صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > تجمع ۲ هزار کارگر مجتمع آلومنیوم المهدی

تجمع ۲ هزار کارگر مجتمع آلومنیوم المهدی

پنج شنبه 11 اوت 2016

• صبح روز چهارشنبه حدود ۲۰۰۰ نفر از کارگران شرکت آلومینیوم المهدی با تجمع مقابل دفتر مدیریت؛ باعث متواری شدن مدیر عامل شدند و با تشکیل شورایی کنترل کارخانه را به دست گرفتند ...

امروز صبح حدود ۲۰۰۰ نفر از کارگران شرکت آلومینیوم المهدی با تجمع مقابل دفتر مدیریت، باعث متواری شدن نصوری مدیر عامل این شرکت شدند. همچنین کلیه مدیران میانی این شرکت وابسته به نصوری بودند از محل موردنظر متواری شدند و مدیران رده میانی این شرکت کنترل و مدیریت امور را به دست گرفتند.

به گزارش سایت «هرمز»، کارگران آلومینیوم المهدی هرمزگان پس ازگذشت شش ماه از اعتراضات پی در پی بالاخره موفق شدند بغض خود را نسبت به بی عدالتی هایی که در حقشان شده بود را به مدیران این شرکت نشان دهند.

اقدامات نصوری به دستور علیمحمدی خریدار جدید آلومینیوم مبنی بر اینکه حقوق کارمندان و کارگران یک سوم کاهش یابد علت اصلی این تجمع بوده است.

علیمحمدی مدیر مالک جدید شرکت که اقداماتی خلاف قانون و عرف و خواسته کارکنان این شرکت انجام داده است و مسئولان استانی برای رفع مشکل کارگران آلومینیوم هیچ گونه اقدامی انجام نداده اند.

خبرگزاری فارس نیز گزارش داده است صبح امروز حدود ۲ هزار نفر از کارگران شرکت آلومینیوم المهدی هرمزآل در اعتراض به اقدامات خریدار این مجتمع از جمله کاهش حقوق کارکنان، در محل این شرکت دست به تجمع اعتراضی زدند.

کارکنان این مجتمع صنعتی با تشکیل شورایی، کنترل مجموعه را به‌طور کامل به دست گرفته و از ورود عوامل و منتصبین محمد علیمحمدی جلوگیری به عمل آورده‌اند.

این اقدام در حالی صورت گرفته است که تاکنون حقوق و دستمزد کارگران آلومینیوم المهدی هرمزآل هنوز پرداخت نشده و برخلاف وعده مسوولان استانی، بیش از ۵۰ نفر از کارکنان اخراجی قرارداد مستقیم این شرکت با مخالفت خریدار به کار بازنگشته‌اند.

همچنین در جدیدترین اقدام محمد علیمحمدی با ارسال نامه‌ای خطاب به محمد نصوری مدیرعامل مجتمع، دستور حذف آیتم‌هایی را در فیش حقوقی کارکنان به وی ابلاغ کرد که دست کم یک سوم حقوق هر یک از کارکنان این شرکت را کاهش می‌دهد.

به دنبال این موضوع روز گذشته با ابلاغ دستورالعمل خریدار شرکت مبنی بر کاهش حقوق‌ و دستمزد کارکنان شرکت آلومینیوم المهدی هرمزآل توسط محمد نصوری مدیرعامل این شرکت، تعدادی زیادی از کارگران خشمگین به سمت دفتر وی یورش بردند اما محمد نصوری پیش از رسیدن کارگران از محل کارخانه گریخته بود و دیگر به شرکت بازنگشت.

امروز ایسنا نوشت: کارگران مجتمع آلومینیوم المهدی هرمزآل در اعتراض به اقدامات خریدار این مجتمع در راستای کاهش حقوق کارکنان، در محل این شرکت دست به تجمع اعتراضی زدند.

کارگران مجتمع آلومینیوم المهدی هرمزآل در اعتراض به اقدامات خریدار این مجتمع از جمله کاهش حقوق پرسنل کارکنان، در محل این شرکت دست به تجمع اعتراضی زدند. کارکنان این مجتمع صنعتی با تشکیل شورایی، کنترل مجموعه را به‌طور کامل به دست گرفته و از ورود عوامل و منتصبین محمد علی محمدی جلوگیری به عمل آورده‌اند.

جمعی از کارگران این مجتمع صنعتی گفته اند: به مسئولین استانی هشدار می‌دهیم که بدانند عواقب هر اتفاقی به عهده آن‌هاست، زیرا کارگری که زن و بچه‌اش به دلیل فشارهای ایجادشده توسط مالک جدید شرکت در سختی و تنگ‌دستی به سر می‌برد، دیگر چیزی برای از دست دادن ندارد.

نماینده کارگران شرکت آلومینیوم المهدی گفت: در حال حاضر هیچ اقدام مثبتی در خصوص کارگران شرکت آلومینیوم انجام‌نشده است و اقدامات آقای علی محمدی مالک این مجتمع صنعتی غیر کارشناسی است.

وی اظهار کرد: تولید مجتمع آلومینیوم المهدی در حال کاهش یافتن است و کارخانه به سمت تعطیل شدن پیش می‌رود.

وی با اشاره به اعتراضات کارگران تصریح کرد: مدیرعامل شرکت آلومینیوم و چند مدیر دیگر، این مجتمع را از دیروز ترک کرده‌اند و فقط مدیرانی که قبل از خریداری آقای علی محمدی مدیر بخش‌هایی از این شرکت بودند این شرکت را در حال مدیریت هستند.

وی با اشاره به عدم پرداخت حقوق تیرماه کارگران این شرکت اعلام کرد: با توجه به کاهش حقوق و مزایای کارکنان این مجتمع به‌طور متوسط ۷۰۰ الی ٨۰۰ هزار تومان از دریافتی حقوقشان کم خواهد شد و با توجه به شرایط سخت‌کاری و آلودگی‌ها این حقوق کفاف زندگی این کارگران را نخواهد داد.

کپی رایت © 2023 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0