صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > دیدگاه‌ها > پیام به پانزدهمین کنگره حزب کومله کردستان ایران: کورش زعیم

پیام به پانزدهمین کنگره حزب کومله کردستان ایران: کورش زعیم

سه شنبه 23 مه 2017

ما ایرانیان اگر دست به دست هم بدهیم، با کلک و زبان و خرد و همبستگی خود اهریمنی ها را از میهنمان خواهیم زدود.

در شهریور ۱۳۹۱، من در نامه ای خطاب به رهبران حزب کومله کردستان ایران و حزب دموکرات کردستان، پس از صدور بیانیه مشترکشان نوشتم، که با اسلحه نمی توان به دموکراسی و رعایت حقوق بشر، که ما ایرانیان خود بنیانگذار آن بوده ایم، رسید. ما نیر مانند شما نسبت به سیاست اداره کشور و فرقه گرایی بجای ملی گرایی مخالف و معترض هستیم.

ولی جنگ افزار ما كلك ماست و سخن ماست. ما هرگز به روي هم ميهن خود، هر چند با او مخالف باشیم يا به ما ستم كرده باشد جنگ افزار بدست نمي گيریم. ما هرگز به روي مردم ايران که بیرون مرزهای میهن زندگی می کنند جنگ افزار بدست نمي گيریم. آنها همه از خودمان هستند. اگر حق ملی و شهروندی ما پایمال شده، ما با کلک و زبان خود مبارزه می کنیم.

ما هنگامي جنگ افزار بدست مي گيریم كه دولتي متخاصم به مرزهاي ميهن ما تجاوز کرده باشد. در چنین شرایط دیگر براي ما مهم نخواهد بود که حق با كيست، زيرا حق با تماميت ارضي ميهن ماست. میهن ما مقدس است و این مرزهاي میهن ماست که حق خودي و بيگانه را تعيين ميكند. همه ایرانیان، چه آنان که در محدوده مرزها زندگی می کنند، چه آنان که مهاجرت کرده اند و چه آنان که به علت رویدادهای تاریخی جغرافیای محل سکونتشان به سبب بی لیاقتی، خیانت یا فساد دولتها بیرون از مرزهای سیاسی افتاده، باید در حفظ مرزهایمان کوشا باشند.

براي ما بلوچ و ترك و كرد و عرب و تركمن و لر و پارس تفاوتي ندارد. همه گل هاي گلستان بي همتاي ايران هستند. زيبايي گلستان ايران از وجود همه ماست.

شادمانم و به آینده مردم کردستان در ایران امیدوارتر شدم وقتی شنیدم که حزب کموله کردستان ایران از انداختن خود در دامان همسایه ای که بدخواه ایران شده خودداری کرده است. درست است که ما باید روابط خوب با همه همسایگان بر پایه منافع مشترک و احترام متقابل داشته باشیم. ولی وقتی سران کشوری همسایه ستیزه جویانه با ایران برخورد می کنند، و تهدید آشکار به جنگ با ترفندهای تروریستی در خاک ایران برای برهم زدن صلح و آرامش می کنند، نشان اینست که آن کشور خردمندانه اداره نمیشود.

آیا ممکن است که یک کشور بیگانه بدخواه به یک گروه مخالف و ستیزجو علیه دولت حاکم بر ایران کمک مالی و تسلیحاتی کند ولی وفاداری آن گروه را نسبت به منافع خود مطالبه نکند؟

من شادمانم که حزب کموله این خردمندی را نشان داده که شمشیر بیگانه را به روی هم میهن خود نکشد. ما تلاش می کنیم که حق برابری شهروندی بر تعصبات کور ایدئولوژیک در ایران چیره شود. ما تلاش می کنیم که همه مردم ایران در برابر قانون برابر باشند، و اینکه آن قانون با رای آزاد همه مردم ایران برقرار شود.

ما ایرانیان اگر دست به دست هم بدهیم، با کلک و زبان و خرد و همبستگی خود اهریمنی ها را از میهنمان خواهیم زدود.

کورش زعیم

عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران

تهران- ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

کپی رایت © 2023 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0