صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > بیانیه جبهه ملی ایران- سامان ششم در خصوص حمله نظامی ترکیه به مناطق کرد نشین (...)

بیانیه جبهه ملی ایران- سامان ششم در خصوص حمله نظامی ترکیه به مناطق کرد نشین سوریه

سه شنبه 15 اكتبر 2019

امروز خاور میانه اسیر جنگ افروزی دیکتاتوری های منطقه و کشورهای استثمارگر و استعمارگر غربی و شرقی شده است. متأسفانه امروز شاهد آعاز جنگ افروزی دیگری در منطقه هستیم؛ کشور ترکیه مناطق کردنشین‌ در کشور سوریه را به بهانه دفاع از امنیت و حفظ تمامیت ارضی خود مورد حمله نظامی قرار داده‌ و صدها نفر را کشته و هزاران نفر را بی خانمان و آواره نموده است؛ ‌این حمله نظامی به مناطق کرد نشین سوریه در حالی رخ می دهد که مردمان و جنگجویان این منطقه نقش تاثیر گذاری را در نبرد و رهایی سرزمین سوریه از تروریست های داعشی بر عهده داشتند و در این آزاد سازی قهرمانانه جنگیدند و سختی ها و مصیبت های بسیاری را تحمل نمودند.

حمله نظامی که از سوی ترکیه صورت گرفته است از لحاظ وجدان و اخلاق انسانی مورد پذیرش ملت ها و نهادهای بین المللی نمی باشد و این تخاصم سبب تفرقه و نفرت پراکنی بیشتر و در صورت تداوم سبب کینه و دشمنی در بین مردمان این منطقه می گردد. همچنین این اقدام کشور ترکیه می تواند به بی ثباتی در منطقه دامن زند، به گونه ای که از یک سو زمینه دخالت بیشتر کشورهای غربی و شرقی را در این منظقه بویژه درکشور سوریه را فراهم می نماید و از سوی دیگر به گروه هایی مانند داعش و القاعده، فرصتی دوباره برای از سرگیری فعالیت و اقدامات تروریستی و غیر انسانیشان را در این منطقه می دهد.
امروز خاورمیانه بیش از هر چیز نیازمند بکارگیری عقلانیت توسط سیاستمداران این بخش از جهان است و دولت های این منطقه بایستی از هرگونه جنگ و آتش افروزی دوری نمایند.
در شرایطی که تمامیت ارضی کشور سوریه مورد تهدید قرار گرفته است بایستی سیاستمداران و جنگجویان کرد اختلافات خود را با دولت مرکزی به کناری گذارده و به همراه ارتش سوریه به دفع تجاوز کشور ترکیه بپردازند و برای حفظ تمامیت ارضی کشور سوریه کوشش نمایند.

جبهه ملی ایران- سامان ششم بر این نظر است که دولت ترکیه باید خشونت و اقدامات نظامی را کنار گذاشته و برای بر طرف نمودن مشکلات و مسایل به راه حل های عقلانی، منطقی، گفتگو و دیپلماسی روی آورد و همچنین جبهه ملی ایران- سامان ششم بر این باور است که باید از اقوام و مردمان ایرانی تبار پاسداری گردد؛ امروز پاره های تن ایران، این سرزمین تاریخی و کهن روزگار سختی را می گذرانند و اکنون که هم تباران کردمان در کشور سوریه مورد تجاوز نظامی کشور ترکیه قرار گرفته اند برمسولان و کاربدستان کشور ایران است که در ایجاد امنیت و حفظ جان این مردمان غیور که پاره ای از وجود ایران هستند از هیچ تلاشی فروگذاری ننمایند.

جبهه ملی ایران- سامان ششم

کپی رایت © 2023 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0