صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > شبکه خبر: «حدود ده تن» یکشنبه شب کشته شدند

شبکه خبر: «حدود ده تن» یکشنبه شب کشته شدند

دو شنبه 1 ژانويه 2018

• حکومت به این دل بسته بوده که با سخنان حسن روحانی رئیس جمهور اسلامی، تظاهرات و اعتراضات فروکش کند، اما حسن روحانی خود یکی از متهمین اعتراضات مردمی است. این اعتراضات یکشنبه شب ادامه یافت ...

هر چند حکومت به این دل بسته بوده که با سخنان حسن روحانی رئیس جمهور اسلامی، تظاهرات و اعتراضات فروکش کند، اما حسن روحانی خود یکی از متهمین اعتراضات مردمی است. این اعتراضات یکشنبه شب ادامه یافت. تلویزیون گزارش کرده که «حدود ده نفر» در جریان این اعتراضات کشته شده اند. در خبر تلویزیون محل کشته شدن این افراد اعلام نشده است.

نماینده ایذه در مجلس کشته شدن دست کم دو نفر در جریان اعتراضات یکشنبه شب در شهر ایذه در استان خوزستان را تأیید کرده است. هدایت‌الله خادمی روز دوشنبه ۱۱ دی (اول ژانویه) به خبرگزاری ایلنا گفته است که هنوز نمی‌داند "تیراندازی از جانب تجمع کنندگان بوده یا نیروی انتظامی"، اما مدعی شده مأموران انتظامی در پی حمله معترضان به بانک‌ها، "وارد عمل" شده‌اند. او گفته است: مأموران پلیس در هنگام جستجوی خانه بعضی از دستگیر شدگان، مواد منفجره پیدا کرده‌اند.

بنایز گقته ماشاءالله نعمتی، فرماندار شهر دورود در استان لرستان "هنوز آمار دقیقی از افرادی که کشته یا زخمی شده‌اند، نداریم اما یکی از ماشین‌های آتش‌نشانی که برای خاموش کردن حریق در بانک ملی رفته بود، زمان برگشت به آشیانه توسط اغتشاش‌گران به زور گرفته می‌شود و روی پل وحدت آن را رها می‌کنند. یک فرد میانسال و یک پسر ۱۲ تا ۱۵ ساله زیر این خودرو کشته إمی‌شوند."

اعتراض‌های دیشب پس از پخش سخنان حسن روحانی، رییس جمهوری ایران از تلویزیون در برخی از شهرهای ایران ادامه یافت. تعداد زیادی از معترضان بازداشت شده‌اند.

بنابر گزارش خبرگزاری های ایران، اعتراضات در شهرهای تهران، کرج، تویسرکان، همدان، اراک، ساوه، آمل، ساری، بهشهر، شهرکرد، باغملک، قزوین، آبیک، محمدیه و خرم‌دره در استان زنجان برگزار شده است. شعار علیه خامنه ای از عمده ترین شعارهای همه ی این تطاهرات بوده است.

به گزارش بی بی سی در شبکه های اجتماعی از تظاهرات در دماوند نور آباد لرستان، شاهین شهر، لاهیجان و پردیس هم تصاویری منتشر شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس در کرج تجمعات که از ساعات اولیه شب آغاز شده بود به مواجهه با نیروهای یگان ویژه انجامید. همین خبرگزاری گزارش کرده که در تویسرکان تجمعات به درگیری و شکستن شیشه‌های برخی ادارات دولتی انجامید. گزارش های ضد و نقیضی هم از شهر ایذه در استان خوزستان مخابره شده است.

فارس همچنین از استان البرز نوشته که درگیری‌هایی در آنجا انجام شده اما "با حضور گسترده یگان‌های ویژه و نیروهای امنیتی فضای شهر کرج تحت کنترل درآمده است."

خبرگزاری تسنیم، وابسته به سپاه پاسداران هم از حضور نیروهای امنیتی برای "برقراری آرامش" در تهران، پایتخت، خبر داده و گزارش کرده که "هم‌اکنون نیروهای پلیس در تلاش برای اجرای نظم در پایتخت هستند". این خبرگزاری نوشته که تجمعات شب گذشته در پایتخت باعث راهبندان در مرکز شهر شده بوده است. این خبرگزاری نوشته که در شب گذشته کسی یک کوکتل ملتف هم پرتاب کرده که موجب آتش سوزی نشده است.

کپی رایت © 2023 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0