صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > اعتراض فرهنگیان بازنشسته در سراسر کشور

اعتراض فرهنگیان بازنشسته در سراسر کشور

پنج شنبه 29 سپتامبر 2016

• معلمان باز نشسته ایران طبق فراخوانی سراسری روز گذشته به خیابان ها آمدند و به مطالبه خواسته های صنفی خود از دولت اقدام کردند. تجمع معلمان بازنشسته در تهران و چندین شهر دیگر همزمان برگزار شد ...

معلمان باز نشسته ایران طبق فراخوانی سراسری روز گذشته به خیابان ها آمدند و به مطالبه خواسته های صنفی خود از دولت اقدام کردند. تجمع معلمان بازنشسته در تهران و چندین شهر دیگر همزمان برگزار شد.

تجمع در تهران مقابل مجلس

به گزارش ایلنا، در تهران، این تجمع از ساعت ده صبح مقابل مجلس شورای اسلامی شروع شده و در آن، بیش از چندصد معلم بازنشسته شرکت کردند.

خواسته اصلی بازنشستگان آموزش و پرورش، همسان‌سازی مستمری و مزایای کلیه مستمری بگیران دولت و افزایش سطح دریافتی معلمان بازنشسته است.

گفتنی است پیش از این نیز بارها این بازنشستگان در اعتراض به وضعیت بد معیشتی خود تجمعات اعتراضی ترتیب دادند.

معلمان بازنشسته در بسیاری از شهرهای دیگر کشور از جمله کرمانشاه، مشهد و تبریز نیز دست به تجمع زده‌اند.

بازنشستگان آموزش و پرورش می گویند: تکریم بازنشستگان، توجه به وضعیت معیشت آنان است.

تجمع بازنشستگان فرهنگی در شیراز!

جمعی از معلمان و فرهنگیان شیراز تجمع کردند تا به عدم پرداخت مطالبات خود اعتراض کنند.
به گزارش خبرآنلاین، با وجودی که آموزش و پرورش اعلام کرد پرداخت بخشی از مطالبات فرهنگیان را آغاز کرده است، جمعی از معلمان و فرهنگیان استان فارس در اعتراض به کمی حقوق و عدم پرداخت معوقات خود تجمع کردند.

پیش از این نیز فرهنگیان در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کرده بودند و از مسئولان خواستار پرداخت مطالبات معوق خود و افزایش حقوق و دریافتی هایشان بودند.

فرهنگیان بازنشسته ایلامی بدنبال عدم تحقق مطالباتشان تجمع کردند!
جمعی از فرهنگیان بازنشسته ایلامی بدنبال عدم تحقق بسیاری از مطالباتشان در مقابل صندوق بازنشستگی در ایلام تجمع کردند.

به گزارش تابناک، در طول هفته اخیر، بسیاری از فرهنگیان بازنشسته استان ایلام، به مدد فضای مجازی و با فراخوان در شبکه های اجتماعی از هم صنف های خود تجمعی صنفی را در مقابل صندوق بازنشستگی کشوری در ایلام خواستار شدند.

صبح روز گذشته تعدادی از این بازنشستگان که امروز حتی فرصت شنیدن دردهایشان را ندارند!برای فریاد زدن دردهایشان تجمعی خاموش برگزار کردند.

توجه به بیمه تکمیلی بازنشستگان، احراز رتبه بندی فرهنگیان بازنشسته که علیرغم وعده های فراوان تاکنون مسکوت مانده یکی از خواسته های تجمع کنندگان بود. فرهنگیان بازنشسته در این تجمع همچنین خواهان توجه به منزلت آنان در هنگام مراجعه اداری هستند.

علاوه بر این تجمع کنندگان بر این باور هستند که حسب قانون باید حداقل برای ایجاد استخدام یکی از فرزندان بازنشسته ایجاد می شد که این خواسته هم تحقق پیدا نکرده است.

تجمع بازنشستگان فرهنگی گیلان!

جمعی از بازنشستگان گیلان با تجمع روبروی صندوق بازنشستگان گیلان نسبت به وضعیت معیشتی و غفلت از مطالبات خود توسط مسئولین اعتراض کردند.

به گزارش گیل خبر، این بازنشستگان با در دست داشتن پلاکاردهایی همچون «ما از فقر نمی نالیم، از فرق می نالیم»، «ما خواهان همتزازی حقوق با سایر بازنشستگان سایر ادارات هستیم»، «ما خواهان بیمه فراگیر و جامع هستیم» خواسته های صنفی خودرا بیان کردند و خواستار اجرای کامل قانون خدمات مدیریت کشوری شدند و اعلام کردند تا رسیدن به خواسته های قانونی پیگیری ها ادامه دارد.

تجمع اعتراضی بازنشستگان فرهنگی گلستان!
جمعی از فرهنگیان بازنشسته استان گلستان در مقابل صندوق بازنشستگی کشوری استان تجمع کردند.

به گزارش تابناک،یکی از تجمع کنندگان گفت: این تجمع در اعتراض به مشکلات صنفی بازنشستگان فرهنگی استان انجام شده تا صدای ما به مسئولین برسد.

به گفته وی، عدم پرداخت پاداش پایان خدمت و مشکلات در پرداخت حقوق از جمله تقاضاهای صنفی فرهنگیان بازنشسته استان است.

وی از مسئولان صندوق بازنشستگی استان و کشور خواست که به خواسته های این قشر زحمت کش توجه بیشتری کنند.
تجمع بازنشستگان فرهنگی خراسان شمالی مقابل ساختمان صندوق بازنشستگی کشوری مدیریت خراسان شمالی !

صبح سه‌شنبه۶مهر،جمعی ازبازنشستگان آموزش‌وپرورش خراسان شمالی با تجمع مقابل ساختمان صندوق بازنشستگی کشوری مدیریت خراسان شمالی و با در دست داشتن پلاکاردهایی با مضامین ترمیم حقوق بازنشستگان، تجمیع بیمه‌ها، پرداخت معوقات و... خواستار رسیدگی به حقوق خود شدند.

تجمع معلمان بازنشسته یزدی!

عصر روز گذشته، معلمان بازنشسته یزد دراعتراض نسبت به حقوق و تبعیض‌های موجود در نظام پرداخت حقوق،دست به تجمع زدند.
به گزارش فارس، در این اجتماع آرام، بازنشستگان خواستار احقاق حقوق خود شدند و اعلام کردند: ما خواستار همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان در همه دستگاه‌های دولتی و شرکت‌ها هستیم.

تجمع اعتراضی فرهنگیان بازنشسته‌ی استان کرمانشاه!
صدها تن از بازنشستگان آموزش و پرورش در اعترض به سیاست‌های صندوق ذخیره‌ی فرهنگیان، مقابل درب سازمان بازنشستگی در شهر کرمانشاه گردهم آمدند.

به گزارش کُردپا، در این تجمع که همزمان با چندین شهر دیگر و از جمله تهران برگزار گردید، فریاد "خط فقر سه میلیون، حقوق ما یک میلیون" سر دادند.
آنان همچنین خواستار همسان‌سازی مستمری و مزایای کلیه مستمری بگیران دولت و افزایش سطح دریافتی معلمان بازنشسته هستند.

منبع: اخبار و گزارش های کارگری

كارنامه

کپی رایت © 2023 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0