صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > اخبار اعتصابات و اعتراضات مدنی پنجشنبه ۶ شهریور ۹۹

اخبار اعتصابات و اعتراضات مدنی پنجشنبه ۶ شهریور ۹۹

جمعه 28 اوت 2020

کمیته ملی اعتصابات و اعتراضات مدنی, [27.08.20 22:55]
🛑

1⃣ تجمع اعتراضی آبیاران شهرستان خانمیرزا ( لردگان ) جهت دریافت ده ماه حقوق معوقه خود

این آبیاران همچنین اعلام نموده اند دو ماه است اداره آب حتی بیمه آنها را پرداخت نکرده است.
شهرستان خانمیرزا دهمین شهرستان استان چهارمحال و بختیاری است.

2⃣ امروز پنجشنبه کارگران مجتمع هفت تپه با تجمع در مقابل دفتر نماینده شهرستان شوش خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

معترضان اهم مطالبات خود را پرداخت معوقات مزدی، رسیدگی به وضعیت شغلی، تعیین تکلیف شرکت، بازگشت به کار همکاران اخراج شده، ابطال واگذاری شرکت به بخش خصوصی و همچنین تمدید مهلت دفترچه‌های درمانی، عنوان کرده‌اند.

3⃣ تحصن اعتراضی دانشجویان پزشکی مقطع استاجری دانشگاه علوم پزشکی گیلان در واکنش به برگزاری آزمون پره انترنی پزشکی!

4⃣ تجمع اعتراضی کارگران رسمی راه آهن آذربایجان

این کارگران علاوه بر اعتراض به خصوصی سازی، به عدم اجرای قانون درخصوص پرداخت حقوق و مزایای کارکنان، عدم پرداخت کسورات بازنشستگی به سازمان بازنشستگی کل کشور، عدم پرداخت پاداش بازنشستگی کارکنان پس از بازنشستگی و عدم پرداخت مطالبات صندوق پس انداز کارکنان راه آهن نیز معترض هستند.

5⃣ اعتراض کارگران شهرداری خرم آباد به معوقات مزدی خود

کارگران شهرداری خرم آباد از معوقات مزدی ۸ ماهه خود خبر دادند.

حدود ۱۷۰ کارگر شهرداری خرم آباد در استان لرستان معوقات مزدی ۸ ماهه طلب دارند که بخشی از این معوقات مربوط به سال های ۹۶ و ۹۷ است.

به گفته یکی از کارگران : “ما چهل نفر هستیم که از پیمانکار قبلی حقوق هشت ماه را طلب دارد که این حقوق مربوط به سال‌های ۹۶ و ۹۷ است اما حدود ۱۷۰ کارگر امسال از پیمانکار جدید پنج ماه حقوق معوقه دارند”.

این کارگر شهرداری خرم‌آباد عنوان کرد: “هر موقع حقوقمان را طلب می‌کنیم مدام وعده امروز و فردا می‌دهند ولی پنج ماه است که هیچ خبری از دریافت حقوق نیست برای تامین نیازهای اساسی خانواده با مشکل رو به رو شده‌ایم”.
وی بیان کرد: “ما با این حقوق کم و در شرایط بیماری کرونا از صبح تا غروب کار می‌کنیم ولی متاسفانه کسی به حرف ما گوش نمی‌دهد و مشکلات همچنان پابرجاست”.

یکی دیگر از کارگر شهرداری خرم‌آباد عنوان کرد: “من برای رفت و آمد به محل کار ماهانه حداقل ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان کرایه می‌دهم که با توجه به اینکه هنوز حقوقی نگرفته‌ام مدام از خواهر و بردار پول کرایه می‌گیرم، به این امید مشغول این کار شدم که بیمه می‌کنند و حقوقی دریافت می‌کنم اما با توجه به این شرایط واقعا از سر ناچاری مانده‌ام”.

یکی از کارگران فضای سبز شهرداری منطقه ۳ خرم‌آباد نیز اظهار داشت: “چندین سال است که مشکل معوق ماندن حقوق داریم اکنون نیز چهار ماه است که هیچ حقوقی نگرفته‌ایم و زندگی مان را به سختی و مشقت می‌گذاریم”.

نایب رئیس شورای شهر خرم‌آباد ضمن تایید خبر معوقات کارگران شهرداری خرم آباد، افزود: “بنده مشکلات کارگران شهرداری و حقوق معوقه آنها را مدام به شهردارها گفته‌ام و خواسته‌ام با درآمدزایی مانع از معوق ماندن حقوق آنها شوند”.

6⃣ امروز پنجشنبه گروهی از کارکنان سد شفارود در اعتراض به عدم پرداخت معوقات مزدی خود، در محل کار خود دست به اعتصاب و تجمع زدند.

7⃣ عقب‌نشینی بنیاد مستضعفان در پی رسانه‌ای شدن خبر تخریب خانه‌های روستای ابوالفضل

بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی که مدعی مالکیت بر روستای ابوالفضل در خوزستان است و حکم قضائی تخریب خانه‌های اهالی این روستا را گرفته، در پی رسانه‌ای شدن این خبر از مواضع خود عقب‌نشینی کرد.

بنیاد مستضعفان در بیانیه‌ای اعلام کرده است که تخریب خانه‌های این روستا «با هماهنگی کامل شهرداری، استانداری و دادستانی انجام شده ولی بنیاد مستضعفان به محض اطلاع از موضوع، درخواست توقف اجرای احکام صادره را خواستار شد.»

8⃣ جلسه استاندار در فرمانداری علیه کارگران هفت تپه!

پیام کارگران هفت تپه:

با سلام به همکاران!

جلسه استاندار و فرماندار معلومه که باید با کله پوک های شورای اسلامی باشه! فاسدان با فاسدان! اما اگر جلسه ای بود که نماینده کارگر میرفت و داد میزد و از حق کارگر در مقابل این مسئولین دفاع میکرد بازم یه چیز دیگه! اما دو تا مساله هست یکی اینکه این کله پوک های شورای اسلامی فقط عاشق دیده شدن هستن و هر جهنمی دعوتشون کنن برا جلسه میرن. اخیرا هم نم گیر اسدبیگی شدن و رفت در تهران جلسه و علیه کارگران حرف زدن و به ماها گفتن کارگر نما! دوم اینکه ما شورای اسلامی رو منحل کردیم و اینها هیچ نمایندگی از سوی ما ندارن.
اما جلسه بذارید تا بترکید. شما رسوا تر از همیشه هستید.

اعتراض تا بیرون کردن همه شما ادامه خواهد داشت.

🛑 این بار اعتصاب تمام نمی شود... تا رهایی

#اعتصاب_رهایی

#اعتراض_اعتصاب_اتحاد_تنها_ره_رهایی

@freeiran99

کپی رایت © 2023 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0