صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > بیانیه‌ها > هشدار جبهه ملی ایران

هشدار جبهه ملی ایران

جمعه 15 آوريل 2022

مخاطب ما وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه و دیگر سازمانهای امنیتی است که بسیاری از هموندان جبهه ملی ایران و دیگر سازمانها و شخصیت‌های مبارز علیه فساد و دیکتاتوری و وطن فروشی را تهدید میکنند، کیفرخواست میدهند، بازداشت میکنند و یا آنان را بطور مرموزی مُردانده می‌کنند! مخاطب ما همچنین قوه قضائیه است که کنشگری حقوق بشری و هم‌میهنان فرهیخته و مبارز را برنمی‌تابد و در دعواهای دادگاهی از دزدان و کلاهبرداران پشتیبانی میکند و صاحبان حق را سر می‌دواند تا مالشان خورده شود. دهها سال است که شما همه مردم را خشمگین و ناامید کرده‌اید. اکنون خشم‌های انباشته آماده شعله‌ور شدن است.

در این روز نامیمون سالگرد خکومت اسلامی تحمیلی، هشدار می‌دهیم که تحمل مردم از فساد و دروغ و غارتگری میهن به لب رسیده است. یورش به مخالفان، جرم‌شناسی حق‌خواهی شهروندی، خفقان گفتاری و نوشتاری، حکم‌های زندان، تبعیدها و مرگهاای مشکوک فقط خواست دشمنان یکپارچگی و توانمندی اقتصادی و سیاسی ایران است که توسط کارگزاران ابله و جاسوسان پنهان در لابلای دیوانسالاری کشوری و لشگری بر مردم خسته از دروغ تحمیل می‌شود.

ما هشدار می‌دهیم که جاسوسان بی‌شمار بیگانه که در سامانه‌های کشوری و لشگری میهن ما کاشته هستند و فریب خوردگان یا تتمیع شدگان بازیچه دست آنان، که شمارشان گمان می‌رود از هر زمان در تاریخ هزاران ساله میهن ما بیشتر باشد، می‌خواهند فعالان میهن پرست خواهان نجات ایران از ورطه سقوط به دره "دیگر نبودن" را که اکنون بسیار نزدیک به آن سرانجام شوم هستیم خنثی کنند. شما فریب این توطئه‌ها را نخورید. اگر فوری چاره این مصیبت پیش رو را نکنیم، در آینده‌ای نزدیک و شاید بسیار زود، دیگر ایرانی وجود نداشته باشد. همسایگان آزمند که در گذشته ضعیف بودند، در این چهار دهه خفت‌بار و خیانت‌بار قدرتمندتر از ما شده و وضع اقتصادی و زیستی بسیار جذاب‌تری پیدا کرده‌ و اکنون چشم طمع به سرزمین مقدس ما دوخته‌اند.

ما دیگر نباید فریب 1332ها و 1357ها را بخوریم که بیگانگان خواست خود را بر ما تحمیل کردند؛ و نه 78، 88، 96، 98 و 1400 را فراموش کنیم که سرکوب‌های آن رویدادها توسط ماموران بیگانه مدیریت می‌شد. ما این رویدادها را در زمان خود هشدار داده بودیم؛ و برای همین مورد تنفر و هدفگیری مزدوران بیگانگان بوده‌ و هستیم. آیا شما هرگز اندیشیده‌اید که چرا اسراییل همه همسایگان مسلمان‌تر از شما را در "پیمان ابراهیم" همبسته کرده؟ چرا امریکا طالبان را که علیهش جنگیده بود به افغانستان برگرداند و 85 میلیارد دلار مدرن‌ترین تسلیحات جنگی را در اختیارشان گذاشت؟ آیا هرگز اندیشیده‌اید چرا سیل جوانان افغان بدون خانواده به سرزمین ما سرازیر شده و شما فقط نظاره‌گر بوده‌اید یا دستور عدم دخالت گرفتید؟ پیش از انتخابات امریکا گفتیم و نوشتیم که برجام هرگز نخواهد شد مگر تسلیم خواست‌ امریکا شوید. گشایش اندک هم زودتر از دو سال نخواهد بود.

