صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > دیدگاه‌ها > پیام نوروزی1401 : کورش زعیم

پیام نوروزی1401 : کورش زعیم

پنج شنبه 24 مارس 2022

سال 1401 سال ویژهای در عمر ویرانگرانه جمهوری اسلامی خواهد بود. از کشتارهای دستوری بیرحمانه و وحشتناک دهه نخست انقلاب و از قتلهای زنجیرهای دهه هفتاد که تردیدی درباره ماهیت رژیم باقی نگذاشت که بگذریم، موج نارضایتیهای خیابانی از سال 78 با اعتراض دانشجویان و سرکوب بیرحمانه میدانی آغاز شد.

همانگونه که دروغ و غارت و بیکفایتی مسئولان، کشور ما را به دره نابودی میراند، اعتراضات مردمی هم اوج میگیرد. سال 88 با تقلب فاحش و بیسابقه در انتخابات، مردم را در اعتراض به دزدیده شدن رای خود در دهها شهر به خیابانها و تظاهرات کشاند که با یورش اوباش و ماموران و کمک اف.اس.ب روسیه صدها تن بیرحمانه زخمی و کشته شدند و بیش از سیزده هزار تن زندانی.

تکرار اعتراضات مردمی در دی 96 علیه فساد و تورم و اختلاس و بیکاری و نیز خود نظام ولایت فقیه در بیش از 100 شهر رخ داد که با خشونت و بیرحمی با آن برخورد شد و حدود 100 تن کشته و شمار بسیار زیادی زندانی شدند.

در تظاهرات اعتراضی آبان 98، که هشت روز طول کشید، بعد از سرنگون کردن عمدی هوابیمای اوکراینی توسط بدافند هوایی سباه و کشتن 176 مسافر بیگناه آغاز شد و نفرت مردم را نسبت به رژیم به اوج رساند. این بار در بیش از صد شهر در اعتراضات شرکت کردند. اعتراضات توسط دانشجویان در اعتراض به دروغگویی و بیرحمی نظام آغاز شد و خیلی زود شمار بسیار زیادتری از سال 96 به خیابانها آمدند و با خشم و نفرت بیشتر و مطالبهگرتر خواهان کنارهگیری رهبر و تغییر نظام شدند. رژیم بجای باسخ دادن به خواستهای برحق مردم، با بیرحمی بیشتر و شلیک مستقیم به سر و قلب تظاهرکنندگان بیش از شش هزار تن را در خیابان و نیزار و رود و دریاچه کشت و نفرت مردم را به اوج جدیدی رساند.

در تابستان 1400، گروهها و تشکلهای بسیار بیشتری با مردم ناراضی و مطالبهگر همراه شدند. اعتراض به بی آبی، به ویژه در خوزستان و اصفهان به میدان آمدند: کارگران، معلمان، کارکنان دولتی و حتی قوه قضائیه، زنان و جوانان. تنها یورش حاشیه نشینان و فرودستان و کارتن خوابان و گورخوابان مانده که این بار مشارکت کنند و نیز اشخاص خشمگین و ناامید و مسلح و ریزش از سه نیروی مسلح.

افشاگریهای سالهای اخیر از فساد غیرقابل تصور و غارتگریهای سردمداران کشوری و لشگری که تا پایان دهه هشتاد توسط سران حکومت و دولتها پنهان نگه داشته میشد با افشاگریها به اوج تازهای خواهد رسید. گستره و ژرفای فساد و خشونت جمهوری اسلامی حتی به مخیله دشمنان خارجی این نظام "مقدس" هم نمیرسید که چگونه یک مشت ناشایسته و ناکارآمد و بیاخلاق و دزد در این دههها فقط با پشتیبانی از سیاستهای غلط، ویرانگر و دشمنساز نظام اسلامی به مقامهای بالا گماشته میشدند و تنها هنرشان غارتگری امکانات و منابع کشور، کلاهبرداری از ملت، اختلاس از بانکها و صندوقهای بیمه و ذخیره، قاچاق واردات و صادرات، قاچاق نفت و منابع ملی که به بهانه تحریمها آزادانه انجام میدادند و از حمایت ساختاری سه قوه هم برخوردار بودند، زیرا خودشان گردانندگان سه قوه هستند.

