صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > بیانیه‌ها > نگاهی نزدیک تر به ماهیت رژیم ولایت فقیه و فرا بحرانهای پیش روی ان :حشمت اله (...)

نگاهی نزدیک تر به ماهیت رژیم ولایت فقیه و فرا بحرانهای پیش روی ان :حشمت اله طبرزدی

يكشنبه 28 نوامبر 2021

نگاهی به رویداد های اخیر در اصفهان، گویای واقعیت های آشکاری است؛ مردم اصفهان، در فراخوانی خودجوش، آدینه ۲۸ آبان، به صورت چند صد هزار، در زاینده رود و خیابان های اطراف، حضور پیدا میکنند و هیچ رویداد تلخ و خشونتباری بروز نمیکند.

اما هسته ی تصمیم گیری، متشکل از نیروهای امنیتی، انتظامی و نظامی، در تاریک خانه های خود که توسط مجتبا خامنه ای، مدیریت میشود، به این نتیجه میرسند؛ اگر این حرکت مدنی و مسالمت جویانه، در آدینه ی بعد یعنی ۵ آذر، ادامه پیدا کند، حتما به جای جمعیت چند صد هزاری، چند میلیونی خواهد شد و سیل جمعیت، به رفراندومی تاریخی، علیه نظام ولایت فقیه تبدیل میشود. یعنی راهپیمایی تاسوعا و عاشورای سال ۵۷، اینبار اما نه علیه شاه، که علیه نظام ملاهای حاکم، تکرار خواهد شد.

با این منطق، یک روز پیش از برگزاری تظاهرات میلیونی، شبانه به چادر های کشاورزان در زاینده رود، حمله ور شدند و چون لشگر تاتار و مغول یا حمله ی تازیان به ایران و یا لشگر یزید به حسین، خشونت نشان دادند تا به مردم اصفهان پیام بدهند که؛
رژیم ولایت فقیه، بنا ندارد به تظاهرات مدنی و مسالمت جویانه، روی خوش نشان بدهد.یا نیایید و یا اماده ی ضرب و شتم و کتک خوردن و کشته شدن باشید!
منطق رژیم ولایت فقیه فقط یک چیز است و ان، چیزی جز خشونت ورزی و زور و سو استفاده از اسلحه و قدرت نیست.رژیم ، بارها و بارها در مواجهه با مردم، از این منطق استفاده کرده و ترک عادت، اینبار، به معنای سرنگونی است و جز این نیست و هرکس، جز این بیندیشد، رژیم ولایت فقیه را نشناخته است.

اما پرسش اساسی این است: در برابر این منطق چه باید کرد؟
پاسخ ما( جبهه ی دموکراتیک ایران) این است که تا بر هم نخوردن موازنه ی قوا به نفع مردم، راه حل، تداوم مبارزه ی مسالمت امیز اما توفنده، با استفاده از حق دفاع مشروع، در شرایط، مناسب است.

هر گاه، موازنه ی قوا، در میدان، به نفع مردم به هم خورد، و رژیم نتوانست از قوه ی قهریه، به مثابه ی ،یک امتیاز و دست بالای خود در برابر شهروندان، سوئ استفاده کند، انگاه میتوان تصمیمات جدید را اعلام کرد.

ماهیت زور پرستانه، ریاکارانه و شیطانی رژیم ولایت فقیه، اما در مواجه های منطقه ای و بین الملی اش، نیز اشکار است. فردا ۸ آذر قرار است، نمایندگان رژیم با نمایندگان، دول بزرگ، بر سر برنامه ی ماجراجویانه ی اتمی اش، مذاکره کنند. بدون تردید حاصل این مذاکره، چیزی جز ریاکاری، عدم شفافیت و وقت کشی از سوی، رژیم ولایت فقیه نخواهد بود. این مواجهه نیز، ماهیت چنین رژیم جهنمی را اشکارتر میکند.
استراتژی ملت ایران در جنبش عدالت طلبانه و دموکراسی خواهانه اش، در برابر رژیم حاکم، به چالش کشیدن دایم ان، تا تضعیف کامل و در نهایت، تغییر دموکراتیک ان در انقلابی نوین است. اما استراتژی غربی ها در برابر رژیم، کلافی سر در گم است.

@Payamdaneshjo
https://t.me/tasvir200/516

کپی رایت © 2023 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0