ما از سازمانهای اطلاعاتی و امنیتی، از نیروی انتظامی و ارتش و سپاه انتظار داریم که واقع‌گرا باشند و فریب اجرای دستورهای ایدئولوژیک ضدملی و ضد مردمی را نخورند. اگر یک حکومت ایدئولوژیک در جهان تا کنون کشوری را خوشبخت کرده ما دومی خواهیم بود. نظام آخوندی ما را صد سال به قهقرا برده. آنها نه برای مردم که برای ثروت و قدرت حکومت می‌کنند. همسایگان تندرو مکتبی ما با برونرفت از حاکمیت‌ ایدئولوژی ثروتمند و پیشرفته و خوشبخت شده‌اند و ما راهی معکوس پیموده‌ غارت و فقیر و فلاکت زده شده‌ایم. شما نه تنها باید کشور را از نفوذ جاسوسان بیگانه و خودفروختگان داخلی آنها حفاظت کنید، که درون خود را نیز پاکسازی نمایید تا هیچکس بجز آنان که فقط به آینده ایران و ایرانی می‌اندیشند در میانتان حضور نداشته باشد. نه سرسپردگان روسیه که امروز کشور را اداره میکنند، نه جاسوسان اسراییل که در همه زوایای حکومت اسلامی حضور دارند و نه امریکا و انگلستان که در سال 1357، ما را به این روز انداختند.

به کسانی که دستور می‌دهند کنشگران عاشق میهن احضار و ترسانده شوند و زیر فشار قرار گیرند و ناراضیان زندانی یا خنثی شوند؛ مشکوک شوید و زندگی و روابط آنان با بیگانگان را بررسی کنید. ما در آستانه یک جنگ داخلی هستیم. اگر با امریکا و اروپا و همه کشورهای منطقه صلح نکنیم، رویدادهای سال 57 بسیار خونین‌تر رخ خواهد داد و کشورمان پاره‌پاره خواهد شد. این بار توسط مزدوران آن سوی مرزها و مردم خشمگین و مسلح خودمان. شما سازمانهای امنیتی باید هوشیار باشید. روسیه و پوتین هرگز هیچ کمکی به ماندگاری رژیم نتوانند کرد. نگران مرگ ایران باشید.

حکومت اسلامی که خود را جمهوری جا میزند، در دست روحانیان کم‌سواد و بی‌تجربه و زیاده‌خواه می‌چرخد که هیچ عشقی نسبت به ایران ما ندارند. کشور را با سیاست‌های ابلهانه از اوج رفاه دهه‌های پیش با کشتار و گریزاندن نخبگان و بهترین مدیران و کارآفرینان و تصرف صنایع و زیست بوم و منابع، ما را به یکی از فقیرترین و فلاکت‌زده ترین کشورهای جهان تبدیل کرده‌اند. آنها معادن‌ و جنگلها و آبها و حتی کوه‌ها و خاک و ماسه کشور را دزدیده و به جیب زده‌اند، صدها کارخانه پیشرفته را با مصادره غارت کردند، نفت و گاز را قاچاق می‌فروشند و چقدر و چند آنرا گزارش نمیدهند. قاچاق می‌برند و قاچاق می‌آورند و استکبار جهانی را بهانه می‌کنند. برای کودکان کشورهای دیگر مدرنترین مدارس را میسازند، ولی کودکان ما در طویله و کپر درس میخوانند. اقتصاد کشور 80% در مالکیت مافیاهای حکومتی و بدون حسابرسی است، در حالیکه 70% ملت زیر خط فقر و50% در فقر مطلق زندگی میکنند. ولی ما دومین تعداد میلیاردرهای دلاری را پس از امریکای بزرگترین اقتصاد جهان د‌اریم
این میلیاردرها که برخی سواد و تجربه دبستانی هم ندارند و به عمرشان یکروز کار سودمند نکرده‌اند و در جنگ هم بیرون ‌نشسته و با نقشه‌های ابلهانه جوانان ما را در جبهه ‌‌به کشتن دادند. هر پیروزی که بدست آوردیم کار ارتش ملی زخم خورده ما از نظام بود. ما که تا چهل سال پیش محبوب منطقه و هدف سرمایه گذاری کشورهای همسایه بودیم، امروز همه را علیه خودمان همبسته کرده‌ محاصره شده‌ایم. سیاست‌های رژیم باعث این شکست راهبردی است؛ و مردم روحانیت را محکوم میکنند.

