صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > حمایت از تجمع بازنشستگان

حمایت از تجمع بازنشستگان

دو شنبه 17 دسامبر 2018

• کانون صنفی معلمان ایران (تهران)، اتحاد سراسری بازنشستگان ایران گروه ۱۹ اسفند و شورای بازنشستگان ایران از فراخوان تجمع ۲۷ آذر بازنشستگان حمایت کردند ...


بازنشستگان !

بازنشستگان آموزش و پرورش!

بازنشستگان لشکری و کشوری !

شاغلین امروز و بازنشستگان فردایی دور یا نزدیک!

سالهاست پیشکسوتان عرصه‌ی آموزش و پرورش در دل‌نوشته‌ها،دیدارها،مصاحبه‌ها و نیز تجمع‌های بسیار با بیان خواسته‌هایی از بی تفاوتی‌ها و ناملایماتِ مسئولان کشوری گلایه سر داده‌اند، از عدم اجرای بدون کاستیِ قانون خدمات کشوری مصوب سال ۱۳۸۶،که روزگاری امیدهای رفع تبعیض را بین شاغلان و بازنشستگان نوید می‌داد. امیدی که زمانی حذف اختلاف طبقاتی را نشانه گرفته بود و نوید بخش اصلاح ساختار ناعادلانه و غلط مدیریت دربین کارکنان کشوری و لشکری را حداقل بشکل نوشته‌هایی از فردایی بهتر بر صفحات کاغذ به ذهن و جان بازنشستگان و پیشکسوتان عرصه کار و آموزش اهدا می‌کرد. نوید تازه‌ای برای تغییر ،برای بهبود و سرافرازی معیشت.

بازنشستگانی که از نبود بیمه‌ی درمانی کارامد برای بازنشستگان، که حامی و عصای دست‌شان باشد در زمان سختی‌ها‌ ‌و بیماریها نه جولانگاهی برای سود جویی فلان بیمه‌گذار.

دریغ و افسوس که به جای احترام گذاشتن بر تجربیات ارزشمند آنان، آسایش‌شان و احترام‌شان را نشانه گرفته‌اید و با بی‌تفاوتی صداهایشان را برای حفظ میزهای‌تان نشنیدیدو چشم‌هایتان را بستید.

جلساتتان آرام آرام به صحنه های نمایش تبدیل شد برای رسانه ای شدن و هرگز درک نکردید عدالت، مهربانی است برای آنانی که جوانی و انرژیِ بهترین سالهای زندگیشان را برای آموزش فرزندان این مرز و بوم گذاشتند و حال چرا با بی‌تفاوتی از خواسته‌های بحق‌شان می‌گذرید .

کانون صنفی معلمان ایران (تهران) از فرادستان امر می خواهد در رفع تبعیضهای بوجود آمده سریعا گامهای موثر را بردارد وضمن حمایت از خواسته های بحق بازنشستگان و پیشکسوتان از بازنشستگان و شاغلان دعوت می نماید در تجمع سه شنبه ۲۷ آذر شرکت کرده و در امتداد مسیر سبز عدالت‌خواهی و برابری‌طلبی فریاد رسایی باشند برای آنانی که هنوز چشم و گوش خود را نه در تولید محتوا برای رسانه‌ها، بلکه در احترام به حقوقی برابر برای تمام اقشار جامعه می‌بینند.

کانون صنفی معلمان ایران (تهران)

۹۷/۹/۲۶

اتحاد سراسری بازنشستگان ایران گروه ۱۹ اسفند و شورای بازنشستگان ایران نیز طی بیانیه ای جداگانه از فراخوان تجمع ۲۷ آذر بازنشستگان حمایت کردند

حمایت از فراخوان تجمع ۲۷ آذر بازنشستگان !

ما در اعتراض به تهی شدن سفره هایمان ، بیکاری فرزندانمان و شرایط زیستمان که دیگر قابل تحمل نیست ، همگام با تمامی بازنشستگان در تجمع ۲۷ آذر شرکت می کنیم.
ما باور داریم که با توجه به اظهارات مسولین!! همچون سالهای قبل ، هیچ تغییری در زندگیمان ایجاد نخواهد شد و در همچنان بر پاشنه قبلی خواهد چرخید مگر آنکه با عزم خود وادارشان کنیم که به مطالبات ما توجهی کنند.

بازنشستگان(کشوری ،لشکری ،تامین اجتماعی ، فولاد و....) بر همین اساس در تجمع اعتراضی شرکت کرده و فریاد خواهند زد "تا حق خود نگیریم از پای نمی نشینیم".
مطالبات فوری بازنشستگان:

۱- افزایش حقوق بالاتر از خط فقر کار شناسی شده ، مطابق باسطح استاندارهای زندگی امروز و تضمین پرداخت به موقع آن.

۲- لغو بیمه تکمیلی و برقراری یک سیستم پایه ای درمان موثر ، کار آمد و رایگان.
٣- همسان سازی حقوق ها و اجرای ق م خ ک مصوب سال۱٣٨۶ جهت برون رفت از خط فقر.

۴- اعاده و احیای مجدد منابع عظیم صندوق هایمان (نظیر برگشت کسورات سهم درمان از خزانه به تامین اجتماعی) کنترل و نظارت مستقیم توسط نمایندگان مستقل و منتخب بازنشستگان بر صندوقهای بازنشستگی برای صیانت از دارایی ها ، اموال و امکانات و ظرفیتهای آنها.

۵- به رسمیت شناختن تشکلهای مستقل بازنشستگان و تضمین فعالیتهای آزادانه آنان در جهت پیگیری مطالباتشان.

۶- توقف بازداشتها و مداخلات امنیتی در فعالیتهای معیشتی کارگران ، معلمان ، دانشجویان ودیگر کنشگران عرصه اجتماعی.

۷- پایان دادن به سیاستهای خصوصی سازی

ما بازنشستگان با تکیه بر اراده عمومی خود و از طریق این تجمعات ، بدون مذاکره و رایزنیهای غیر شفاف ، کف خیابانها را محلی برای طرح و پیگیری خواسته مان ، در اختیار خواهیم داشت.


وعده دیدار ما:

سه شنبه ۲۷ آذر ماه

ساعت ۱۰ صبح. مقابل مجلس و برنامه و بودجه

اتحاد سراسری بازنشستگان ایران

گروه ۱۹ اسفند

شورای بازنشستگان ایران

کپی رایت © 2023 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0