صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > دیدگاه‌ها > متن بیاناتی که کورش زعیم برای جمعی از ملیون در پاریس فرستاد

متن بیاناتی که کورش زعیم برای جمعی از ملیون در پاریس فرستاد

جمعه 24 مارس 2023

درود به هم مینهان مبارز ما در برونمرز که قوت قلب ما ایرانیان هستید که اسیر یکی از فاسدترین و وحشیترین حکومتهای تاریخ خود هستیم.

ما در ایران دوران بسیار خطرناکی را طی میکنیم. رژیم حاکم بسیار متزلزل و هراسان است، زیرا باور کرده مورد نفرت و خشم مردم است. در درون ردههای نظامی و انتظامی هم همانگونه که پیشبینی بودیم نارضایتی ها بالا گرفته است. اکنون رژیم دنبال شخصیتهایی در درون نظام میگردد که آنان را فدا کند و همه مشکلات کشور و مردم را به گردن آنها بیاندازند، در این توهم که مردم کمی ساکت شوند. ابراهیم رئیسی احتمال دارد یکی از این قربانیها باشد. برخی سرداران سپاه هم در معرض این قربانی شدنها هستند.

رژیم برای ترساندن مردم از تظاهرات خیابانی فرزندانشان را با همان تکنیک که استالین انجام میداد و پوتین در گرجستان انجام داده بود، با همان مواد شیمیایی که صدام حسین در حلبچه علیه مردم ما بکار برده بود، به دختران نوجوان حمله کرده آنان را مسموم میکند تا مردم از ترس جان فرزندانشان جلوی تظاهرات خیابانی آنان را بگیرند. شوربختانه از هزاران دختر مسموم شده پانزده تن اعلام شده که جانشان را از دست دادهاند. آثار این مسمومیت ها به مرور زمان و در بزرگسالی ممکن است به فلج و مشکلات دیگر اندامی منجر شود. طبق گزارش سازمان عفو بین الملل، پسر بچه های ما را بازداشت میکنند، شلاق میزنند، شوک الکتریکی میدهند و تجاوز میکنند. همه دارایی ها و درآمدهای کشور را میدزدند و میان خودشان تقسیم میکنند. به همین دلیل، تقریبا همه زیرساختهای کشور یا فرسوده یا ویران شده و ما به اقرار یک بازرس دارو و خوراک، گوشت خر و سگ هم میخوریم. بنابراین نجات کشور از این موجودات باید مهمترین دستور کار باشد.

انقلاب کنونی بدون پیش زمینه نبوده. اگر بخواهیم به پیش درآمدهای این انقلاب بزرگ ملت ایران بپردازیم، در پاییز سال ۸۷، پژوهش ما در جبهه ملی ایران، خیزش ۸۸ علیه تقلب فاحش انتخاباتی را در گفتار و نوشتار خود پیشبینی کردیم و برای نجات کشور از سقوط، یک دولت موقت را به ریاست شادروان امیرانتظام و وزیرانی چون دکتر هرمیداس باوند و دکتر علی رشیدی اعلام نمودیمِ؛ که منجر به بازداشت من و اتهام "قصد براندازی نرم" شد. ولی آنچه در آن جنبش مهم بود، افشای دخالت روسیه و رئیس سازمان امنیتی روسیه اف.اس.بی در ایران بود و مدیریت سرکوب هممیهنان ما را همراه فرمانده بسیج و آزاد کردن بیش از هزار تن از اوباش و چاقوکشان زندانی برعهده داشت.

در سازمان پژوهشهای جبهه ملی خیزش ۱۳۹۸ را هم شش ماه زودتر پیش بینی و اعلام کردیم. شباهت سرکوب وحشیانه تظاهر کنندگان سال ۹۸ بسیار شبیه ۸۸ بود، احتمالن با دخالت همان عوامل ولی با کشتاری بیش از شش هزار تن.

ما در جبهه ملی ایران خیزش بزرگ زنانه کنونی را در ۱۲ فروردین امسال، ۱۴۰۱، در تحلیلی پیش بینی و منتشر کردیم و اینکه گسترده ترین خیزش اعتراضی ایرانیان و در بیش از ۱۵۰ شهر گسترده خواهد بود؛ و مهم اینکه زنان ما آن را رهبری خواهند کرد و تا پیروزی از پای نخواهند نشست. امروز پیش بینی میکنیم که ولادیمیر پوتین تمام تلاشش را خواهد کرد تا رژیم مورد علاقه و زیر دستش فرو نپاشد. ولی در هر حال، مگر پوتین در اوکراین موفق شود، که احتمالش بسیار اندک است، نظام آخوندی سرزمین من فروخواهد پاشید.

تلاش ما برای جلوگیری از خونریزی، جنگ خیابانی، انتقامجویی و بیدفاع ماندن مرزهای میهن است. برای همین است که در ۱۳۹۸، پیشنهاد انتقال قدرت مسالمت آمیز را همراه با لغو اعدام و عفو عمومی خطاب به راس حکومت اعلام و منتشر کردیم و بارها و بارها آن را در رسانه های همگانی تکرار نمودیم. همزمان اسناد منشور کامل مدیریت کشوری، سیستم انتخاباتی آینده، منشور حقوق شهروندی و طرح انتقال قدرت مسالمت آمیز را از سال ۹۸، در پژوهشکده جبهه ملی تکمیل و منتشر کردیم.

خوشبختانه هممیهنان مهاجر ما در برونمرز، به ویژه در اروپا، به یاری جوانان ما، و دختران و زنان ما، که قلب تپنده خیزش بزرگ ملی ایران علیه دیکتاتوری فاسد و خشن مذهبی افراطی هستند آمدند. گستردگی جهانی و تدوام تظاهرات برونمرزی هممیهنان ما در پشتیبانی از این خیزش تاریخساز درونمرز که تدوام و گسترگی آن در تاریخ سابقه نداشته مایه غرور ما ایرانیان و نمایانگر ژرفای عشق به ایران است. ما به هم میهنان همدرد و مبارز برونمرز خود افتخار میکنیم. زنده بودن عشق به سرزمین ایران مایه دوام ما و رهایی از اهریمن و اعتلای کشور به آنچه سزاور است باشد است.

ولی وقتی با اوج گرفتن مباره برونمرزی ما ایرانیان، از جایی دستور میرسد که رسانه های فارسی زبان خارج کشور، مانند صدای امریکا، من و تو، بی.بی.سی، ایران اینترنشال، رادیو فردا و غیره، با کنشگران مبارز داخل که زیر فشار و تهدید و زندان و ممنوعیت چاپ مقاله و مصاحبه در رسانه های داخلی و حتی توقیف اموال هستند، به ویژه با اعضای جبهه ملی ایران گفتگو نکنید؛ و ما را بکلی بایکوت میکنند؛ و تلویزیونها پر میکنند از تبلیغات منحصر به فعالیتهای برونمرزی؛ پرسش بزرگی مطرح میشود که آیا مانند سال ۵۷ که در گوادالوپ تصمیم گرفتند آیتالله خمینی را به ایران برگردانند و ناگهان خیزش علیه شاه تصمیم گیری کنند؟

تهران، ۲۷ اسپند ۱۴۰۱خ، ۱۸ مارس ۲۰۲۳م

کپی رایت © 2023 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0