اکنون از شما میخواهیم که به عنوان نهادهای حافظ امنیت ملی ایران و دفاع از میهن تغییر جهت بدهید. این هشدار آخر ما است، زیرا موجودیت میهن در خطر است. همه خیزش‌های گذشته و حتی جنگ 8 ساله را پیش‌بینی کرده و هشدار داده بودیم. خیزش بعدی را زنان جان به لب رسیده که از این رژیم سرکوبگر نفرت دارند رهبری خواهند کرد. اکنون میگوییم که خیزش بعدی قریب‌الوقوع را بیکاران، حاشیه نشینان وهم‌میهنان ناامید از آینده پشتیبانی خواهند کرد. شمار بسیار زیادی که شاید مسلح هم باشند و برخی فرزندان نظامی ما هم که ناامید و خشمگین از این همه فریب و دروغ و محرومیت و غارتگری با سوء‌استفاده از نام دین، در بیش از دویست شهر به میدان خواهند آمد. ما اکنون بشدت نگران هسته‌های طالبان و داعش در درون کشور و در مرزهایمان هستیم.

در هر حال هدف اصلی خیزش بعدی، مانند بیشتر انقلاب‌های مردمی، مانند انتقلاب‌های فرانسه و روسیه، روحانیان خواهند بود که متهم اصلی بوده‌اند و هستند. ما دو مثال تاریخی از دو انقلاب بزرگ مردمی را در ذیل این هشدارنامه می‌گذاریم تا متوجه آنچه نگفته‌ایم بشوید. فقط اگر چنین حادثه هولناکی در ایران رخ دهد مسئول سازمان‌های امنیتی و البته سپاه خواهد بود. اگر تکفیری‌ها وارد ماجرا شوند که جنگ داخلی تمام عیار خواهد شد. همه به هوش باشید که آینده ای تاریک برای نظام و شاید هم برای تمامیت ایران در حال شکل گرفتن است.

در انقلاب‌های فرانسه و روسیه، مذهب و کشیش‌ها دلیل عمده بدبختی مردم شمرده و همه قتل عام شدند. ما نمی‌خواهیم هرگز چنین شرایطی در ایران بوجود بیاید. تنها راه پیشگیری از خشونت و خونریزی اجرای طرح "انتقال قدرت مسالمت آمیز" پیشنهادی ما در جبهه ملی، کناره گیری رهبری و خانواده، شورای نگهبان، شورای مصلحت نظام و تشکیل دولت موقت ملی همراه با عفو عمومی، لغو اعدام و حفظ جان و مال حتی مسئولان فاسد و گناهکار است که می‌تواند از انتقام‌جویی و خونریزی و غارت پیشگیری کند. دیگر خود دانید، ما زور نداریم شما را مجبور کنیم که خردورزی کنید و گوش به فرمان‌های ضد مردمی و ضد ملی سردمداران گناهکار ندهید: تیک تیک ساعت!

جبهه ملی ایران- سامان ششم

تهران - 12 فروردین 1401خ – 1 آوریل 2022م

بخشی از تاریخ را بخوانید:

