صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > بیانیه‌ها > بیانیه سازمان حقوقدانان- و درخواست سازمان پزشکان جبهه ملی ایران

بیانیه سازمان حقوقدانان- و درخواست سازمان پزشکان جبهه ملی ایران

شنبه 15 اكتبر 2022

بیانیه سازمان حقوقدانان جبهه ملی ایران
 
مردم شریف ایران
 
با درود بر قامت ایستاده تان
 
ما فرزندان، خواهران - برادران شما به عنوان سازمان حقوق دانان جبهه ملی ایران «حجما» در این زمان باشکوه که صدای حق طلبی مان در گوش جهان طنین انداخته است با صدای رسا اعلام می داریم:
 
۱ -کشتار‌، ضرب و شتم خشونت آمیز، و حبس ناروای معترضین به عملکرد حکومت جمهوری اسلامی توسط نیروهای نظامی و انتظامی، و فاقد هویت لباس شخصی که بر خلاف اخلاق و شرف، حقوق بشرو حقوق شهروندی صورت گرفته و عمیقأ منجر به وقوع جرایم بین المللی به فعل جمهوری اسلامی گردیده است را محکوم و به منظور کمک رسانی به هم میهنان به منظور اعلام وکالت تبرعی و دفاع از حق ایشان، اعلام آمادگی می نماییم.
 
۲ -از آنجایی که حکومت بارها نشان داده که زبان گفت و شنود اعتراضات مردمی را ندارد و تمامی جریانات اعتراضی مردم ایران را با یک زبان خشونت بی حد و حصر پاسخ می دهد از هشدار دوباره به حکومت (که نه تنها ما را بلکه جهان را از خود نا امید کرده است) خودداری کرده و ترجیح می دهیم مانند روز اول در کنار شما باشیم و با شما سخن بگوییم.
 
۳ – بازداشت خشن، حبس ناروا و غیر قانونی وکلای دادگستری که جرم و اتهامی جز دفاع از حقوق موکل و حق جویی نداشته اند را محکوم می نماییم. همچنین تلاش های بی وقفه جمهوری اسلامی به منظور از بین بردن حق استقلال کانون وکلای دادگستری که تنها مرجع دفاع حقوقی از حق مردم بوده را از ابتدای سال ۵۷ تا به امروز، پایمال کردن حقوق مردم ایران اعلام می کنیم و برای حفظ یکی از صدها میراث دولت ملی دکتر محمد مصدق «استقلال کانون وکلای دادگستری» در کنار وکلای آزاده و مردمی ایستادگی و مقاومت خواهیم کرد.
 
زنده باد ایران
سازمان حقوقدانان جبهه ملی ایران
 بیستم مهر یکهزار و چهارصد و یک


درخواست سازمان پزشکان جبهه ملی ایران از جامعه پزشکی کشور

همکاران گرامی! پزشکان ارجمند ایران زمین!

حکومت جمهوری اسلامی، به دلیل انحصارطلبی، اقتدار گرایی، داشتن نگاه ایدئولوژیک، فساد گسترده، سوء سیاست و سوء مدیریت، کشور را در آستانه سقوط و تلاشی قرار داده است.

حکومت جمهوری اسلامی، با پافشاری بر حجاب اجباری برای زنان، یکی از اولیه ترین حقوق انسانی بانوان سرزمینمان را که حق انتخاب پوشش است، پایمال کرده است. حکومت با روانه کردن پلیس ویژه تحت نام گشت ارشاد به خیابان ها به برخورد خشونت بار با بانوان گرامی می پردازد. این برخوردها بارها صحنه هایی دلخراش و اسفناک را در معرض دید همگان قرار داده و در موارد متعددی، ضرب و شتم و گاهی حتی مرگ بانوان را به همراه داشته است. برخورد گشت ارشاد با دختر 22 ساله ایران خانم مهسا امینی موجب شد که در بازداشتگاه گشت ارشاد جان خود را از دست بدهد.

مرگ مظلومانه این دختر، به ناگهان موج اعتراض و عصیان را نسبت به این رفتارهای ظالمانه بر انگیخت. این اعتراضات آنچنان گسترده و فراگیر شده که باید آن را یک قیام ملی نامید. این قیام اکنون در چهارمین هفته خود قرار دارد. حکومت که در مقابل این اعتراضات مدنی و خود جوش، راهی به جز سرکوب نمی شناسد، دست به خشونت زده و با انواع سلاح ها با مردم معترض، زنان، دانشجویان، دانشگاهیان، معلمان، دانش آموزان، کارگران، جوانان و سایر اقشار برخورد می کند. نتیجه آنکه هر روز تعداد بیشماری از هموطنان ما به ویژه جوانان مجروح و مصدوم گشته و یا به قتل می رسند. مجروحین این حوادث تلخ، از ترس بازداشت شدن، به بیمارستان ها و مراکز درمانی مراجعه نمی کنند.

البته بسیاری از مراکز درمانی نیز به دلیل فشارهای حکومتی، ناگزیر به عدم پذیرش مجروحان هستند. این نوع برخورد با کسانی که نیاز به درمان دارند برخلاف شئون و اخلاق پزشکی و سوگندیست که پزشکان برای یاری دادن به بیماران یاد کرده اند. وظیفه انسانی پزشک، درمان هر فرد بیمار و نجات هر فرد مجروح و مصدوم، از مرگ است. و این امر باید فارغ از هر نوع طرز تفکر و عقیده فرد مصدوم و هر فشار حکومتی صورت پذیرد.

سازمان پزشکان جبهه ملی ایران از همکاران پزشک و مراکز درمانی درخواست می نماید که بدون توجه به فرمان های نابجای حکومتی، وظیفه انسانی و پزشکی خود را به عمل آورده و مجروحین و مصدومین را در همه جا پذیرفته و به درمان آنان اهتمام ورزند.

این همان جامعه پزشکی است که در سال های جنگ و در دوران مرگ بار پاندمی کرونا، علیرغم مشکلات زندگی و فشارهای تحمیل شده از طرف حاکمیت، جانانه در کنار مردم ایستاده و هیچگاه از خدمت به هموطنان خود دریغ ننموده است.

  سازمان پزشکان جبهه ملی ایران
 تهران – 22 مهر ماه 1401 خورشیدی  
 

کپی رایت © 2023 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0