صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > اعتراض به بازداشت بانو گیتی پورفاضل حقوقدان مبارز و مدافع حقوق بشر : بیاینه جبهه ملی (...)

اعتراض به بازداشت بانو گیتی پورفاضل حقوقدان مبارز و مدافع حقوق بشر : بیاینه جبهه ملی ایران – سامان ششم

يكشنبه 4 اكتبر 2020

هم میهنان گرامی

رژیم‌هایی که حکومت یک کشور را بی اعتناء به خواست مردم و منافع ملی با خشونت و ارعاب بدست می گیرند، خود را تحمیل می‌کنند و بجای کشورداری به کشورخواری می پردازند، همیشه از فرهیختگان و میهن پرستان واهمه دارند. از شخصیت های آزادۀ شجاع دارای دانش، تخصص، کارآمدی و حس میهن دوستی واهمه دارند. واهمه دارند که این شخصیت‌ها به آگا‌ه سازی مردم از حقوق شهروندی خود بپردازند و از ناکارآمدی و فساد و خشونت حاکم.

در شرایطی که میهن عزیزمان از مشکلات اقتصادی، اجتماعی، فقر و بیکاری و فساد و اعتیاد از یکسو و ناکارآمدی و خشونت ساختاری و فساد حکومتی رنج می‌برد، و ماجراجویی‌های نظام باعث تحریم‌های شدید اقتصادی و خطر جنگ علیه میهن ما شده، واکنش حاکمیت بجای شنیدن صدای مردم و دگردیسی، بازداشت و زندان و اعدام معترضان بوده است.
در پی این واکنش های خشونت آمیز به انتقاد، بانو گیتی پور فاضل، این شیر زن مبارز و آزادیخواه و عضو هیئت رهبری جبهه ملی ایران (سامان ششم) را برای بار دوم، فریبکارانه احضار و به زندان انداختند.

گناه ایشان "اقدام علیه امنیت ملی" یعنی انتقاد از ناکارآمدی و فساد و خشونت حاکم امنیت جمهوری اسلامی را آسیب می‌زند. باید سکوت کنیم و بگذاریم فساد ساختاری و عقب افتادگی و فقر و تباهی که زندگی مردم ایران را فراگرفته است ادامه یابد و دم نزنیم.
امنیت ملی نظام حق غارت صدها میلیارد دلار از ثروت ملت ایران و انتقال به حساب‌های شخصی در کشورهای "مرگ بر استکبار جهانی" است. امنیت ملی آزادی مافیاهای اقتصادی و قاچاق و مواد مخدر است. امنیت ملی کشتن کولبران نیازمند در تلاش برای معاش است. امنیت ملی زندانی کردن کارگران و معلمان و جوانان معترض به فساد است. امنیت ملی نظام هزینه کردن درآمد ملی بجای آبادانی کشور و رفاه مردم در ماجراجویی‌های شکست خورده صدور انقلابشان است. امنیت ملی نظام در فروش کشور به روسیه و چین برای تضمین بقای خود است.

امنیت ملی برای این نظام خیلی چیزهاست که در این مقوله نمی‌گنجد، هرچند که خود این آقایان بزرگترین تهدید کنندگان امنیت ملی میهن ما ایران در چهل سال گذشته بوده و هست.
نظام آنقدر ضعیف و منفور مردم است که یک بانوی حقوقدان میهن پرست مدافع حقوق مردم عادی امنیتشان را بر هم میزند که او را در سن بالا و بیماری‌ سخت و با وجود سپردن ضمانت ملکی در زندان اوین نگه داشته اند.

ما در جبهه ملی ایران با توجه به بازداشت مجدد و پرونده سازی‌های غیرقانونی علیه یکی از هموندان فرهیخته قانوندان و وکیل مدافع شجاع و آزادیخواه، بانو گیتی پورفاضل، این اقدام ضد بشری و ضد امنیت ملی ملت ایران را تقبیح و محکوم کرده خواستار ازادی فوری و بی قید و شرط ایشان هستیم.
به حاکمیت هشدار می دهیم که هر پیش آمدی ناشی از بازداشت بانو پورفاضل که به علت بیماری و ضعف جسمانیش برای ایشان پیش آید، متوجه مسئولان قوه قضائیه و حاکمیت خواهد بود.

جبهه ملی ایران – سامان ششم

تهران – 13 مهر 1399خ

کپی رایت © 2023 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0