صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > تلاش ایران برای دستیابی به سلاح کشتار جمعی (...)

تلاش ایران برای دستیابی به سلاح کشتار جمعی (...)

دو شنبه 4 ژوئن 2018

• درحالی که نهاد های ناظر همچنان پایبندی جمهوری اسلامی به برجام را تائید می کنند، فاکس نیوز با استناد به گزارش سازمان اطلاعاتی آلمان از ادامه تلاش ایران برای دستیابی به سلاح اتمی خبر می دهد ...

درحالی که آژانس بین المللی انرژی اتمی همچنان پایبندی جمهوری اسلامی به توافق هسته ای را تائید می کند، خبرگزاری آمریکایی فاکس نیوز با استناد به گزارش سازمان اطلاعاتی آلمان از ادامه تلاش ایران برای دستیابی به سلاح اتمی خبر می دهد.

آژانس اطلاعات دولتی بادن- وورتمبرگ آلمان با پیگیری فعالیت های جمهوری اسلامی در آلمان می گوید که تلاش ایران برای دستیابی به سلاح کشتار جمعی بعد از توافق 1+5، ادامه دارد و نیروهای آن جاسوسی علیه دفاتر دولتی در برلین هم داشته و سعی کرده اند علیه ایرانیان مخالف جمهوری اسلامی در آلمان اطلاعاتی کسب کنند.

فاکس‌نیوز* روز شنبه به نقل از آژانس اطلاعات دولتی بادن- وورتمبرگ آلمان که سازمانی معادل اف بی آی در آمریکاست مدعی شد: « ایران اقداماتش را برای رسیدن به اقلام و نحوه استفاده از آنها برای توسعه سلاح‌های کشتار جمعی و بهینه‌سازی سیستم‌های حمل موشک‌های مربوطه ادامه داده است؛ همان کاری که پاکستان و سوریه نیز انجام داده‌اند.»

در گزارش آژانس اطلاعات دولتی بادن- وورتمبرگ آلمان گفته شده که فعالیت های غیرقانونی جمهوری اسلامی در خاک آلمان به شیوه ی مرسوم ، جاسوسی در عرصه ی اقتصاد، سیاست، دانش فنی، نظامی و صنایع نظامی متمرکز است.

در این گزارش گفته شده که اقدامات ایران در جنوب آلمان متمرکز بوده است. این منطقه جایی است که تکنولوژی‌های تخصصی و شرکت‌های مهندسی قرار دارند.

گزارش آژانس اطلاعاتی آلمان نشان می‌دهد فعالیت‌های تهران بر تلاش برای دستیابی به نرم‌افزارهای آلمانی، خلا مصنوعی و تکنولوژی‌های کنترل مهندسی، دستگاه‌های اندازه‌گیری و تجهیزات پیشرفته تکنولوژیکی برای برنامه‌های موشکی متمرکز بوده است.
فاکس نیوز به نقل از سازمان اطلاعاتی آلمان نوشته است: «جمهوری اسلامی ایران فعالیت‌های جاسوسی علیه دفاتر دولتی در برلین هم داشته و سعی کرده علیه ایرانیان مخالف جمهوری اسلامی در آلمان اطلاعاتی کسب کند.»

در این گزارش که روز ۲۴ می در 345 صفحه منتشر شده و به فعالیت حزب اله لبنان، سپاه پاسداران-سپاه قدس و ماموران اطلاعات و امنیت جمهوری اسلامی پرداخته است، این ادعا مطرح شده که روابط وخیم کنونی با آمریکا و همچنین دولت‌های غربی در مورد برنامه اتمی ایران منجر به افزایش فعالیت‌های اطلاعاتی جمهوری اسلامی شده است.

فاکس نیوز در گزارش خود نوشته که : «در ماه فوریه گزارش‌هایی درباره خرید برخی اقلام از سوی یک تاجر ایرانی از یک کمپانی آلمانی به نام کرمپل گروپ منتشر شده بود که بعدا مشخص شد راکت‌هایی بوده که در حملات سوریه مورد استفاده قرار گرفته است؛ اما وزارت اقتصاد و کنترل صادرات آلمان ارتباط تجاری بین کرمپل و جمهوری اسلامی را رد می کند.»

با این که گزارش فاکس نیوز، در برخی رسانه های ایران هم بازتاب یافته، هنوز جمهوری اسلامی در مورد ادعای مطرح از طرف این خبرگزاری که بیانگر دیدگاه دولت ترامپ می باشد، واکنش نشان نداده است.

* www.foxnews.com

کپی رایت © 2023 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0