صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > بیانیه‌ها > بازداشت شخصیت هایی چون گیتی پور فاضل یک توطئه ی پیچیده است و ان را به شدت محکوم (...)

بازداشت شخصیت هایی چون گیتی پور فاضل یک توطئه ی پیچیده است و ان را به شدت محکوم میکنم

دو شنبه 26 اوت 2019

بانو گیتی پورفاضل حقوقدانی شریف و ازادیخواهی وطن پرست است. او از جمله کسانی است که با پیروزی انقلاب به سرقت رفته، به همراه کسانی چون زنده یاد محمد علی سفری از حق وکالت محروم شدند. در دهه ی اخیر دوباره امکان استفاده از حق وکالت را باز یافت و به دفاع قانونی و انسانی از زندانیان سیاسی از جمله من و پرونده ی ستاربهشتی همت گمارد و مورد دشمنی دستگاه امنیتی قرار گرفت و ناگزیر به کناره گیری از امر وکالت گردید.
بانو گیتی پورفاضل نه تنها شخصیتی ملی و حقوقی که بانویی متفکر و وطن پرست است. ایشان از اعضای همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران است که اینک دستگاه امنیتی که طی سالیان گذشته جسارت بازداشت این بانوی شریف را نیافت به بهانه ی اینکه نامه ای را امضا کرده که خواستار استعفای خامنه ای و گذار از جمهوری اسلامی شده، به صورت پنهانی دست به بازداشت ایشان زد.این اقدام در ابتدای ریاست رئیسی بر قوه ی قضاییه اتفاق افتاد که در دهه ی ۶۰ با عضویت در کمیته ی مرگ هزاران زندانی سیاسی را به جوخه های مرگ سپرد .

در واقع یک نامه ، بهانه ای میشود تا سرکوبگران دست به ارعاب شهروندان زده ،در ابتدای ریاست فردی مثل رئیسی بر قوه ی مثلا عدلیه ، از شهروندان زهر چشم بگیرند و حتا به خود جرائت بدهند تا یک وکیل وطن پرست و بسیار محترم و بانویی کهنسال را بربایند و کسی مطلع نشود ،کجا و چگونه برده اند.

من این جریان ها را توطئه ای علیه شهروندان و بهانه ای برای سرکوب و ایجاد وحشت در بین شهروندان به ستوه امده از فقر،دزدی،رانت خواری،سرکوب و در یک کلام ناراضی از رژیم فاشیستی ناسیونال-شیعی حاکم می دانم که روزی ابعاد ان مشخص خواهد شد و به رئیسی و عوامل امنیتی همسو هشدار میدهم ، دست از تداوم سیاست وحشت افکنی علیه شهروندان بردارید . اگر قرار بود ازادیخواهان از چنین اقدامات و بلکه توطئه ی پیچیده ی امنیتی ها برای شکار و سرکوب شهروندان هراسیده و دست از مطالبات قانونی خود بردارند، با کشتار دهه ی شصت و ترور ها و سرکوب های دهه ی هفتاد هراسیده بودند و ، جنبش هایی چون ۱۸ تیر ۷۸، جنبش ۸۸ و خیزش دیماه ۹۶ را خلق نکرده بودند.

دست از این اقدامات ضد انسانی و رسوای خود بردارید و بانوان و مردان شریف را به بهانه ی انتشار یک نامه با مضمونی حقوقی،قانونی و انسانی مورد ازار و اذیت قرار ندهید که با این اقدامات صرفا پرونده ی ضد بشری خود را سنگین تر می کنید.

درست در زمانی که به شکار اقایان و بانوان محترم ادامه میدهید و وزیر ماله کش اعظم در فرانسه به گدایی ترحم مشغول است، مردم بوشهر در استقبال از رییس جمهور اسلامیتان و در هفته ی موسوم به دولت ، او را به حق ، درغگو خطاب میکنند. شرمتان باد. هیچگاه نخواهید توانست با این اقدامات ، جلوی سیلاب نارضایتی را سد کنید.

حشمت اله طبرزدی
دبیر کل جبهه ی دموکراتیک ایران
و سخنگوی همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران
۴ شهریور ۱۳۹۸ خورشیدی

کپی رایت © 2023 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0