صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > برگزاری دو تجمع اعتراضی کارگری

برگزاری دو تجمع اعتراضی کارگری

جمعه 14 آوريل 2017

خبرگزاری هرانا ـ حدود ۲۰۰ کارگر بازنشته کارخانه مخابرات راه دور شیراز و جمعی از کارگران معدن سرب و روی انگوران واقع در شهرستان ماه نشان استان زنجان، روز دوشنبه ۲۱ فروردین ماه در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند. اعتراض این کارگران به ترتیب، نسبت به «عدم دریافت مطالبات مزدی و سنوات بازنشستگی» و «اخراج تدریجی کارگران» عنوان شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، در حدود ۲۰۰ کارگر بازنشته کارخانه مخابرات راه دور شیراز روز دوشنبه، ۲۱ فروردین در اعتراض به عدم دریافت مطالبات مزدی و سنوات بازنشستگی خود مقابل کارخانه تجمع کردند.

جمعی از معترضین در این رابطه گفتند که بیش از ۱۲۰۰ کارگر بازنشسته کارخانه مخابرات راه دور شیراز هستیم که از سال ۱۳۸۵ به تدریج بازنشسته شده‌ایم اما با این وجود تاکنون مطالبات مزدی و سنوات بازنشستگی خود را دریافت نکرده‌ایم.

این کارگران بازنشسته کارخانه مخابرات راه دور شیراز با یادآوری اینکه کارفرمای سابق آنها تابستان سال گذشته در استانداری متعهد به پرداخت معوقات برزمین مانده شده بود، افزودند: “مجموع مطالبات بازنشستگان بدون احتساب خسارات دیرکرد پرداخت آن در حدود ۳۰ میلیارد تومان است و مسئولان کارخانه بارها وعده داده بودند که این مطالبات پرداخت شود”.

کارگران بازنشسته کارخانه مخابرات راه دور شیراز سال گذشته با برپایی چادر چندین تجمع در محوطه کارخانه برگزار کرده بودند و با تعدادی از نمایندگان مجلس در استان فارس وارد رایزنی شده بودند.

کارخانه مخابرات را دور شیراز که زمانی از قطب‌های صنعت مخابرات کشور بود هم اکنون هیچ فعالیتی در عرصه تولید ندارد. این در حالی است که مسئولان استان بارها وعده بازگشایی آن را داده بودند.
در اعتراض به تعدیل نیرو صورت گرفت؛ جمعی از کارگران معدن سرب و روی انگوران تجمع کردند

به گزارش ایلنا، جمعی از کارگران معدن سرب و روی انگوران واقع در شهرستان ماه نشان استان زنجان روز دوشنبه، ۲۱ بهمن تجمعی صنفی برگزار کردند. این کارگران نسبت به تعدیل تدریجی شماری از همکارانشان اعتراض دارند.

جمعی از کارگران معدن سرب و روی انگوران واقع در شهرستان ماه نشان استان زنجان روز گذشته در اعتراض به تعدیل تعدادی از کارگران این معدن یک تجمع صنفی برگزار کردند. این معدن در گذشته بیش از ۵۰۰ کارگر داشت که از تعداد آنها به مرور کاسته شده است.

گفته می شود که شماری از اهالی روستای قلعه‌جوق در نزدیکی معدن انگوران در این تجمع با کارگران همراهی کرده اند.

معدن انگوران بیش از نیم قرن سابقه بهره برداری دارد.

کپی رایت © 2023 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0