صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > ادامه اعتصاب کارگران شرکت نیشکر هفت تپه

ادامه اعتصاب کارگران شرکت نیشکر هفت تپه

چهار شنبه 29 اوت 2018

رد وعده های فرماندار؛ ادامه ی اعتصاب

• صبح امروز هفتم شهریور ماه، کارگران شرکت نیشکر هفت تپه در دوازدهمین روز اعتصاب، با رد وعده های فرماندار شوش برای پایان اعتصاب، اعلام کردند همچنان به اعتصاب خود ادامه می دهند ...

صبح امروز هفتم شهریور ماه، کارگران شرکت نیشکر هفت تپه در دوازدهمین روز اعتصاب، همچون روزهای گذشته دست به تجمع در مقابل دفتر مدیریت زدند.

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، در جلسه ای که دیروز بعد از ظهر در فرمانداری شوش برگزار شد، فرماندار و دیگر مسئولین بدون دادن تضمینهای لازم برای تحقق خواستهای کارگران، تلاش کردند مطابق معمول با دادن وعده و وعید برای حفظ یکپارچگی شرکت و تحقق دیگر مطالبات کارگران از قبیل پرداخت به روز حقوق ماهیانه و تنظیم قراردادها بر اساس قوانین موجود، نماینده های کارگران اعتصابی شرکت نیشکر هفت تپه را وادار به پذیرش پایان اعتصاب کنند.

نمایندگان کارگران بدون رای و نظر همکاران اعتصابی خود زیر بار پذیرش اینگونه وعده ها که بارها بطور شفاهی از سوی عالیرتبه ترین مقامات شهری و استانی داده شده است و پس از پایان اعتصاب به هیچیک از آنها عمل نشده نرفتند و جلسه بدون توافقی پایان گرفت و فرماندار شوش اعلام کرد برای دیدار با کارگران امروز هفتم شهریور ماه در تجمع آنان حاضر خواهد شد.

بنا بر این گزارش، امروز حوالی ساعت ده صبح بدنبال حضور فرماندار شوش در جمع کارگران و تکرار وعده هایی مشابه وعده های اعتصاب آذر ماه از سوی فرماندار، کارگران اعتصابی بشدت او را مورد اعتراض قرار داده و اقدام به هو کردن وی نمودند.

بدنبال این وضعیت فرماندار شوش تلاش کرد با آرام کردن کردن کارگران و دعوت آنها به جای خنک (مسجد) صحبتهای خود را ادامه دهد اما هیچیک از آنان حاضر به رفتن به مسجد نشدند و اعلام کردند فرماندار همینجا باید در زیر آفتاب صحبتهای خود را ادامه دهد.

بنا بر اظهار کارگران شرکت نیشکر هفت در پی مقاومت کارگران، فرماندار شوش ناچار شد بار دیگر به محل اول سخنرانی و زیر آفتاب برگشته و صحبتهای خود را ادامه دهد.

عدنان عزی فرماندار شوش در ادامه صحبتهای خود با اعلام اینکه اوضاع اقتصادی کشور وخیم است و کارگران باید با دولت همکاری کنند تلاش کرد آنان را حاضر به پذیرش پایان اعتصاب کند. اما کارگران بطور متحدانه ای با تاکید بر عقد قرار داد یک ساله، پرداخت یکجای همه معوقات و حفظ یکپارچگی شرکت نیشکر هفت تپه و با فریاد اعتصاب ادامه دارد باعث پایان سخنرانی او شدند.

فرماندار شوش طی اعتصاب آذر ماه سال گذشته ی کارگران شرکت نیشکر هفت تپه در جمع آنان اعلام کرده بود اگر وعده هایش برای پرداخت مطالبات کارگران محقق نشود کت و شلوارش را خواهد فروخت. اما با گذشت ۹ ماه از آن تاریخ، نه تنها هیچیک از وعده های او عملی نشد بلکه وی امروز با کت و شلوار در جمع کارگران حاضر و تلاش کرد با وعده هایی مشابه اذر ماه سال گذشته، آنان را راضی به پایان اعتصاب کند.

علیرغم حضور فرماندار در شرکت و دادن وعده و وعید، کارگران شرکت نیشکر هفت تپه همچنان بطور متحدانه ای در اعتصاب هستند و اعلام کرده اند تا تحقق خواستهایشان دست از اعتصاب نخواهند کشید.

بنا بر اظهار کارگران شرکت نیشکر هفت تپه طی دوازده روزی که آنان دست به اعتصاب زده اند پارازیت بالایی در محل شرکت با هدف پایین آوردن سرعت اینترنت و جلوگیری از آپلود فیلم و عکس رها میشود.

کپی رایت © 2023 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0