صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > تصاویری دردناک از فاجعه ای در کرمان

تصاویری دردناک از فاجعه ای در کرمان

چهار شنبه 11 اكتبر 2017


خانواده هایی که در قفس زندگی می کنند و کودکانی که از ظرف سگ غذا می خورند! (تصاویر زیر)

در نزدیکی کرمان، محله‌ای به نام «سیدی» است و در کنار آن جاده‌ای قرار دارد، با دو روی کاملاً متضاد؛ در یک سمت باغی سرسبز و در سوی دیگرش زمینی خشک و بی‌آب و علف. کل آن منطقه به «باغ زردآلو» معروف است، اما گوشه‌هایی از آن، نه باغ دارد، نه زردآلو. آنچه می‌بینیم، فقر و آوارگی و تنگدستی است. کودکانی که سمت خودرو می‌دوند تا شاید غذایی بگیرند، دختر نوجوانی که به دنبال شیرخشک برای خواهر کوچکش می‌گردد و بچه‌هایی که پابرهنه در میان زباله‌ها جست‌وجو می‌کنند تا شاید چیز به‌دردبخوری پیدا کنند، همه مؤید وجود فقری آشکار در این منطقه است. اغلب آنها حتی شناسنامه هم ندارند و همین مسأله، محرومیت آنان را دوچندان کرده است. نبود حداقل امکانات زندگی برای مردم این مناطق، در این مناطق هرچه هست اندوه است و درد. سهم زنان و مردان و کودکان این مناطق شوربختی است به گونه‌ای که گویا هرگز نبوده‌اند. آنها در رنج به دنیا می‌آیند در ناامیدی به سراب زندگی چنگ‌ می‌زنند و بی‌هیچ نشانی از آرامش از دنیا می‌روند و تو می‌دانی که اینگونه زیستن حق هیچ انسانی نیست به ویژه آنکه در سرزمین مادری خود چنین مظلومانه و دردمندانه زیست کند.


صنایع کرمان

صنایع مس شهیدباهنر

شرکت صنایع مس شهید باهنر در ۱۲ کیلومتری شهر کرمان است، که محصولات متنوعی از قبیل انواع ورق، تسمه و فویل، لوله و مقاطع تولید می‌کند. ظرفیت تولید سالانه محصولات نهایی این شرکت بالغ بر ۵۵ هزار تن می‌باشد.

صنایع زغال‌سنگ

شرکت صنایع زغال سنگ کرمان، طی ۱۰ماه سال ۱۳۸۵ تولید زغال‌سنگ خام در این شرکت به یک‌میلیون و ۱۵۰هزار تن رسیده‌است.

سیمان ممتازان

صنایع سیمان ممتازان کرمان یکی از کارخانجات شهرکرمان است.

صنایع لاستیک بارز

عملیات احداث شرکت صنایع لاستیک کرمان (گروه صنعتی بارز) در سال ۱۳۶۳ به عنوان نخستین شرکت صنایع لاستیک سازی ایران، در کرمان آغاز شد.[۲۳] شرکت صنایع لاستیک بارز کرمان دومین کارخانه بزرگ لاستیک سازی خاورمیانه پس از ترکیه است. این کارخانه تا سال۱۴۰۰با تولید ۲۶۰۰۰۰تن لاستیک به رتبه نخست خاورمیانه خواهد رسید.

صنایع سیمان کرمان

گروه صنایع سیمان کرمان که مرکز اصلی آن کرمان – کیلومتر ۱۷ بزرگراه خلیج فارس می‌باشد در تاریخ ۱۲ مرداد ماه سال ۱۳۴۶ ابتدا بصورت سهامی و بنام شرکت سیمان کرمان تحت شماره ۱۷۰ در اداره ثبت شرکتهای کرمان به ثبت رسید.

نیروگاه سیکل ترکیبی کرمان

نیروگاه سیکل ترکیبی کرمان از بزرگترین نیروگاه‌های کشور و از منابع تأمین انرژی این استان است.

صنایع پزشکی کرمان

اولین تولیدکننده لوازم پزشکی ایران در سال ۱۳۵۱ توسط عباس حاج غنی تأسیس و در سال ۱۳۶۱ اقلام تولیدی آن به ۲۸ قلم رسید. هم اکنون تعداد تولیدی این کارخانه به ۸۵ قلم رسیده و با ظرفیت سالانه ۱۰۰۰۰۰ قطعه در حال فعالیت می‌باشد.

گلاب و عرقیات زهرا

گلاب زهرا نام کارخانه تولید گلاب و روغن گل است که در کرمان توسط همایون صنعتی زاده و همسرش شهین‌دخت سرلتی (صنعتی) در سال ۱۳۵۶خورشیدی تأسیس شد. این کارخانه نخستین واحد تولیدی است که موفق به دریافت گواهینامه ارگانیک در تولید گلاب و روغن گًل شده است.[۲۶] گلاب زهرا بزرگترین صادر کننده گلاب و روغن گل در ایران می‌باشد.[۲۷] و محصولات آن در اروپا و سایر دنیا به فروش می‌رسد. همه ساله برای تمدید گواهینامه ارگانیک مزارع و کارخانجات این واحد تولیدی توسط کارشناسان انجمن خاک انگلستان مورد
.بازرسی قرار می‌گیرد


وضعیت اقتصادی استان
کرمان

وسعت زیاداستان وساختارتشکیلات زمین ساختی باعث شده این استان مقام اول کشورراازلحاظ معادن متعددوغنی به دست آورد .دراستان کرمان معادنی نظیر آهن ،مس ،سرب وروی وجودداردکه بعضی ازآنهادارای پیشینه ای کهن وچندین هزارساله دربهره برداری می باشند.معادن مهم استان عبارتنداز :معدن مس سرچشمه ،مس میدوک ،سنگ آهک گل گوهرسیرجان ،زغال سنگ پابدانا ،کرومیت اسفندقه وفاریاب وتیتانیوم کهنوج .
تولیدناخالص داخلی استان برابربا5/632میلیاردریال بوده که سهم بخش کشاورزی ازکل تولیدناخالص داخلی استان برابربا59درصدوسهم بخش صنعت ،معدن وخدمات به ترتیب برابربا23و18درصدبوده است .بخش کشاورزی مهمترین بخش اقتصادی استان است که نزدیک به 10درصدازکل ارزش افزوده بخش کشاورزی کشوررابه خوداختصاص داده است .همچنین سهم تولیدناخالص داخلی کشور(بدون نفت )نزدیک به 5درصداست که باتوجه به سهم جمعیت استان به کل کشور(حدود3/3درصد)درخورتوجه است .

P.-S.

.

كارنامه

کپی رایت © 2023 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0