صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > بیستمین تجمع اعتراضی کارگران بیکارشده کارخانه گلریس ابهر

بیستمین تجمع اعتراضی کارگران بیکارشده کارخانه گلریس ابهر

جمعه 22 ژوئيه 2016

روز چهارشنبه ٣۰ تیرماه، جمع کثیری از کارگران گلریس ابهر در حالی که بعضی از مدیران حقوق های نامتعارف دارند در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق معوقه ۹ ماهه خود برای بیستمین بار مقابل کارخانه تجمع کردند.

به گزارش ٣۱ تیر ابهر ۲۴، کارگران زحمت کش شرکت گلریس ابهر برای گرفتن حقوق از دست رفته خود برای بیستمین بار متوالی در حالی که بعضی از مدیران حقوقهای نامتعارف دارند دست به تجمع در جلو شرکت زدند.

این تجمع ۳ ساعته با حضور معاون فرماندار ابهر و قول یک هفته ای وی جهت حل مشکل کارگران خاتمه یافت.

اکبری یکی از کارگران اظهار کرد: شرکت گلریس ابهر از دی ماه سال گذشته تعطیل شده است و حقوق کارگران را از فروردین ماه سال گذشته نداده است و مسئولین شهرستان هم در رابطه با این موضوع پیگیر نیستند.

وی ادامه داد: دو بار از طریق شورای شهر به استانداری نامه نوشتیم ولی تا کنون پاسخی از آنها داده نشده است.

کارگر شرکت گلریس ابهر تاکید کرد: جایزه صادراتی صاحب شرکت بیش از ۳ الی ۴ میلیارد تومان است که متاسفانه با این پول حتی حقوق کارگران را هم نداده است.

یکی دیگر از کارگران شرگت گلریس که در تجمع حاضر بود تصریح کرد: توقیف اموال هم برای شرکت گرفتیم ولی متاسفانه نمیتوانیم کاری بکنیم.

وی با بیان اینکه ۳۷۰ نفر در این شرکت مشغول کار بودند افزود: هر کدوم از این افرادی که برای دریافت حقوق خود اینجا تجمع کردند یک خانواده را می چرخانند بطوری که الان اینها نماینده بیش از ۲۰۰۰ نفر هستند که تجمع کرده اند.

کارگر شرگت گلریس خاطر نشان کرد: صاحب شرکت خود حتی یک بار هم برای توضیح به پیش ما نیامده و هر دفعه یکی از ماموران دولت برای صحبت با کارگران می آید و وعده های سر خرمن می دهند.

یکی دیگر از کارگران این شرکت با بیان اینکه ما یک خانواده سه نفری هستیم که در حال حاضر بیکارم تصریح کرد: بیش از یک سال است که حقوق ما رو ندادند من یک خانواده سه نفری هستم قصد خانه ام چند ماهی است که عقب افتاده است.

دیگر کارگر این شرکت با بیان اینکه بیش از ۲۶ میلیون تومان از شرکت طلب دارم تاکید کرد: آذر ماه سال گذشته تصفیه ما رو دادن و الان بیش از ۲۶ میلیون از شرکت طلب دارم و بچه ام مریض است و باید عمل کنیم ولی پول ندارم.

کارگری که سه تا بچه دارد می گوید: من سه تا بچه دارم و ۹ ماهه که بیکارم و صاحب شرکت می گوید که پول ندارم.

یکی دیگر از کارگران که زندان را بهتر از این زندگی میدانست گفت: صاحب شرکت پول دارد و لی نمیخواد حق و حقوق کارگر را بدهد ۲۰ سال است که در این شرکت جون کندم ولی امروز چیزی دستم رو نگرفته.

دیگری که می گوید من برای شرکت در تجمع از دخترم قرض کردم تا در اینجا شرکت کنم.
یکی دیگر از کارگران افزود: عروسی دخترم است اما پولی برای خرید جهیزیه اش ندارم.

معاون فرماندار ابهر در جمع اجتماع کنندگان اظهار کرد: وام های کلانی برای ساخت این شرکت توسط صاحب کارخانه گرفته شده و ۲۳ میلیارد هم اخیرا برای این شرکت تصویب شده است و ۳ میلیارد از بانک صنعت و معدن و ۳ میلیارد هم از طریق تسهیلات در گردش به وی اختصاص داده شده است تا بتواند با آن تمام حق و حقوق کارگران را پرداخت نماید.
جلیلی تاکید کرد: جایزه صادراتی که برای صاحب شرکت گرفته شده جلو این جایزه را گرفته ایم تا هنگامی که حق وحقوق کارگران را پرداخت نماید.

وی در ادامه اضافه کرد: از شما کارگران زحمت کش درخواست دارم که مدت یک هفته مهلت دهند تا ما امورات شما را پیگیری نماییم.

کپی رایت © 2023 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0