صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > «نان، کار، آزادی» در ۱۲ مرداد ماه ۹۸ محاکمه می شود!

«نان، کار، آزادی» در ۱۲ مرداد ماه ۹۸ محاکمه می شود!

دو شنبه 29 ژوئيه 2019

• در آستانه ی محاکمه ی اسماعیل بخشی و سایر بازداشت شدگان اعتراضات هفت تپه که قرار است روز دوازده مرداد ماه انجام شود، سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه اطلاعیه ای منتشر کرده است ...

در آستانه ی محاکمه ی اسماعیل بخشی و سایر بازداشت شدگان اعتراضات هفت تپه که قرار است روز دوازده مرداد ماه انجام شود، سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه اطلاعیه ای منتشر کرده است. در این اطلاعیه که روز دوشنبه انتشار آمده، تاکید شده است که محاکمه ی فعالان کارگری بازداشت شده ی هفته تپه محاکمه ی «نان، کار و آزادی» است و چنین محاکمه ای از سوی کارگران نه فراموش می شود و نه بخشیده خواهد شد.

متن این اطلاعیه را در زیر می خوانید:


کارگران و مردم زحمتکش؛

همان طور که اطلاع دارید بعد از بی حقوقی و پایمال شدن حقوق کارگران نیشکر هفت‌تپه، کارگران حق طلب در نیشکر هفت‌تپه، دست به اعتصاب زدند تا به این وسیله، صدای اعتراض خود را به گوش همه برسانند با این‌امید که مشکل آنها مرتفع شود.
اما مسئولین و اشخاصی که بر سرنوشت میلیون ها انسان در ایران سایه انداخته اند، به جای پاسخ گویی و حل مشکلات کارگران، با ایجاد فضای رعب و وحشت، کارگران معترض را بازداشت و زندانی کردند.

از کارگران بازداشت شده در جریان اعتصاب، همچنان اسماعیل بخشی در بازداشت می باشد و علی نجاتی با داشتن مرخصی درمانی جهت مداوی بیماری قلبی ناشی از دوران زندان، و سپردن وثیقه ۲۰۰ میلیونی، فعلا در بیرون از زندان می باشد، و همچنین چند نفر دیگر از حامیان کارگران از جمله سپیده قلیان به دلیل حمایت از کارگران هفت تپه همچنان در زندان می باشد.

وضعیت جامعه ما

میلیون ها مردم کارگر و زحمتکش با پدیده بیکاری، استثمار، گرسنگی و فقر فزاینده، با پدیده کودکان کار و خیابان، کارتون خوابی و گور خوابی، کولبری، تبعیض جنسیتی، ستم ملی و مذهبی، کودک آزاری و حیوان آزاری، تخریب و ویرانی محیط زیست، جنگل خواری و کوه خواری، و... صدها مصیبت دیگر که زاده نظام سرمایه سالاری و سودپرستی است، روبرو می باشد و سایه شوم نابرابری،فقر و فلاکت و اختناق روز به روز فزونی می یابد.

جامعه ای که هر گونه تشکل یابی در آن قدغن می باشد، جامعه ای که به خودی و غیرخودی، به شهروند درجه اول و‌ درجه دوم و درجه سوم تقسیم شده است.
در چنین جامعه ای وقتی کارگران و فرزندان و‌ حامیان طبقه کارگر دست به اعتراض میزنند، بازداشت و زندانی می شوند، به اجبار پشت دوربین قرارشان می دهند تا علیه زندگی خود اعتراف کنند، وکیل کارگران خانم فرزانه زیلابی، احضار و مورد تهدید قرار می گیرد و...
آخر این چه جامعه ای است که اکثریت افراد جامعه زیر خط فقر باشند و تعداد اندکی در رفاه و شادی؟

کارگران و هم سرنوشتان؛

در روز ۱۲ مرداد ماه، قرار است تعدادی از کارگران هفت‌تپه و حامیان و مدافعان کارگران محاکمه شوند. اعتراض به این فضای پر از تهدید و ارعاب، وظیفه تمام کسانی است که مخالف هرگونه ستمی هستند. در روز ۱۲ مرداد ماه قرار است نان، کار، آزادی محاکمه شود.
این یعنی محاکمه خواست و مطالبه میلیون‌ها انسان کارگر و زحمتکش در ایران!
باید به این شرایط اعتراض کرد و خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط کارگران در بند شد.
داشتن زندگی همراه با رفاه و آسایش، داشتن آموزش رایگان، برخورداری از تمام امکانات و خدمات درمانی و پزشکی همراه با تامین خدمات اجتماعی مناسب و رایگان، برای داشتن بیمه های بیکاری مکفی و‌ در خور یک‌ زندگی متعارف، برای برچیدن پدیده کار کودکان، کولبری، برای داشتن دستمزدهای متعارف همراه با زندگی با استانداردهای جهانی، برای داشتن حق تشکل یابی، برای داشتن حق اعتراض و اعتصاب و... و در یک کلام برای برخورداری از نان، کار، آزادی، باید متحدانه علیه تمام بی حقوقی ها ایستاد.

در پایان این اطلاعیه آمده است: سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه، ادامه بازداشت و پرونده سازی علیه کارگران هفت‌تپه و‌ مدافعان آنان را شدیدا محکوم کرده و خواستار آن است به این روند ضد کارگری پایان داده شود.

کپی رایت © 2023 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0