صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > برای آزادی حشمت اله طبرزدی و کلیه زندانیان و بازداشت شدگان سیاسی وعقیدتی

برای آزادی حشمت اله طبرزدی و کلیه زندانیان و بازداشت شدگان سیاسی وعقیدتی

چهار شنبه 15 مارس 2023

هموطنان گرامی...

شش ماه از شروع خیزش رهایی بخش ملت ایران میگذرد، جنبشی مسالمت آمیز و حق محور و مطالبه گر با شعار؛ "زن، زندگی، آزادی"، جنبشی که بانوان این سرزمین شجاعانه پرچمدار آن شده اند که نوید بخش فردایی روشن نه تنها برای ایران بلکه برای منطقه میباشد.

حکومت اسلامی بجای پاسخگو بودن، تنها راه ماندن را در برخورد امنیتی و سرکوبگری عریان با ملت مطالبه گر میداند، و بازداشت های گسترده از راهکارهای سرکوبگری حکومت گران است.

حق طلبان یکی پس از دیگری بازداشت میشوند، و از جمله مبارزانی که ناجوانمردانه و برخلاف کلیه قوانین اولیه حقوق بشری و حتی داخلی از تاریخ ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ بازداشت و به زندان اصفهان منتقل شد؛ حشمت اله طبرزدی دبیرکل جبهه دموکراتیک ایران است که در ادامه سالها مبارزه به دور از خشونت و مسالمت آمیز برای ایجاد دموکراسی و آزادی در ایران، به شکل خشونت آمیزی توسط اداره اطلاعات اصفهان بازداشت و به زندان دستگرد منتقل شده، و از آن زمان تاکنون در حبس به سر می برد، بدون اینکه از کمترین حقوق یک فرد بازداشت شده برخوردار باشد.

حشمت اله طبرزدی حتی طبق قوانین داخلی حکومت، می بایست به تهران منتقل، و در آنجا به پرونده اش رسیدگی میشد. طبق این بی عدالتی، حبس حشمت اله طبرزدی در اصفهان کاملا غیرقانونی و دادگاه های اصفهان نیز صلاحیت رسیدگی به پرونده ایشان را ندارند.
مطابق اصول ۳۲ ، ۳۴ ، ۳۶ ، ۳۷ ، ۶۱ و ۱۵۹ دادگاه‌های انقلاب اساسا غیرقانونی، و محاکمه در چنین دادگاه‌هایی عملی است مجرمانه، و نحوه دستگیری نامبرده مطابق آئین دادرسی کیفری انجام نشده است. مضاف بر این که مطالب گفته شده از سوی آقای طبرزدی اظهار عقیده شخصی بوده و احدی حق تفتیش عقیده را ندارد، و بمناسبت ابراز عقیده نمیتوان کسی را تحت تعقیب قرار داد، مگر آنکه تهمت و افترایی زده شده باشد، که در چنین مواردی محاکم عمومی دادگستری با حضور هیئت منصفه و بصورت علنی باید محاکمه انجام شود، و هر ترتیبی خلاف موارد بالا خلاف قانون است.

ما امضا کنندگان این نامه
در کنار هم میهنان حق طلب و مبارز راه آزادی، از کلیه مجامع بین المللی و حقوق بشری میخواهیم؛ برای آزادی حشمت اله طبرزدی و کلیه زندانیان و بازداشت شدگان سیاسی وعقیدتی و مطالبه گر ایران یاری رسانند و صدای آنان در سراسر جهان باشند. باشد تا در پی اتحاد و همدلی همه ی آزادیخواهان ایران و جهان، دیگر شاهد زندانی بودن هیچ انسانی برای ابراز عقیده و یا اعتراض خشونت پرهیز حق طلبانه در ایران نباشیم.

امضاکنندگان:

۱-حمید آصفی
۲-آرش آذرخش
۳-ویکتوریا آزاد
۴-بهنام ایراهیم زاده
۵-اکبر امینی ارمکی
۶-زرتشت احمدی راغب
۷-شهلا انتصاری
۸-حمید بی آزار
۹-سید حسین بدر ابوطالبی
۱۰-دیانا بیگلری فرد
۱۱-سپیده پورآقایی
۱۲-مریم تاجبخش
۱۳-محسن ترکمن
۱۴-یاشار تبریزی (اکبر قلی زاده)
۱۵-محمد خاکساری
۱۶-پویا جگروند
۱۷-عباس خرسندی
۱۸-محمدرضا خسروی
۱۹-حسن خیرخواه
۲۰-محمدرضا خوانساری
۲۱-کامبیز دلجوان
۲۲-محسن رضوی
۲۳-علی رستمی
۲۴-محمد علی زحمت کش
۲۵-پرویز سفری
۲۶-آرش سلیمانی
۲۷-مریم سلطانی
۲۸-محمد سیف زاده
۲۹-شادانلو
۳۰-کاوه شیرزاد
۳۱- کوروش صحتی
۳۲-مهریار ظفرمهر
۳۳-منصور فرجی
۳۴-اسدالله فخیمی
۳۵-فریبا قربانی
۳۶-بهروز قربانی
۳۷-اکبر کریمیان
۳۸-محمد ایراهیم کیانی
۳۹-اصغر کیانی
۴۰-امیر کیانی
۴۱-حنیف کراگری
۴۲-احسان کلبادی
۴۳-مصطفی کمالی
۴۴-محمد کریم بیگی
۴۵-بهفر لاله زاری
۴۶-غلامرضا محمدی
۴۷-مجید ناصری
۴۸-پوران ناظمی
۴۹-کامبیز نوروززاده
۵۰-بهزاد همایونی
۵۱-رضا مبین
۵۲-سید محمد میرسلطانی
۵۳-رضا مهرگان
۵۴-اسماعیل مفتی زاده
۵۵-منوچهر محمدی
۵۶-مژگان محمدی
۵۷-فریبرز معماری
۵۸-سام منتظری
۵۹-احمد مرتضایی
۶۰-محمد مهدوی فر
۶۱-سونیا مالکی
۶۲-آزاد مستوفی
۶۳-شکرالله مسیح پور
۶۴-فاضل موسوی
۶۵-حسن نایب هاشم
۶۶-فریندوخت هادیخانلو
۶۷-محمد رضا یوسفی

کپی رایت © 2023 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0