صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > تجمع اعتراضی سهامداران مالباخته پدیده شاندیز/ اعتصاب در بازار کفاشان (...)

تجمع اعتراضی سهامداران مالباخته پدیده شاندیز/ اعتصاب در بازار کفاشان تهران

شنبه 11 اوت 2018

خبرگزاری هرانا – سهامداران مالباخته پدیده شاندیز جمعه‌شب ساعت ۲۱:۳۰ (به وقت محلی) در برابر ورودی این شرکت تجمع کردند. همچنین ویدئوهای ارسال‌شده در شبکه‌های اجتماعی از اعتصاب بازاریان تهران در بازار کفش‌فروشان و کوچه منوچهرخانی حکایت دارند. دور جدید اعتصاب بخشی از بازار تهران که تا لحظه تنظیم این گزارش کفش‌فروشان و شماری از پارچه‌فروشان را در بر می‌گیرد، بعدازظهر شنبه ۲۰ مرداد آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رادیو زمانه، زنان و مردان معترض خواهان استعفاء مدیریت شرکت و استانداری خراسان بودند. آنها می‌گویند که از بلاتکلیفی و شنیدن وعده‌هایی که به آنها عمل نمی‌شود، دیگر خسته‌اند.

پدیده شاندیز یکی از طرح‌های عمرانی بزرگ زمان محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور پیشین در شهر مشهد بود. اما این طرح عمرانی که در ابتدا با سرعتی فوق‌العاده پیش رفت،‌ اکنون چهارمین سال بلاتکلیفی را از سر می‌گذراند.

شماری از دفترهای فروش سهام پدیده شاندیز به خاطر تخلف‌های گسترده دی ۱۳۹۳ بسته شد.

اتهام مدیران این شرکت افزایش غیرواقعی ارزش سهام با استفاده از شرکت‌های دلالی و تبلیغات «فریب‌آمیز» ذکر شد. پدیده شاندیز به علت دروغگویی از تبلیغ در صداوسیمای جمهوری اسلامی منع شد.

سازمان اراضی کشاورزی نیز اعلام کرد که پدیده شاندیز ۴۵ هکتار از زمین‌های خارج از محدوده شهری را به صورت غیرقانونی در اختیار گرفته و سپس آنها را به شهر مشهد الحاق کرده است.

سهامداران پدیده بارها دست به اعتراض زده‌اند و حتی دی ۹۴ در اعتراض در برابر ورودی مجلس شورای اسلامی در تهران با حضور گسترده پلیس ضدشورش مواجه شدند. دو سال پیش گفته شده بود که بدهی‌های این شرکت به سهامداران مالباخته ۸۴۰۰میلیارد تومان است.

https://www.hra-news.org/wp-content/uploads/2018/08/padide-Shandiz-Mashhad-mordad97.mp4?_=1


اعتصاب در بازار کفاشان تهران

ویدئوهای ارسال‌شده در شبکه‌های اجتماعی از اعتصاب بازاریان تهران در بازار کفش‌فروشان و کوچه منوچهرخانی حکایت دارند.

دور جدید اعتصاب بخشی از بازار تهران که تا لحظه تنظیم این گزارش کفش‌فروشان و شماری از پارچه‌فروشان را در بر می‌گیرد، بعدازظهر شنبه ۲۰ مرداد آغاز شده است.

کفش‌فروشان و تولیدکنندگان کفش با تعطیلی مغازه‌ها و سردادن شعار به گرانی و نبود مواد اولیه برای تولید کفش معترضند. این کفاشان در کوچه سیدولی شعار می‌دادند: «مرگ بر گرانی!/بازاری باغیرت حمایت حمایت». آنها از دیگر همکاران و معترضان خواسته‌اند تا به تجمع آنها بپیوندند.

در پاساژ موسوی کوچه سیدولی نیز کفش‌فروشان مغازه‌ها را تعطیل کرده‌اند.

در بازار کوچه منوچهرخانی نیز که به خاطر مغازه‌های فلافل‌فروشی‌اش مشهور است، اعتصاب رخ داده.

بنا به گزارش‌ها، مأموران امنیتی با حضور در بازار به دنبال جلوگیری از گسترش اعتراضات هستند.

بازار تهران ۲۲ اردیبهشت امسال نیز وارد اعتصاب شد. اعتصاب بازار چند روز طول کشید و بازاریان چند شهر دیگر نیز به آن پیوستند.

اعتصاب بازار تهران در مهر ۸۷ نیز از صنف کفاشان و فروشندگان پوشاک آغاز شد و سپس گسترش یافت. اعتراض بازاریان در آن زمان به قانون مالیات بر ارزش افزوده بود.

فیلم زیر: اعتصاب بازاریان تهران در اعتراض به گرانی و نبود کالا ، شنبه ۲۰مرداد

www.youtube.com/watch?v=baYmwFQD8wo

کپی رایت © 2023 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0