چه نخبگان دانشمند، کارآفرین، متخصص و هنرمند میهن پرستی که از کشور گریزانده شدند و یا به جرم انتقاد از فساد و ناکارآمدی ساختاری و دلسوزی برای میهن و ملت با بهانههای کودکانه و خلاف اخلاق و قانون، به زندان افکنده و برخی هم کشته شدند تا مزاحم دزدان و قاچاقچیان و اختلاسگران خودی نباشند؛ و چه "مفسدهای فی الارضی" واقعی که در همان دادگاهها تبرئه و آزاد گذاشته شدند. بزرگترین اعدام کننده جهان بعد از چین یک و نیم میلیارد جمعیت باعث شرم ملت ایران است.

سال 1400، سال بیداری مردم ایران و اعتراضات گسترده مردمی، کارگری، و زنان علیه گرانی، بیکاری، بیآبی، فساد و محدودیتهای اجتماعی، خفقان سیاسی، دروغگویی و دورویی و همزمان رفتار ناعادلانه گسترده در قوه قضائیه بود. با افشاگریها از فساد و حقکشی گستره، دیگر ترس مردم از نظام ریخته است؛ و این موجهای اعتراضی در سال نو به بلندای غیر قابل کنترلی خواهد رسید و دیگر قابل سرکوب نخواهد بود. بابا بوتین که همیشه محافظ رژیم بوده، با حمله جنایتبارش به اوکراین و تحریمهای کمرشکن جامعه جهانی در موقعیت بسیار ضعیفی قرار گرفته و خود متهم به جنایت علیه بشریت خواهد شد و دیگر نخواهد توانست آن چنان امنیت سران مستعمره خود را حفظ کند.

ما از سران نظام حاکم که به هیچوجه توان دوراندیشی و انگیزهای برای درمان مشکلات کشور ندارند، میخواهیم که برای امکان دادن به وزیدن نسیمی امیدوار کننده و چارهساز و جلوگیری از جنگ خیابانی یا متلاشی شدن کشور، جبهه ملی ایران و دیگر سازمانهای سیاسی و مدنی ملی را آزاد بگذارند و دست از خشونت و خفقان قلم و بیان بردارند تا بلکه راهکاری مورد تایید همه برای برونرفت کشور از این بحران فراگیر و ناامید کننده کنونی، که به نابودی خودشان هم خواهد انجامید، اندیشه کنند. سردمداران با وجود تحریمهای گسترده حهان غرب نمیتوانند حتی از کشور بگریزید، مگر شاید به روسیه. ما عاشق میهن عزیزتر از جانمان هستیم. نجات میهن ما برای ایشان هم آرامش خیال خواهد آورد، زیرا ما بر خلاف حود رژیم به اعدام و زندان و شکنجه و آدمکشی و بویژه دروغگویی، باور نداریم. ما میخواهیم که بیشنهاد "انتقال قدرت مسالمت آمیز" ما را، مگر اینکه در دهههای گذشته تحلیلهایمان به خطا رفته بوده باشد، جدی بگیرند.

با چشم انداز نگران کننده پیش رو، ما نمیتوانیم با وجدان آسوده سال نو را به هم میهنان بسیار عزیزمان شادباش بگوییم، که شادباش سال نو بستگی به خط مشی نظام اسلامی حاکم در سال نو دارد. یک بار هم شده باید کله خود را به دیوار بکوبند تا مغزشان به کار بیافتد. ما نمیخواهیم تاریکی آینده سردمداران گناهکار جمهوری اسلامی بر میهنمان سایه افکند و نه اینکه آسیبی به خودشان بزند.

کورش زعیم، هموند جبهه ملی ایران

تهران - یکم فروردین 1401خ، 21 مارس 2022م

کپی رایت © 2023 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0