صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > بیانیه جمعی از دانشجویان ملی گرای دانشگاه هادر رابطه با درخواست تجمع جبهه (...)

بیانیه جمعی از دانشجویان ملی گرای دانشگاه هادر رابطه با درخواست تجمع جبهه ملی

يكشنبه 25 فوريه 2018

بیانیه جمعی از دانشجویان ملی گرای دانشگاه های شیراز، اصفهان و کرمانشاه در رابطه با درخواست تجمع جبهه ملی

ملت بزرگ ایران،

در این بزنگاه تاریخی که مردم آگاهانه حقوق اولیه ی خود را فریاد می زنند و موج عظیمی از اعتراضات سراسر میهنمان را درنوردیده و شهرهای بزرگ و کوچک را تحت تاثیر خود قرار داده است. ما دانشجویان ملی گرا بر خود فرض می دانیم که با همراهی این مردم سربلند و وطن پرست، نقش خود را به عنوان جزئی کوچک از این جامعه ی پویا ایفا کنیم.
همانطور که اطلاع دارید جبهه ملی ایران طی یک روند قانونی درخواستی مبنی بر برگزاری گردهمایی عمومی در تاریخ چهاردهم اسفند ۱۳۹۶(سالگرد درگذشت دکتر محمد مصدق) در یکی از میادین شهر تهران برای اعلام نظرات و پیشنهادات خود به نهاد ریاست جمهوری و وزارت کشور ارائه داده است.
بنا به این درخواست از دولت حسن روحانی انتظار می رفت، بنا بر ادعاهایی از جمله وجود آزادی بیان در کشور و تحمل اعتراض قانونمند که بارها تکرار نموده است، با درخواست جبهه ملی ایران موافقت نماید و اجازه ی برگزاری اجتماع عمومی در یک از میادین دلخواه شهر تهران صادر کرده و امنیت آن را بر عهده گیرد.
اما با توجه به اینکه تاکنون دولت واکنشی به این درخواست نداده است. ما جمعی از دانشجویان ملی گرای دانشگاه های شهرهای اصفهان، شیراز و کرمانشاه طبق اصل ۲۷ قانون اساسی اعتراض به شرایط موجود را حق خود دانسته و از دانشجویان و مردم آزادی خواه ایران دعوت می کنیم که در اجتماع آرام در میدان تاریخی بهارستان در ۱۴ اسفند ساعت ۱۷ شرکت کرده و مطالبات خود را به گوش سردمداران برسانند، باشد که حکومت ما را تحمل کرده و صدای ما را بشنود.

جاوید باد ایران
جمعی از دانشجویان ملی گرای دانشگاه های شیراز،
اصفهان و کرمانشاه
۴/۱۲/۱۳۹۶


بیانیه جمعی از دانشجویان ملی گرای دانشگاههای تهران به مناسبت چهارده اسفند

دوستان عزیز، دانشجویان گرامی؛

همانگونه که اطلاع دارید حدود یک ماه قبل جبهه ملی ایران طی درخواستی از رئیس جمهور تقاضای مجوز برای برگزاری تجمعی مسالمت آمیز در میدانی از میادین تهران جهت اظهار نظر پیرامون مشکلات عدیده میهن مان را داشتند اما تا به امروز هیچ گونه گزارشی مبنی بر موافقت دولت با این درخواست که یکی از اصلی ترین اصول شناخته شده در قانون اساسی کشور هست منتشر نشده است. ما به عنوان جمعی از دانشجویان ملی گرای دانشگاههای تهران از درخواست تجمع مسالمت آمیز طبق اصل ۲۷ قانون اساسی که نیازی به مجوز از حاکمیت ندارد حمایت کرده و همگام و همراه با سایر قشرهای جامعه در روز چهارده اسفند ساعت هفده در میدان بهارستان شرکت خواهیم کرد تا اعتراض خود را نسبت به نابسامانی ها و بی عدالتی های گسترده که در اثر سیاست های نابخردانه حاکمیت جمهوری اسلامی میهن مان را با بحران های فزاینده وخطرا ت جدی در عرصه های داخلی و خارجی روبرو کرده است ابراز نماییم.

سوم اسفند یک هزاروسیصدونودوشش

جمعی از دانشجویان ملی گرای دانشگاههای تهران

کپی رایت © 2023 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0