صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > پیام کارگران نیشکر هفت تپه به مجمع نمایندگان هفت تپه

پیام کارگران نیشکر هفت تپه به مجمع نمایندگان هفت تپه

چهار شنبه 28 نوامبر 2018

از جامعه کارگری هفت تپه

به مجمع نمایندگان هفت تپه

پایداری سه مرحله دارد، صبر مقدمه پایداری و ثبات قدم دومین گام و استقامت سومین و مهمترین گام در پایداری و رسیدن به پیروزی است.

با سلام خدمت تمامی نمایندگان و فعالان کارگری
و همچنین‌ یک سلام ویژه خدمت مایه فخر جامعه کارگری ایران و کاوه زمانه، اسماعیل بخشی که هم اکنون دربند است.

دوستان نماینده، همانطوری که برادرمان اسماعیل بخشی بارها گفته اند، نمایندگان صدای کارگر هستند و هر تصمیمی که نمایندگان بگیرند در آخر باید قبل از اجرایی کردن آن در جمع کارگران مطرح و با آنان مشورت شود و نظر اکثریت اعمال شود.
ولی متاسفانه همانطور که قبلا هم بارها گفته ایم علی رغم دلسوز بودن اکثریت نمایندگان عزیز، مشاهده می شود که چند نفر نفوذی و ضدکارگر در بین آنان نفوذ کرده اند که بیشتر به فکر منافع شخصی و کارفرما هستند و هر حرکت مثبت مجمع در راستای احقاق حقوق حقه کارگران را تخریب و به بیراهه می برند که اگر نیاز باشد در چند روز آینده اسامی این نفاق ورزان به کارگران اعلام خواهد شد.

با توجه به جلسه ای که در تاریخ ۵ آذرماه ۹۷ در فرمانداری و با حضور مجمع نمایندگان و اعضای شورای تامین برگزار شد، با فشار و تهدید از نمایندگان خواسته شد که در کانال نمایندگی پایان اعتصابات قانونی کارگران را بدون رسیدن به هیچ یک از مطالبات اعلام کنند که خوشبختانه تاکنون دست به چنین کاری نزده اند.
ولی در اینجا دوباره هشدار می دهیم به نخاله هایی که در مجمع نفوذ کرده اند که سعی در اقناع نمایندگان جهت اعلام بیانیه شورای تامین مبنی بر پایان اعتصاب را داشتند.

همچنین در اینجا با توجه به یاوه گویی های اسدبیگی و توهین شب گذشته آن به پرسنل شریف هفت تپه، خطاب به نمایندگان‌ لازم است نکاتی را متذکر شویم:
انگار ایشان نمی دانند که با توجه به قوانین کشوری و قوانین بین المللی مجمع نمایندگان زیرنظر کارگران کار میکند و نهادی مستقل می باشد و کارفرمای سابق عملا اراده و قدرت و اختیاری جهت عزل نمایندگان ما ندارد.

همچنین در اینجا ما کارگران اعلام می کنیم تا زمانیکه نمایندگان در راستای منافع کارگری حرکت کنند با تمام قوا از آنان حمایت می کنیم.
اما در اینجا یک سخن با مددی نماینده کارفرما که امروز ۶ آذرماه کارگران را جهت سخنرانی خود فرا خوانده بود.

جناب آقای مددی اگر ذره ای برای خود ارزش و اعتبار قایل هستید هرچه زودتر استعفای خود را بنویسید و شرکت را ترک کنید و بگذارید ما کارگران خاطرات خوب گذشته شما در ذهنمان بماند.

همچنین ما کارفرمای سابق را به رسمیت نمی شناسیم چه به رسد به نماینده کارفرما!
(ما میگیم شاه نمی خوایم؛ نخست وزیر عوض میشه!)

ماکارگران هفت تپه مطابق بیانات حضرت آیت الله کعبی دامت برکاته و نامه ای که ایشان و سایر نمایندگان محترم مجلس خبرگان در استان خوزستان به رییس جمهور و قوه قضاییه کشور ارسال کرده اندخواستار ملغی شدن حضور بخش خصوصی ناکارآمد و ضعیف و واگذاری شرکت به دولت می باشیم.

خواسته ها و مطالبات ما بارها گفته شده است که در اینجا تیتر چند خواسته مهم را دوباره تکرار می کنیم.

۱- آزادی اسماعیل بخشی نماینده زندانی کارگران
۲- واگذاری شرکت از بخش خصوصی به دولت
۳- پرداخت تمام مطالبات معوقه
۴- انجام طبقه بندی شغلی
۵- و سایر مطالبات صنفی

در اینجا به نمایندگان عزیز توصیه میکنیم‌ که احترام جامعه کارگری هفت تپه را داشته باشند زیرا جامعه کارگری هفت تپه هم اکنون الگوی تمام جامعه کارگری کشور می باشد و به نظرات آنها احترام بگذارند و در راستای اهداف قانونی کارگری حرکت کنند تا ازحمایت کارگران برخوردار شوند.

همچنین نمایندگان حق ندارند بدون اجازه کارگران با هر شخص مجهول الهویه ای جلسه بگذارند و ازین تاریخ به بعدحق برگزاری هیچ گونه جلسه ای با مددی و یا هر نماینده دیگری از کارفرما و یا خود کارفرما را ندارند زیرا ما کارگران آنها را به رسمیت نمیشناسیم.

زنده باد کارگر
زنده باد هفت تپه
زنده باد بخشی

جامعه کارگری هفت تپه - ۹۷/۸/۶

كارنامه

کپی رایت © 2023 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0