صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > اخبار اعتصابات و اعتراضات مدنی چهارشنبه ۵ شهریور

اخبار اعتصابات و اعتراضات مدنی چهارشنبه ۵ شهریور

پنج شنبه 27 اوت 2020

کمیته ملی اعتصابات و اعتراضات مدنی, [26.08.20 22:14]
🛑

1⃣ تبریز - تجمع حوالە داران (مالباختگان) شرکت خودرو سازی آذویکو مقابل استانداری آذربایجان شرقی در اعتراض بە عدم در یافت ٦ هزار خودرو پیش خرید شدە پس از ٢ سال

شرکت آذویکو بە این مالباختگان می گوید کە تولید ندارد اما خودروهای MG360 تولیدی خود را در بازار آزاد بە قیمت روز بە فروش می رساند.

2⃣ اعتصاب ماشین های سواری اجاره ای شرکت نفت گچساران برای عدم پرداخت حقوق و بیمه!

هر لحظه که می گذرد، اعتصابات و اعتراضات مردم رو به گسترش است.

3⃣ هفت تپه صدای حق!

امروز کارگران نیشکر هفت تپه در هفتاد و سومین روز از اعتصابشان با تجمع در مقابل ساختمان فرمانداری شهر شوش خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

معترضان اهم مطالبات خود را پرداخت معوقات مزدی، رسیدگی به وضعیت شغلی، تعیین تکلیف شرکت، بازگشت به کار همکاران اخراج شده، ابطال واگذاری شرکت به بخش خصوصی و همچنین تمدید مهلت دفترچه‌های درمانی، عنوان کرده‌اند.

4⃣ تجمع مرغداران استان کردستان مقابل ادارە جهاد کشاورزی در اعتراض به کمبود خوراک طیور از قبیل ذرت و سویا

5⃣ پیمانکاران نیز بە اعتصاب کارکنان صنایع نفت و پتروشیمی پیوستند

بیست و ششمین روز از اعتراض سراسری کارگران صنایع نفت و پتروشیمی و نیروگاه های ایران

تمامی پیمانکاران نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان اعتصاب کرده و کارگاه‌هایشان را تعطیل کردند. پیمانکاران گفته‌اند، دیگر توان اعتراضات کارگران را ندارند و به دلیل مالی دست به این اعتصاب زده اند.

6⃣ دستهای اعتصاب بر گلوی سلطان رشوه

احمد نادری نماینده مجلس میگوید در جریان پیگیری هفت‌تپه، سلطان رشوه سعی در ارتباط با مجلس داشته است. از میان سلاطین رشوه کدامشان ممکن است به فکر هفت‌تپه بیفتد بجز اسدبیگی؟ کسی که به اتهام رشوه به شریعتی استاندار دادگاهی شده است، الان به همراه دیگر سلاطین رشوه و اختلاس و تدبیر و دروغ، آزادانه باز هم در بازار رشوه مشغول به کار است! کلید تدبیر این دولت در رشوه علیه هفت‌تپه گیر کرده است.

ما کار میکنیم این آقایون مسئول و فامیل هایشان هم مشغول کارند. همین رشوه های سنگین که علیه هفت تپه میدهد را مدیون دسترنج کارگران است. حتی کت و شلواری که تنش میکند هم حاصل زحمت کارگر است آن وقت راست راست راه میرود و رشوه پخش میکند. حق تمام این دزدان فاسد این است که لباس را از تنشان در بیاورند و همه اموالشان را بگیرند تا بفهمند بدون کارگر حتی نمیتوانند راه بروند چه رسد به پولشویی.

ما خودمان بلدیم چطور حقمان را از حلقوم سلطان رشوه بیرون بکشیم. یه اعتصاب ما می‌ارزد به تمام وعده‌ها و باندبازی‌های مسئولان. بد نیست پیگیری را از اعتصاب هفتاد و سه روزه‌ی ما یاد بگیرید.

پیام کارگران هفت تپه

7⃣ پدرخوانده ظاهر شد!

جهانگیری معاون روحانی و حامی پروپاقرص اسدبیگی ها، که از طریق برادرش مهدی که شریک اسدبیگی است سهم و منفعت دارد، امروز تو دهن مجلسیان زد. مجلس ١۵ روز فرصت داد به دولت که نظر نهایی اش را در مورد خلع ید اسدبیگی بیان کند. جهانگیری امروز گفت ٣ ماه وقت لازم داریم که نظر بدن!

این یعنی دولت به مجلس میگه خفه! اگر بیشتر اصرار کنید یعنی هفت تپه را "سیاسی" کردید. الان معلومه که این باندهای ضد کارگر سر زمین و مال جنگ دارن و با زندگی کارگران بازی می‌کنند. هر وقت هم رقابت و فساد و بالاکشیدن اموال عمومی با مشکل روبرو شد، با نیروی انتظامی و امنیتی توی سر کارگر می زنن. این سیاست دو جناح در هفت تپه است. سیاست ما کارگران نیشکر هفت تپه نیز باید به شکست کشاندن سیاست‌های دو طرف و تامین منافع خودمان باشد!

پیام کارگران هفت تپه

8⃣ همکاران اخراجی کجایید؟

ما در شرکت نیشکر حدود ٣٠٠ نفر اخراجی داریم، اگر بیشتر نباشه. اخراجی های دفع آفات، کارخانه و بخش‌های دیگر.

یک مطالبه اعتصاب ما بازگشت به کار همکاران اخراجی بوده. اما بجز بخش کمی، اکثر این دوستان در تجمعات تاکنونی شرکت نکردن. این یعنی خودتان هم براتون بازگشت به کار مهم نیست؟ اگر برای خودتون دل نمی سوزانی، انتظار داری کارفرما از تو حمایت کنه؟

تسلیم نشین، الان وقتش است که تلاش کنیم. همه همکاران اخراجی غیرتی نشون بدن و در دفاع از حقوق خودشون و همکاران دیگر فردا بیان جلوی فرمانداری.

کارگران وطن اتحاد اتحاد!

🛑 این بار اعتصاب تمام نمی شود... تا رهایی

#اعتصاب_رهایی

#اعتراض_اعتصاب_اتحاد_تنها_ره_رهایی

@freeiran99

کپی رایت © 2023 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0