انقلاب فرانسه و قتل عام کامل روحانی و روحانیت

ازماه چهارم انقلاب فرانسه، که وحشت چنان بر جامعه سایه افکن شده بود که صداي همه مردم، روزنامه نويسان، نجيب زادگان و همه مقامها از ترس خاموش شده بود، شرارت عليه کشیشان آغاز شد. مردم عام کشیشان را باعث همه بدبختی‌هایشان میدانستند.
از ساعت 3 بعد از ظهر دوم سپتامبر 1792، زندانیان باستیل که همه اشخاصی بودند که با کمترین سوء ظنی در هم فشرده زندانی شده بودند، صداهايي از نقطة دوري در خيابان شنیدند. انبوه جمعيتي پرسر و صدا و تحریک شده فرياد مي‌زدند و از كوچة دوبوسي سردر آوردند. زندانيان كه به ميله‌هاي زندان آويزان شده بودند و فرياد خشم‌آگين وحشتناك و ده هزار مشت تهديد كننده به هوا برخاست. سپس كشيش جوان بلند قامتي كه جامه‌اي سفيد پوشيده بود ديده شد كه از درشكه‌اي كه به زندان رسيده بود بيرون آمد. او دست‌هايش را به سوي جمعيت دراز كرد و به چپ و راست چرخيد و فرياد زد: ترحم کنید! بخشش!
التماس او باعث تحريك بیشتر جمعيت شد و آن‌ها فريادهاي وحشتناكي بركشيدند، كشمكش درگرفت و ده شمشير بر روي كشيش جوان فرود آمد و او با نرمي به زيرافتاد. حال كشيش‌هاي ديگر معلوم بود. دور هم جمع شده از وحشت رنگشان پريده و زبانش گرفته بود. جمعيت يورش برد و از بيست و چهار كشيش، بيست و دو تن همانجا قصابي شدند. بدين ترتيب بود كه قتل عام سپتامبر آغاز شد! قتل عام براي چهارده ساعت ادامه داشت. همه کشیشان و روحانیان بلند مرتبه قصابی شدند. جمع مردگان 270 بود. جمع همة روحانياني كه گفته مي‌شد در آنجا بودند قصابي شدند.

اين کشتار بیرحمانه در روزهاي بعد در جای‌هاي ديگر هم ادامه يافت. قاتلان چنان از اين قتل عام سرمست شده بودند كه زندانيان معمولي و سياسي و زنان و بچه‌ها را هم بدون تبعيض مي‌كشتند. برخي از جسدها بطور وحشتناكي قطعه قطعه شده بودند. تخمين‌هاي متفاوت، تعداد كشته شدگان را تا 1400 کشیش شمردند. بقية مردم با بي‌تفاوتي يا با رضايت به اين جنايات مي‌نگريستند. آنهايي كه بيشتر قربانيان (قتل عام سپتامبر) را تشكيل مي‌دادند در همه جا كشيش‌ها بودند.

انقلاب روسیه و نابودی مذهب و قتل عام روحانيت

روسيه از 1917 با مذهب و مردان كليسا جنگ كرده است. برخي از روشنفكران و روحانيان با خشونت خاصي نابود شدند. ماركس نوشته بود: «مذهب افيون مردم است. مذهب نوعي وُدكاي روانيست كه برده‌هاي سرمايه به وسيلة آن شكل انساني خود و هرگونه حق خود را نسبت به يك زندگي خوب انساني در آن غرق مي‌كنند.» لنين در سال 1909 نوشت: «ما بايد با مذهب بجنگيم- اين مبادي اولية ماده پرستي است.» در 1918، پس از رسيدن به قدرت، او به چكا "نیروی ویژه انقلاب" دستور داد: «ترور بي‌رحمانه علیه كشيش‌ها انجام دهد.» در 1920، لنين نوشت: لازم است عليه روحانيت و عوامل ارتجاعي مبارزه شود.

مبارزه و حملة شديد عليه مذهب در ژانويه 1928 آغاز شد. «در دهة نخست كمونيسم، درصد بزرگي از روحانيان همة دين‌ها، نابود شدند. كليساها مصادره شدند، مدرسه‌های مذهبی تسخير شدند و رسانه‌هاي مذهبي خاموش و هر گونه آموزش مذهبي جوانان ممنوع شد.
«آياما روحانيت مرتجع را زير فشار گذارده‌ايم؟ بله، ولی تأسف آوركه آن‌ها كاملاً منهدم نشده‌اند، انهدام كامل روحانيت مرتجع بايد عملي شود.» دربارة شكنجة روحانيت توسط كمونيست‌ها در ليتواني گفته شده كه بيشتر عكس‌هايي كه از جسدهاي روحانيان گرفته شده بود حاكي از چنان نقص اندام شديد بود كه نمي‌توانستند از روي مقايسه اين عكس‌ها با عكس‌هاي اشخاص، پيش از اين كه اندامشان تکه تکه شود، آن‌ها را شناسايي كنند. در چند شهر و روستا همة روحانيان تيرباران شدند. افزون بر کشتارها، تعداد 16هزار كشيش در روسیه ناپديد شدند. در طی سه سال 10500 كليسا بسته شد و روحانيان از 50 هزار به 5600 كاهش يافتند.

پایان بیانیه هشدار جبهه ملی ایران

کپی رایت © 2023 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0