صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > گزارش امروز کمیته ملی اعتصابات و اعتراضات مدنی پنجشنبه ۱۳ شهریورماه

گزارش امروز کمیته ملی اعتصابات و اعتراضات مدنی پنجشنبه ۱۳ شهریورماه

جمعه 4 سپتامبر 2020

کمیته ملی اعتصابات و اعتراضات مدنی, [03.09.20 22:07]
🛑
1⃣ تجمع تعدادی از کارگران شهرداری شهرستان حمیدیه برای دومین روز متوالی در ورودی این شهرستان

به گزارش کمیته ملی اعتصابات و اعتراضات مدنی، تعدادی از کارگران شهرداری شهرستان حمیدیه در اعتراض به عدم پرداخت حقوق معوقه و حق بیمه خود در ورودی این شهرستان دست به تجمع اعتراضی زدند.

2⃣ تجمع اعتراضی نیروهای قراردادی بیمارستان شهرستان باشت در فرمانداری این شهرستان

جمعی از نیروهای قراردادی بیمارستان شهرستان باشت در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی خود، در فرمانداری این شهرستان تجمع کردند.

3⃣ تجمع شماری از دامپرواران شهرستان جوین واقع در استان خراسان رضوی در فرمانداری این شهرستان

شماری از دامپرواران شهرستان جوین واقع در استان خراسان رضوی با تجمع در فرمانداری این شهرستان خواستار رسیدگی به مشکلات خود از جمله افزایش بی‌رویه نرخ نهاده‌های دامی شدند.

یکی از دامداران گفت: “گرانی سرسام آور قیمت نهادهای دامی در حالی که کمیاب نیز هستند سبب شرایطی سخت و فشار مضاعف غیرقابل تحملی به فعالان صنعت دامپروری شده است”.
وی افزود: “صنعت گاوداری جوین در صورت تداوم روند افزایش قیمت نهاده‌های دامی رو به ورشکستگی و تعطیلی خواهد رفت”.

این دامدار ادامه داد: “ظرف ماه‌های اخیر قیمت هر کیلوگرم کنسانتره دامی از ۲۳ هزار به ۴۰ هزار ریال افزایش یافته است و قیمت خرید سویا که به عنوان خوراک دام نرخ مصوب هر کیلوگرم ۲۷ هزار دارد نیز در بازار آزاد به ۱۵۰ هزار ریال رسیده است”.

4⃣ تجمع شماری از کارگران مجتمع هفت تپه در مقابل فرمانداری شوش

امروز پنجشنبه ۱۳ شهریورماه ۱۳۹۹، ۸۱ روز پس از آغاز دور جدید اعتراضات، شماری از کارگران مجتمع هفت تپه با تجمع در مقابل فرمانداری شهرستان شوش، خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

بر اساس این گزارش، کارگران اخراجی غیرنیشکری خواهان بازگشت به کار و تبدیل وضعیت قراردادی خود هستند.

علی موسوی یکی از کارگران اخراجی گفت: “ما هم از روز اول با کارگران هفت‌تپه اعتصاب کرده بودیم”.
وی افزود: “به ما گفتند «شما فصلی نیستید» و حدود چند سال تمام فصل کارکردیم و برای ما بیمه هم واریز شد و همچنین به ما قول قراردادی شدن دادند ولی بعد از برداشت چغندر به جای قرارداد اخراجمان کردند”.

علی موسوی ادامه داد: “طبق قانون کار کسی که ۶ ماه جایی کار کند و برایش بیمه پرداخت شود باید تبدیل وضعیت شود و قرارداد با کارگر بسته شود”.
وی عنوان کرد: “این کارگران از روز اول همراه با کارگران هفت‌تپه برای احقاق حقوقشان اعتصاب کرده بودند ولی به خاطر تعداد کثرت کارگران نیشکری هفت‌تپه زیاد نمایان نبودند و بعد از حل مشکل کارگران نیشکری هفت‌تپه، مشکل ما حل نشد”.

علی موسوی افزود: “متأسفانه تاکنون هیچ مقام مسئول محلی و استانی جواب قانع‌کننده‌ای به ما نداده است”.
ظهر امروز کارگران اخراجی غیر نیشکری با موسوی فرد، نماینده ولی‌فقیه دیدار کردند و از مطالبات و حقوق خود گفتند.

5⃣ شماری از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در محوطه این دانشگاه، با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

شماری از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در اعتراض به برگزاری آزمون علوم پایه، در محوطه این دانشگاه دست به تجمع اعتراضی زدند.
این دانشجویان با در دست داشتن پلاکاردهای با عناوینی از جمله «نه به برگزاری آزمون»، «نه به تحمیل سفر غیرضرور» و «نه به قربانی کردن مدافعان سلامت»، خواستار لغو آزمون علوم پایه شدند.

6⃣ صدای دانشجویان شنیده نمی‌شود!

امروز پنجشنبه ۱۳ شهریور ماه ۱۳۹۹، جمعی از دانشجویان دانشکده دامپزشکی شهرکرد در اعتراض به برگزاری آزمون علوم پایه در محوطه این دانشگاه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

براساس اعلام این دانشجویان معترض: “ در اعتراض به برگزاری آزمون علوم پایه که قرار است در تاریخ در ۲۰ شهریور ماه سال جاری در این دانشگاه برگزار شود تجمع کرده و خواستار لغو این آزمون هستیم."

🛑 این بار اعتصاب تمام نمی شود... تا رهایی

#اعتصاب_رهایی

#اعتراض_اعتصاب_اتحاد_تنها_ره_رهایی

#اتحاد_در_عمل

@freeiran99

https://t.me/freeiran99/157

کپی رایت © 2023 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0