صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > دیدگاه‌ها > تنها راه حل دموکراتیک و کم هزینه برای تغییر رژیم کنونی رفراندوم است

تنها راه حل دموکراتیک و کم هزینه برای تغییر رژیم کنونی رفراندوم است

چهار شنبه 29 ژانويه 2020

ملت بزرگوارایران

کشور ما تحت حاکمیت آتش به اختیاران حکومت ولایی ،شاهد حوادثی تلخ و ناگوار می باشد. یکی از غم انگیزترین آنان سرنگونی هواپیمای مسافربری اکراین توسط سپاه است که اکثریت مسافران آن ملت به اسارت گرفته شده ایران بودند، که منجر به کشته شدن بیش از صد نفر از هم میهنان گرامی ما بویژه جوانان نخبه ایران زمین گردید.
بر همین اساس و دردمندانه مواردی را متذکر میشویم:

1- رژیم در تبلیغات گسترده کوشش نمود که از قاسم سلیمانی یک قهرمان ملی بسازد، با برگزاری مراسم های گسترده وسازماندهی شده در نقاط مختلف کشور قصد داشت به جهانیان این پیام را منتقل نماید که اکثریت مطلق مردم ایران حامی و پشتیبان رژیم جمهوری اسلامی می باشند . ما صراحتا اعلام می نماییم که سرباز ولایت نمی تواند قهرمان ملت باشد. قهرمانان ملی امروزه کشور ما کسانی همچون بانو گوهر عشقی و خانواده پویا بختیاری می باشند که همچون کوه محکم و استوار پیگیر خون به ناحق ریخته فرزندان خویش و همه فرزندان این مرز و بوم می باشند.

2- پس از کشته شدن قاسم سلیمانی تمامی مسئولان رژیم جمهوری اسلامی از صدر تا ذیل مدعی گرفتن انتقام سخت شدند ولی پس از هیاهو و تبلیغات فراوان انتقام سخت آنان به شلیک از قبل هماهنگ شده چند موشک به دو پایگاه محل استقرار نیروهای آمریکا بدون هیچگونه تلفات به آنها خلاصه شد، ولی در همین حال بر اثر سوء مدیریت و بی لیاقتی سرمداران این رژیم بیش از صد نفر که بسیاری از آنان از سایر استانها و شهرها به جهت اجرای نمایش مراسم تشییع قاسم سلیمانی به شهر کرمان منتقل شده بودند جان خویش را از دست دادند و دردناک تر ، هواپیمای مسافربری که اکثریت سرنشینان آن هموطنان ما بودند هدف پدافند نظامی رژیم قرار گرفت که گرد غم و ماتم را در سراسر کشور پراکند. این حوادث و وقایع خونین آبانماه دلیلی واضح بر این نکته است که رژیم جمهوری اسلامی جهت منافع نظام حاضر به امتیاز دادن از جیب مردم و منافع ملی به بیگانگان می باشد و همواره انتقام سخت آنان متوجه مردم ستمدیده و زجر کشیده ایران می باشد .

3- بحران سازی در عرصه بین الملل و انزوای دیپلماتیک ، عدم وجود آزادیهای سیاسی , اجتماعی , فرهنگی و سرکوب سخت و خونین هرگونه اعتراض مسالمت آمیز مردم ، فساد گسترده و عمیق در ساختار نظام ، اقتصاد ورشکسته و تورم لجام گسیخته ، فقر فراگیر ، رشد چشمگیر اعتیاد و فحشا ، سوء مدیریت و بی لیاقتی عیان - که حتی عرضه و توان اداره یک مراسم تشییع جنازه حکومتی را ندارند – از بین رفتن و تباهی منابع ملی ، نابودی محیط زیست ، فرار گسترده جوانان و نخبگان علمی , فرهنگی , اقتصادی , ورزشی بویژه زنان و... نتایج و دستاورد حکومت چهل سال نظام ولایت فقیه می باشد . از آنجا که علی الرغم این کارنامه سیاه و خونین سردمداران این نظام مدعی حمایت اکثریت مطلق مردم از آنان می باشند ؛ بویژه پس از مراسمات حکومتی چند روز گذشته بیش از پیش بر این ادعا اصرار می ورزند؛

4- همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران به عنوان تشکیلاتی ، پایبند به دمکراسی ، حقوق بشر و منافع ملی ایران به جهانیان و مراجع بین المللی اعلام می دارد که نتایج غیرقابل دفاع عملکرد سیاه این رژیم هیچ ارتباطی به مردم ایران ندارد و جهت راستی آزمایی ادعاهای پوچ رهبران نظام ولایی پیشنهاد برگزاری یک همه پرسی تحت نظر سازمان ملل متحد و سایر مراجع ذیصلاح جهانی در خصوص بقا یا دگرگونی و برچیدن نظام می دهد .مردم ایران به عنوان صاحبان اصلی کشور نظر خویش را آزادانه بیان نمایند و جهانیان متوجه میزان مقبولیت یا منفوریت نظام ولایت فقیه گردند.

5- این همه پرسی تنها راه پیش روی ملت ایران می باشد که کمترین خسارت برای کشور ما و جامعه جهانی دارد و ما محکم و استوار به آن باور داریم. . حکومتی که سردمداران نالایق و فاسد آن همه توان ملت را از بین برده و غیر از فقر،نادانی،خشونت هیچ دستآوردی نداشته است. حاکمیتی که در برابر هر حرکت مسالمت آمیز، غیراز خشونت و سرکوب راه حلی ندارد . ما از همه ایرانیان،آزادیخواهان جهان و سازمان های بین المللی در خواست پشتیبانی می نماییم تا در راه رسیدن به این خواست ملی ما را یاری دهند.

عیسا خان حاتمی

دبیر اجرایی همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران

۲۵ دیماه ۱۳۹۸ خورشیدی

کپی رایت © 2023 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0