صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > بیانیه‌ها > اعلام امادگی همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران برای ایفای رسالت تاریخی در (...)

اعلام امادگی همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران برای ایفای رسالت تاریخی در مرحله ی گذار از جمهوری اسلامی به ساختار ملی، دموکراتیک و لائیک

چهار شنبه 9 سپتامبر 2020

کمیته ملی اعتصابات و اعتراضات مدنی, [09.09.20 14:56]

شورای اجرایی همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران، در جدیدترین نشست خود به مهمترین مسائل کشور پرداخت و تصمیمات مهمی اتخاذ کرد.

حاضرین در جلسه بر این مهم اتفاق نظر داشتند که تا چند ماه اینده، زمان تحولات مهم فرا میرسد و از این رو برای گذار بدون خشونت و حفظ یکپارچگی ملی، ضروری است همه ی گرایشات سیاسی با به رسمیت شناختن اختلافات اما در عمل اتحاد و تشریک مساعی داشته باشند.برای اینکه حفظ یکپارچگی ملی، تمامیت ارضی و گذار خشونت پرهیز و دموکراتیک از نظام کنونی از حیاتی ترین رسالت های تاریخی نیروهای ملی و ازادیخواه است.
از این رو ،همبستگی با احترام به همه ی گرایش های سیاسی ازادیخواهانه و دموکراتیک و به عنوان جنبشی که متشکل از نیروهایی از جبهه ملی ایران، جبهه دموکراتیک ایران، ملی- مذهبی های پیشرو، سندیکاهای کارگری، شخصیت های حقوق بشری، نیروهای چپ دموکرات ، نمایندگانی از فرهنگیان، دانشجویان،بانوان مبارز، دانشجویان و اقوام است ، امادگی خود برای ایفای نقش تاریخی در شرایط کنونی را اعلام داشت.

شورای اجرایی بر اتحاد در عمل حول مطالبات ملی و به ویژه گسترش نافرمانی مدنی و پشتیبانی از اعتصابات کارگری و اعتراضات مدنی و اعتصابات کارگران هفت تپه تاکید کرد و از همه ی ازادیخواهان سکولار دعوت کرد تا روند اعتصابات و اعتراضات مدنی را توسعه بدهند و از هم میهنان دعوت کرد از طریق صندوق اعتصابات به هم نوعان خود کمک کنند.
این شورا اکیدا از سران حکومت خواست دست از قتل شهروندان اعم از زندانیان که زیر عنوان اعدام صورت میگیرد و قتل کولبران بردارد و روند نفرت عمومی علیه خود را تشدید نکند.برای اینکه جامعه نیز ممکن است دست به اقدام متقابل بزند و راه گذار خشونت پرهیز دشوار تر شود.

همبستگی اکیدا حکومت را از انعقاد هر نوع قرار داد با چین بر حذر داشته و به سران حکومت اعلام داشت، شما فاقد مشروعیت سیاسی برای متعهد ساختن ملت ایران در برابر کشوری بیگانه هستید.

همبستگی تاکید داشت در فرایند گذار از جمهوری اسلامی نیاز به مشارکت احاد شهروندان،گروهها و احزاب سیاسی تا بدنه ی حکومت است و از بدنه ی امنیتی، نظامی و انتظامی حکومت خواست در برابر فرمان سرکوب یا فساد و دزدی بالا دستی های خود دست به نافرمانی بزنند و صفوف خود با ازادیخواهان را نزدیک ترکنند.برای اینکه ازادیخواهان از برگشت این نیروها به سمت مردم استقبال میکنند و در فرصت مناسب در فردای پیروزی از عفو عمومی و برداشتن حکم اعدام حمایت قاطعانه خواهند کرد.

شورای اجرایی همبستگی از سران حکومت خواست هر چه سریع تر همه ی زندانیان عقیدتی و سیاسی به ویژه نسرین ستوده که نزدیک به یک ماه است در اعتصاب غذا به سر میبرد بدون شرط ازاد کند .عدم ازادی زندانیان سیاسی و اصرار بر سیاست های سرکوبگرایانه، صرفا موجب میشود پرونده ی نقض حقوق بشری کسانی چون علی خامنه ای، حسن روحانی، رییسی، قالیباف و سایر سران و فرماندهان سنگین تر شود و احساس انتقامجویی در بین مردم و در فردای پیروزی تشدید شود.

همبستگی نسبت به تشدید فقر،گرسنگی، بیکاری و فروپاشی اجتماعی و عدم تدبیر و صلاحیت حکومت در مهار ویروس کرونا ابراز نگرانی کرده و از سران حکومت و روحانیت سیاسی خواست دست از لجاجت و ستیز بیشتر با مردم و جهان بردارند و شکست تاریخی را پذیرفته و اماده ی واگذاری قدرت به نمایندگان واقعی ملت که از طریق انتخابات ازاد با نظارت نهاد های بین المللی انتخاب خواهند شد،گردد.

اعضای شورای اجرایی همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران:
دکتر هرمیداس باوند رئیس شورا
دکتر محمد ملکی دبیر شورا
مهندس کورش زعیم دبیر سیاسی شورا
عیساخان حاتمی دبیر اجرایی شورا
مهندس حشمت اله طبرزدی سخنگوی شورا
@freeiran99

کپی رایت © 2023 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0