صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > کارگران فولاد: به تهران می رویم!

کارگران فولاد: به تهران می رویم!

يكشنبه 16 دسامبر 2018

• کارگران فولاد بیست و هفتمین روز اعتراضات خیابانی خود را برگزار کردند. گارد ویژه در برابر آن ها صف کشید، کارگران اعلام کردند برای ادامه ی اعتراضات خود به تهران می ایند. آن ها خواهان برکناری استاندار خوزستان شدند + مشروح سخنرانی دو تن از کارگران در اعتراضات امروز ...

اخبار روز: کارگران فولاد اهواز برای بیست و هفتمین روز از آغاز اعتصاب طولانی خود به خیابان های شهر اهواز آمدند و بر ادامه ی اعتراض خود تا تحقق مطالباتشان پافشاری کردند. در راهپیمایی امروز شعارهای کارگران با شعارها و مطالبات عمومی نظیر «گرانی، تورم، بلای جان مردم» به هم آمیخت.
نیروهای گارد ویژه با صف آرایی در برابر کارگران کوشیدند آن ها را از ادامه ی راهپیمایی خود در خیابان های اهواز و از جمله حضور در برابر دفتر ولی فقیه باز دارند، اما راهپیمایی و تظاهرات کارگران ادامه یافت و کارگران در برابر دفتر نماینده ی خامنه ای سخنان پرشوری ایراد کردند. دولتی کردن کارخانه و نظارت کارگران بر آن در روزهای اعتراض کارگران در میان خواست های آن ها صراحت بیشتری یافته است. تاکید بر همبستگی طبقاتی با دیگر بخش های کارگری در ایران، دعوت از مردم شهر اهواز، دانشجویان و دیگر اقشار مردم برای پیوستن به این اعتراض و آزادی کارگران زندانی و زندانیان سیاسی از جمله دیگر مطالباتی است که به طور بی وقفه در تظاهرات کارگران تکرار شده و به این تظاهرات خصلت یک حرکت ملی و فراکارخانه ای داده است.

سخنرانی های کارگران نشانه ی هدف های روشنی است که آن ها در اعتراضات خود دنبال می کنند. امروز عبدالله درویشی یکی از کارگران اعتصابی در سخنانی خطاب به نیروهای گارد ویژه که در برابر کارگران صف کشیده بود گفت: ما نه تروریستیم، نه داعشیم، نه به جایی وصلیم، نه شاخه نظامی هستیم که جلومان صف کشیده اید. ما از شمائیم و شما هم از مائید. اون کسانی که الان تو قمارخونه ها، اقازاده ها تو کانادا و استرالیا قمار میزنند متهم ردیف اول و باعث بدبختی تمام ما مردم ایران اون اقایونند، ادرس رو اشتباه اومدید.
او در سخنان خود بار دیگر دانشجویان و هموطنان خود را به پشتیبانی از مبارزات و مطالبات کارگران دعوت کرد و تاکید کرد که سرنوشت مردم ایران در این مبارزه به هم پیوند خورده است.

https://youtu.be/HfkXExOfRzU

https://youtu.be/yaHcSUrULmA

طارق خلفی دیگر کارگر اعتصابی فولاد اهواز در سخنان خود تاکید کرد که چنانچه به خواست های کارگران پاسخ داده نشود، هزار و پانصد کارگر اعتصابی فولاد اهواز از هفته ی آینده در تهران خواهند بود. او با اشاره به توطئه های استاندار خوزستان تصریح کرد از امروز برکناری این استاندار بی لیافت یکی از خواست های اصلی کارگران اهواز است.

https://youtu.be/-lEAjmCELlc

https://youtu.be/T1IH4ZMbU6Y

https://youtu.be/hOLKGiIicJU

https://youtu.be/z2e2vMI2H34

https://youtu.be/_Vgb4xPphJk

https://youtu.be/zF31uGjFyIE

کپی رایت © 2023 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0