صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > پاسخ گزارش گونه ی طبرزدی به مصاحبه ی رضا پهلوی و اعلامیه ی ایرانیاران.

پاسخ گزارش گونه ی طبرزدی به مصاحبه ی رضا پهلوی و اعلامیه ی ایرانیاران.

جمعه 22 فوريه 2019

اخیرا اقای رضا پهلوی و شهرام همایون در گفتگویی یکطرفه مطالبی در باره ی جلسه ی مشترک من و رضا پهلوی منتشر کردند و به دنبال، تشکل نو بنیاد ایرانیاران،اعلامیه ای صادر کرد که کاملا یک طرفه و علیه من بود.نمی دانم چرا باید بر خلاف مصلحت مبارزات کنونی و در این شرایط حساس بخواهند موجبات تضعیف یک مبارز ،در درون مرز را به وجود اورند!

من پوزه دیکتاتور حاکم انهم در زیر سرنیزه را به خاک مالیدم
حالا میخواهند یک دیکتاتور جدید برای ما بازتولیدکنند؟
نخیر ما طالب یک اعلی حضرت دیگر نیستیم.

اینکه من به رضا پهلوی گفته ام ،مسئولیت پذیر باش و از زیر بار پاسخگویی فرار نکن، حرف بدی است؟

مگر میشود یک نفر در یک مصاحبه از یک سو بگوید من نمی خواهم در هیچ کاری دخالت کنم اما در همان زمان ققنوس را اعلام کند و بگوید برای ۵۰ سال اینده ی ایران در همه زمینه ها
مطالعه و برنامه ریزی می کند؟! او خودش را نماد ملی می داند و از حالا برای اینده ی ما تصمیم می گیرد و نقش خود در اپوزسیون را جنبه ی راهنمایی و ارشادگری دانسته و می گوید فقط رهنمود میدهد! گویا ما صغیر هستیم که همزمان به حل اختلافات ما بپردازد و در عین حال برای ۵۰ سال اینده ی کشور با تشکیلات پر هزینه و عریض و طویل ققنوس، تصمیم بگیرد!؟ ایا مردم ایران در انتخاباتی ازاد، از ایشان چنین نقشی خواسته اند؟ ایشان پادشاه است یا ولی فقیه؟ برای اینکه هیچ رییس جمهوری ولو از نوع جمهوری اسلامی اش چنین نقشی که عمدتا نقش یک قیم خیر خواه برای صغار را در ذهن می اورد، برای خود چنین جایگاه رفیع و در عین حال توهین امیزی قایل نیست. رضا پهلوی اصرار دارد به بهانه ی اینکه خودش را نماد ملی می داند،در فرایند مبارزه شرکت نکند و مسئولیت نپذیرد. از یک سو می گوید، همزمان کاندیدای پادشاهی و ریاست جمهوری است و از دیگر سو هیچ مسیولیتی نمی پذیرد!اگر صادق است اعلام کند که کاندیدای هیچ پستی در اینده نیست،نه اینکه هم خر را بخواهد و هم خرما را!
این یعنی کوسه و ریش پهن.

این یعنی اینکه من تمام قد هستم اما نمی خواهم پاسخگوی هیچ کس باشم. یعنی نمی خواهم هیچ جریانی را به رسمیت بشناسم. یعنی اینکه من یک سلطان هستم. درست مثل خامنه ای. او در همه ی امور دخالت می کند اما هیچ مسئولیتی را نمی پذیرد.همیشه خود را فرای دیگران می داند و از همه طلبکار است و به هیچ کس بدهکار نیست! @heshmattabarzadi

می گوید من فصل الخطابم اما اگر در جلسه ای می نشینم، فقط برای ارشاد اعضای جلسه حضور دارم. یعنی فقط نقش کلید را دادم. گره گشایی می کنم.

این حرف فقط از یک ادم تمامیت خواه اما غیر پاسخگو بر می اید. فرقی نمی کند شیخ حاکم باشد یا شاه منتظر!

اتفاقا من در جلسه به رضا پهلوی گفتم ،ما تو را نماد پادشاهی خواهان می دانیم. نماد ملی نمی شناسیم. این شاه زاده ی دموکرات ،از اینکه نماد پادشاهی دانسته شود عصبانی میشود. عجب!جرم من این است که این حرف را صریح به او گفتم.
یعنی نماد پادشاهی بودن اینقدر کم است؟کثر شان است؟!بسیار خوب اگر نمی خواهی نماد پادشاهی را قبول کنی پس،مسئولیت پذیر باش. بخشی از مسئولیت مبارزه در یک ساز و کار جمعی را بپذیر یا به کلی اعلام کن،من نیستم.ایا این حرف بدی است!ایا بخشی از مردم را بی جهت امید کاذب دادن ،درست است؟

شهرام همایون در اقدامی کاملا تفرقه افکن و در نقش یک شاه الهی، در جلسه ی مصاحبه با ایشان می گوید، توطئه ی جمهوری اسلامی این است که رضا پهلوی را ولیعهد می نامد! بعد ادامه میدهد روشنفکران و جمهوریخواهان( سپس به گفته های من استناد می کند ) نیز خواسته یا نا خواسته در راه رژیم گام بر می دارند، برای اینکه اصرار دارند شاه زاده را،نماد پادشاهی خواهان بدانند!عجب اگر کسی شاه زاده را نماد پادشاهی ، بداند پس علیه او توطئه کرده است!؟گویا خودشان نیز متوجه شده اند که نماد پادشاهی بودن، یک افت است،تنزل است! و گرنه باید بر ان افتخار می کردند. یا نه، افت نیست اما میخواهند تودهها را با این ترفند که نماد ملی هستند،همچون خمینی ،در سال ۵۷ بفریبند و سپس پادشاهی اعلام کنند. اگر غیر از این است رضا پهلوی باید صراحتا اعلام کند کاندیدای پادشاهی نیست.در انصورت نشان داده که همچون خمینی در پی فریب مردم نیست.برای اینکه فقط شیخ و شاه امکان فریفتن مردم را دارند. فرد دموکراسی خواه و ملی مثل دکتر مصدق از این بازی ها بلد نیست.

