صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > محمد نوری زاد روز یکشنبه در شیراز بازداشت شد

محمد نوری زاد روز یکشنبه در شیراز بازداشت شد

دو شنبه 30 اكتبر 2017

دیپلمات ایرانی پناهنده به غرب: اگر این موانع نبود امروز تمام ایران در پاسارگاد بود

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، محمد نوری زاد، فعال مدنی که روز هفتم آبان ماه به مناسبت روز کوروش به استان فارس سفر کرده بود، از سوی نیروهای امنیتی در شیراز دستگیرشده است.

این فعال مدنی صبح یکشتبه خبر داده بود که در پاسارگاد با راه‌های بسته رو به رو شده است.

محمد نوری زاد خبر بازداشت خود را در کانال تلگرامی‌اش منتشر کرده و تا زمان انتشار این خبر از وضعیت و محل نگهداری‌اش اطلاعی به دست نیامده است.

اگر این موانع نبود امروز تمام ایران در پاسارگاد بود

نوشته ای از علی اکبر امیدمهر دیپلمات ایرانی پناهنده به غرب

لشکر کشی کردید، حکومت نظامی اعلام کردید، درآستانه هفتم آبان روز جهانی پدر حقوق بشر جهان کوروش بزرگ، هرچه فحش ودروغ و..که لایق خودتان بود را به ایران و ایرانی دادید.اما دیدید چه شد؟! پارسال هفتم آبان مصادف بود با روز تعطیل جمعه، امسال در روز یکشنبه روز کار و باز بودن ادارات، دیدید چه شد؟!

همه راهها را بستید، سد و مانع و دیوار آهنین، پادگان و پاسگاه سیار در اطراف پاسارگاد گذاشتید، تمام جاده های منتهی به پاسارگاد را بستید، چقدر کلک و حقه بازی و شانتاژ خبری ترس و ترور و وحشت ایجاد کردید، مزدوران وحشت افکن و تروریست سایبری را به جان فیس بوکی ها و... انداختید، دروغ بافتید، دیدید چه شد؟!

چشمان کورتان را یک بار هم که شده باز کنید، دیگر زمان خدعه رهبرتان در سال 57 گذشت، نسل جدیدی متولد و بزرگ شده که مجهز به عقل و دانش و خرد و مجهز به پاک ترین سالم ترین و میکروب کش ترین و ویروس کش ترین اسلحه دفاعی نسل قرن 21 یعنی شاهراه جهانی ارتباطات است.

دریک طرف شما ها با لشگر اجنه و خدعه هایتان وبا افکار متحجر و پوسیده توحش عصر حجری تان و در سوی دیگر،80 میلیون ایرانی مجهز به فرهنگ انسان ساز و انسان دوست ایرانی و دستآوردهای قرن 21 می، تاریخ را بخوانید نوشته است از میان همه تمدن های کهن که در خاورمیانه بود، تنها ایران است که بر جای مانده است. تمدنی که همه هجوم های اهریمنانی چون شما را بکمک پدر و مادران همین ایرانیانی که امروز از پیر و جوان ،زن و مرد و کودک دیدید.کنار زده است.

شما نیز به پایان خط واژگونی به زباله دانی تاریخ رسیده اید. تمام ثروت ملی کشور را صرف گور رهبرتان و برنامه خدعه وی در صدوراین خدعه و شرارت به منطقه و دنیا کردید. دیدید مزار ساده بی آلایش و پاک رهبر ما کوروش بزرگ چه کرد؟ راستی خجالت نمی کشید که با اینهمه سد و مانع و نمایش قدرت طبل توخالی با هلیکوپتر و .. برای ایجاد وحشت، باز ایرانیان خود را به پاسارگاد رساندند.

آیا فکر نمی کنید، هر ایرانی که خود را بزحمت باین مکان صددرصد ایرانی رساند، نماینده صدها هزار نفر مشتاق و عاشق فرهنگ و تمدن ایران بود. گر یک جو عقل در بساط شما بود باید باین امر بیاندیشید که اگر این موانع نبود امروز تمام ایران در پاسارگاد بود.

آیا فکر نمی کنید که شماها جز یک خودکشی دسته جمعی چاره ای ندارید.؟! آیا این کار در برابر محاکمه زنده ای که میلیارد ها انسان کره زمین از شرارت ها و جنایات شما به همین زودی ها ،آگاه میگردند بهتر نیست.؟!

****

خبرها و تصاویر رسیده از ایران نشان می دهد که نیروهای سپاه پاسداران از دو روز پیش بطور گسترده در اطراف پاسارگاد و حتی در کوههای اطراف آن مستقر شده و با تمامی امکانات از جمله هلیکوپتر درصدد جلوگیری از ورود مردم به محوطه پاسارگاد برآمدند. گزارشها حاکیست شماری از هموطنان که تلاش می کردند خود را به محل برسانند بازداشت شده اند.

هفتم آبان، وحشت خامنه ای و سرداران سپاه!

آرش صبحی: بار دیگر جمهوری اسلامی و در راس آن علی خامنه ای و سرداران پاسدارش ماهیت ضد ایرانی خود را بنمایش گذاشتند.

مسدود کردن مسییرهای منتهی به پاسارگاد را باید در یک موضوع، فقط در یک موضوع خلاصه نمود. وحشت روز افزونی که سراپای ملایان حاکم بر ایران را گرفته است.

خامنه ای وعمله های پاگون دارش، بهمراه دیگر جیره خواران نظام ولائی اثبات کردند که تا کجا با فرهنگ ومیراثهای نیاکانی این مرز و بوم در ستیز هستند.

خامنه ای و سرداران دزد سپاه، و مسئولان رده بالای امنیتی، چقدر ذلیل و علیل و درمانده شده اند که از تجمع ایرانیان وطنپرست دریک محوطه بنام پاسارگاد و در کنار آرامگاه کورش بزرگ چنان به لرزه می افتند که مسیرها را مسدود میکنند و دست به لشگرکشی میزنند تا بزعم خودشان از خروش ملت ایران در میعادگاه عشق و انسانیت و ادب و معرفت نیاکانی این ملت جلوگیری نمایند.

همه این محدودیتها و مسدود کردنها و لشگرکشی های رژیم ولایت فقیه یک معنا بیش نداشته و نمیتواند داشته باشد. اینکه خامنه ای و سردارانش با تمام وجود، با گوشت و پوست و استخوان شاهد فروپاشی نظام فاسدشان هستند که عقربه های ساعت تاریخ هر لحظه آن را نشان میدهد.

کپی رایت © 2023 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0