صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > بیانیه‌ها > بیانیه ی مشترک اقایان حسن شریعتمداری و حشمت اله طبرزدی خطاب به ملت بزرگ ایران و دعوت (...)

بیانیه ی مشترک اقایان حسن شریعتمداری و حشمت اله طبرزدی خطاب به ملت بزرگ ایران و دعوت به اعتصاب سراسری.

شنبه 13 اكتبر 2018


ملت شریف ایران

هموطنان گرامی،

خیزش گسترده و عمومی دیماه ۹۶ – آغازابراز اراده ملی – در همبستگی برای تغییر رژیم و گذار از جمهوری اسلامی بود .

در این حادثه خودجوش مردمی – با وجودگستردگی آن ، همه گروهها و طبقات و اقشار اجتماعی، که از سرعت بی سابقه گسترش اعتراضات و اجتماعات، به اکثر نقاط کشور،غافل گیر شده بودند، مجال حضور و پشتیبانی نیافتند.

جای برنامه ریزی و مدیریت و هماهنگی در آن خالی بود و خودانگیختگی اعتراضات، همه از جمله فعالان مدنی و سیاسی و حقوق بشری را عافلگیر کرده بود .

اینک در آستانه تشکیل و اعلام عمومی “ شورای مدیریت دوران گذار“ ، متشکل از افراد خوشنام و باسابقه سیاسی ، صنفی و مدنی، اعتصاب گسترده شما هم میهنان گرامی و بویژه اصناف عزیز که در پاسخ به دعوت تنی جند از فعالان شناخته شده سیاسی و با تلاش شبکه های اجتماعی به ویژه شورای هماهنگی رسانه های مبارز، در حمایت از اعتصاب گسترده کامیون داران صورت گرفت، بی تردید، نقطه عطفی در تاریخ مبارزات مدنی و خشونت پرهیز ملت ایران در برابر نظم خودکامه، ناکارآمد، فاسد و ظالم جمهوری اسلامی بود .

نقطه عطف از این نظر، که پیوندی را که نظام جمهوری اسلامی، به هر قیمتی از انعقاد آن میخواست و میکوشد که با همه توان جلوگیری کند، بیک باره برقرار کرد . پیوندی میمون و مبارک و لازم و ضروری برای رهائی از این نظام فاجعه بار و ضد انسانی و ضد ایرانی . پیوند بین شخصیتهای سیاسی و شبکه ها و رسانه های مبارز با بدنه ی جامعه ، پیوند بین اعتراض و اعتصاب و مدیریت آن بمنظورگسترش دامنه و تاثیر آنها و کاستن از هزینه و هدفمند نمودن و بهینه سازی تلاشهای همگانی .

اینک و در استانه ی ۲۲ و ۲۳ مهرماه و تحصن سراسری فرهنگیان و سایر طبقات اجتماعی ،این پیوند، به خوبی برقرار شده و مقدمه ای برای موفقیت تلاشهای آینده میباشد.

لذا پس از مشورتهای گسترده با فعالین مدنی ، سیاسی و حقوق بشری برنامه زیر را برای ادامه اعتصابات اعلام میداریم :

1- اعتصاب و تظاهرات ، از مدنی ترین و مسالمت آمیزترین و موثرترین ، روشهای مبارزات مدنی خشونت پرهیز بر علیه نظامهای خودکامه است.

2- اعتصابات تا اعلام بعدی ، بطور منظم و متناوب هر هفته تکرار خواهد شد . اعتصاب گسترده و عمومی در این هفته و روزهای یکشنبه ۲۲ دوشنبه۲۳ مهرماه میباشد.

3- اعتصابات، حد اقل یکروزه است . تا هزینه اعتصاب در نبود صندوق حمایت از اعتصاب کنندگان برای همگان قابل تحمل باشد.هدف اولیه ی اعتصابات سراسری، ایجاد اتحاد در بین طبقات گوناگون اجتماعی است.

4- اگر اصناف خود تحمل اعتصاب بیشتری داشتند، به ابتکار خود میتوانند اعتصابات را ادامه دهند.

5- از قشر مرفه و کارافرینان محترم ،میخواهیم که با تاسیس صندوق کمک به اعتصابات ، تا حد ممکن ، ازخسارت دیدگان این اقدام ضروری ملی پشتیبانی کنند. پشتیبانی همه ی شهروندان از کامیونداران اعتصابی،به هر شکل ممکن و حتا با اهدای یک شاخه ی گل، ضرورت دارد.

6- از همه اقشار ملت از زنان و جوانان، به ویژه ، دانش آموزان و دانشجویان و استادان تقاضای پیوستن به اعتصابات و ابراز یگانگی و همبستگی ملی داریم . انتظار ما از صنایع ملی بزرگ مانند نفت و پتروشیمی و کارمندان آمادگی برای پیوستن به اعتصابات در فرصتهای مناسب است .

7- ما از همه تشکلهای مدنی – حقوق بشری – سیاسی و صنفی و شخصیتهای شناخته شده ملی از زن و مرد ، خواست حمایت از اعتصابات را داریم .همچنین پیشنهاد اکید داریم که از اعتصاب شکنان در بازار و خیابان، خرید ننموده و عوامل موثر و وابسته ای که به اعتصاب شکنی مبادرت می کنند را معرفی نمایید.

8- اعتصاب فراگیر بازار سنندج و تبریزوآذربایجان و کردستان وخوزستان و سیستان و بلوچستان و ترکمنها و لرها و بختیاریها و قشقائیها نمایش باشکوه همبستگی ملی رنگین کمان تیره های ایرانی را به نمایش گذاشت. این همبستگی برای همه ایرانیان بسیار ارزشمند و برای ساختن ایران آینده بر مبنای دموکراسی و بدون تبعیض های گوناگون بسیار حیاتی و امید بخش است .

10- این اعتصاب ها میتوانند خواستهای صنفی گوناگونی داشته باشند . ولی همه اصناف عزیز میدانند که درحضور حاکمان فاسد، ناکارآمد و خودکامه فعلی، این خواسته ها بطور بنیانی و اساسی، قابل تحقق نیست . ما پیشنهاد میکنیم که در کنار پی گیری خواسته های دیگر خود، از فرصت پیش آمده استفاده نموده و اتحادیه های صنفی وسندیکائی خود را با اخراج عوامل حکومتی ، از آن خود نمائید. این کار ، سندیکاهارا مستقل نموده وموانع را از پیش پای انها برخواهد داشت .

به امید فراگیری و استمرار اعتصابات و اعتراضات و ارتقاء همبستگی ملی .

حسن شریعتمداری حشمت اله طبرزدی

۲۱ مهرماه ۱۳۹۷ خورشیدی.

#اعتصابات_سراسری.

@referendum97

كارنامه

کپی رایت © 2023 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0