رضا پهلوی و حواریون و مریدان و مجیزگویانش از دست طبرزدی عصبانی هستند و خودش در مصاحبه و مجیز گویانش در ایرانیاران، من رانکوهش می کنند که چرا او را نماد ملی نمی شناسم.

نماد ملی را جامعه تعیین می کند نه اینکه فردی خودش به خود جایگاه نماد ملی بدهد.دست کم اپوزسیون دموکراسی خواه و جمهوری خواه برای ایشان چنین جایگاهی قایل نیست ایا این جرم است!؟

تنها گناه طبرزدی این است که با ایشان و رهروانش
حاضر به گفتگو شد.

این من نبودم که وارد این گفتگو شدم.
این اصرار چند هفته ای موسس ایرانیاران یعنی خانم ویکتوریا ازاد و یارانشان بود که از من و اقای شریعتمداری میخواستند، وارد گفتگو با ایشان و رضا پهلوی شویم.مستندات موجود است.
من و اقای شریعتمداری حتا در یک جلسه که ایرانیاران با رضا پهلوی به عنوان حامی،ترتیب داد ند و اصرا به شرکت ما شدند، شرکت نکردیم. خواستیم در جمع محدود با رضا پهلوی شرکت کنیم تا او را به مسئولیت پذیری قانع کنیم. زمانی که ویکتوریا ازاد مجددا و با اصرار از من خواست تا در جلسه ی محدود با حضور رضا پهلوی ، شرکت کنم،من به او گفتم که حرفهایم را خواهم زد. من نه پیروم،نه مجیز گویم. من یک مبارز دموکراسی خواه هستم. من در جلسه همان کاری را کردم که وعده داده بودم.من از اقای رضا پهلوی خواستم تا مسئولیت بپذیرد و قاعده ی دموکراسی را به هم نزند. ما فرد غیر مسئول در اپوزسیون نمی پذیریم.ویدیوی ان موجود است.نیاز باشد منتشر خواهیم کرد.

موسسین جلسه، خود تصویب کردند که مذاکرات ضبط شود و خود، همزمان منتشر کردند. اقای واحدیان را بانو ویکتوریا دعوت کرد و نه من. گزارش واحدیان را شخص ویکتوریا ازاد منتشر کرد. جرم من این است که در گزارشی شفاف، اعلام کردم که در جلسه چه گذشت و ما چه قرار و مداری گذاشتیم؟اتفاقا گزارش اقای واحدیان گزارش شفافی بود که من نیز منتشر کردم. امد نیوز هم منتشر کرد. چه ایرادی داشت. در ان گزارش به اسب شاه گفته بود یابو! مگر همگان از این گزارش استقبال نکردند؟اگر مدعیان، صداقت دارند ویدیو جلسه سه ساعتی را منتشر کنند تا مردم واقعیات را بدانند.مگر ما خواهان شفاف سازی نیستیم؟
متاسفم که اقایان رضا پهلوی،شهرام همایون و ویکتوریا ازاد با این رفتار غیر مسئولانه، ضربه ی کاری بر اتجاد بین جمهوری خواهان و پادشاهی خواهان زدند که به زودی قابل ترمیم نیست. من در سال ۸۲ نیز برای ائتلاف بین جمهوری خواهان و مشروطه خواهان تلاش کردم که توسط همین جناح نا کام ماند. پادشاهی خواهان در توهم اینکه در اکثریت هستند و نظر سنجی ها به نفع انهاست، عملا قاعده ی اتحاد دموکراتیک را بر هم میزنند.باشد تا برگشت انها به قدرت را تماشگر باشیم!

با این بازی که با ما کردند که ابتدا تلاش کردند من و دوستانم را به ایرانیاران بکشانند ، اما وقتی متوجه شدند که من زیربار مقام غیر پاسخگو اما مدعی نماد ملی،نمی روم، در مصاحبه ی عجولانه، تلاش کردند شخصیت من را زیر سوال ببرند و به من اصول اخلاقی را متذکر شوند و مشاور ایشان و رابط ایشان با ایرانیاران یعنی خانم ویکتوریا ازاد با صدور بیانیه به نام ایرانیاران،به صورت یکطرفه و نقل یکطرفه ی وقایع،علیه من حکم صادر کرد! من نیز با مشاهده ی این بازی کودکانه، به صف ان دسته از احزاب و شخصیت های اپوزسیون میپیوندم که اعلام کرده اند،تنها زمانی با رضا پهلوی و طرفداران او حاضر به همکاری و ائتلاف هستیم که پیمان نامه ای مکتوب را امضا کند و نتواند زیر قولشان بزنند.

از دیدگاه من این بازی تمام شده است و پس از این هر گز به ان تن نخواهم داد.مگر اینکه ابتدا مقاوله نامه ای امضا شود ورضا پهلوی به عنوان یک فرد مسئول و پاسخگو و نه فرد غیر مسئول اما همه کاره، نیز ان را امضا کند. تا زمانی که ژن و خاندان،افریننده ی مقامی غیر پاسخگو اما بسیار پر ادعا است، ان جامعه به سعادت نخواهد رسید.
@heshmattabarzadi

کپی رایت © 2023 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0