی ایران

ادیب برومند - دکتر لقا اردلان – بانو فرشید افشار – مهندس عباس امیرانتظام – فرهاد امیرابراهیمی - دکترجهانشاه برومند – فرهاد بیشه ای – دکتر هرمیداس باوند – مهندس مرتضی بدیعی –دکتر علی حاج قاسمعلی – عیسی خان حاتمی – مهندس هوشنگ خیر اندیش – مهندس هوتن دولتی – دکتر علی رشیدی –دکترشاهین سپنتا –حسین شاه حسینی – جواد شرف الدین – مهندس حسین عزت زاده – اصغر فنی پور – سرلشگربازنشسته ناصر فربد – دکتر محسن فرشاد- حسن قدیانی – دکتر باقر قدیری اصلی – دکتر رضا گل نراقی – دکتر حسین موسویان –منوچهر ملک قاسمی – پروفسور صادق مسرت – ضیاء مصباح – جمشید میر عمادی – مهندس علی محمدی - پریچهر مبشری – محمد ملک خانی – ابراهیم منتصری – دکتر حسین مجتهدی – ابوالفضل نیماوری-دکتر جمشید وحیدا .

کپی رایت © 2023 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0